15min be reklamos
05 18

Afrikoje sutikta mergina lietuvį žadėjo paversti genties karaliumi: lemtis atnešė tik siaubo naktį

Visi mes gauname atsitiktinumo nulemtą gyvenimą kaip nuostabų blyksnį, kuris pamažu apšviečia planetą. Todėl ir pasileidžiame pasižiūrėti, kas ten dar nematyto už horizonto. Keliaudamas po Pietų Afriką, nešiojausi jausmą apie vienišos Malavio šalies likimą. Vienišos, nes nesutikau nė vieno užsienio turisto. Gana keistas jausmas. Dabar, žvelgdamas į kelionės užrašus, jaučiu, kad patirtos akimirkos šioje šalyje yra savitos ir nepakartojamos.
Justino Naviko kelionė Malavyje
Justino Naviko kelionė Malavyje / Asmeninio archyvo nuotr.

Daugiau Justino Naviko kelionių

Daugybę šalių aplankęs Justinas Navikas yra romano apie lietuvio dramatišką likimą Sibiro taigoje – „Išeiti į horizontą“ – autorius. Jo kitas romanas – „Išeiti į Afriką“ – turėtų pasirodyti šių metų birželio mėnesį.

Kelionė Malavio ežero pakrante III

Praeitame pasakojime aprašyti ugandietės bučiniai tarsi paryškino visą aplinką. Nustebęs supratau, kad palikti Malavio ežerą ir pakrantės namelį nėra noro. Brėkštančio ryto lėtas vandens pliuškenimas, lengva mieguista būsena atrodė tikru sveikatos eliksyru.

Asmeninio archyvo nuotr. / Justino Naviko kelionė Malavyje
Asmeninio archyvo nuotr. / Justino Naviko kelionė Malavyje

Susidėliojo netgi maloni rutina. Kava, pasivaikščiojimas pakrante stebint, kaip saulė siunčia pirmus spindulius iš už kitame krante dunksančių kalnų. Ežero plotis šioje vietoje – 30 km, tad saulėtekio vaizdas atrodė tarsi pasaulio gimimas. Iš tikrųjų tai – naujo vandenyno gimimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką