2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
11 15

81 šalį aplankęs Vaidas Mikaitis: „Esu keliautojas iš nelaisvų žmonių rato“

Vaidas Mikaitis – žinomas Lietuvos keliautojas, aplankęs daugybę įvairiausių pasaulio kampelių. Jo šmaikščiais, išskirtiniais kelionių įspūdžiais dalijasi ne vienas šalies naujienų portalas, tačiau tai, kaip apskritai šio lietuvio gyvenime atsirado kelionės, su kuo jis dažniausiai leidžiasi į nuotykius, ką dirba ar net kodėl jam taip patinka Kaunas, daugeliui gali būti naujiena. Visa tai ir dar daugiau Vaidas sutiko atskleisti „15min“.
Vaido Mikaičio kelionės
Vaido Mikaičio kelionės / Asmeninio archyvo nuotr.

– Vaidai, kada ir kaip tavo gyvenime atsirado kelionės? Kokia buvo pirmoji tavo aplankyta užsienio šalis?

– Dar vaikystėje, vėlyvajame sovietmetyje, kai kelionės buvo tik eilinio homosovieticus šlapiuose sapnuose, pas senelį Antaną Mikaitį Kuršėnuose radau didžiulį chruščiovinį atlasą.

Neišprusę proletarai tokį galimai būtų naudoję kaip stalviršį, bet mano seneliai buvo intelektualūs ir jį tiesiog laikė lentynoje, o aš iš neturėjimo ką veikti (Kuršėnuose beveik neturėjau draugų, televizija rodė sukčius, tad beliko tik skaityti prastas sovietines knygas) ėmiausi jį analizuoti ir suvokiau, kad nesunkiai įsimenu valstybes ir jų sostines.

Asmeninio archyvo nuotr. / Vaido Mikaičio kelionės
Asmeninio archyvo nuotr. / Vaido Mikaičio kelionės

Būdamas ketvirtokas pasaulio atlasą jau pažinojau geriau nei didžioji dalis šiandieninių suaugusiųjų. Man bręstant, brendo ir noras teoriją paversti praktika – jei galiu valstybes žinoti, kodėl negaliu jų lankyti (netrukus paskutinį gargaliavimą išleido Sovietų Sąjunga ir kelias į pasaulį praktiškai atsivėrė)?

Ši teorija, matyt, paaiškina, kodėl esu „šalių rinkėjas“ – visada stengiuosi keliauti į šalį, kurioje dar nesilankiau, idant užsidėčiau pliusiuką ir dar labiau užspalvinčiau savo žemėlapį.

Būdamas ketvirtokas pasaulio atlasą jau pažinojau geriau nei didžioji dalis šiandieninių suaugusiųjų.

Pirmoji užsienio šalis – ne kas kitas, o broliška Latvija, nes buvo paprasčiausia į ją nuvykti. Kelionės tikslas buvo pasienyje esantis Bauskės miestas. Tada su tėvais tik nuvykome iki jos, idant pajustumėme užsienio kvapą ir grįžome namo.

Asmeninio archyvo nuotr. / Vaido Mikaičio kelionės
Asmeninio archyvo nuotr. / Vaido Mikaičio kelionės

Jei kalbame apie rimtesnį užsienį, tai vienuoliktoje klasėje su mokykla vykome į Prancūzijoje esantį Tezė vienuolyną. Ten pirmą kartą susiradau paną užsienietę. Spėsite, kokios tautybės?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką