15min be reklamos
2012 01 03, 18:00

Alternatyva tradiciniam turizmui. Kur keliauti 2012 metais?

Galvodami, ką nuveiksime Naujaisiais metais, neabejotinai į sąrašą įtraukiame ir naujas keliones. Kai kam jos bus tolimos ir egzotinės, kiti gi keliaus į kaimynines šalis, o ir savame krašte yra ką pamatyti. Trumpai tariant, apie keliones pamąstome visi. Visgi planuodami naujas išvykas susiduriame vis su didesnėmis dilemomis: kelionių agentūrų reklamos mirga nuo pasiūlymų, tolimi kraštai atrodo ne be tokie egzotiški, jau pabuvojome ir ten, ir ten, norime kažko išskirtinio ir neatrasto... Kaip išsirinkti?
Salos Filipinuose
Salos Filipinuose / A.Afanasjev nuotr.

Į pagalbą pasitelkėme žmogų tikrąja to žodžio prasme apkeliavusi pusę pasaulio – Dainių Kinderį. Vienas daugiausiai po mūsų Žemę pasibasčiusių lietuvių pasidalino savo patarimais, kurias šalis verčiausia aplankyti 2012 metais. Galbūt šis penketukas padės jums apsispręsti, kur keliauti šiemet. 

D.Kinderio nuotr./Keliautojas Dainius Kinderis
D.Kinderio nuotr./Keliautojas Dainius Kinderis

Jungtinės Amerikos valstijos (JAV)

Tai tikriausiai valstybė, kurią mažiausiai tikėjotės išvysti šiame sąraše. Bet būtent pirmu numeriu ją išskiria D. Kinderis: „Jei nori apkeliauti visą pasaulį – apkeliauk Ameriką. Žmonės iš visų pasaulio šalių, gamtovaizdžiai iš viso pasaulio, ten du vandenynai, ten kalnai, ten dykumos, ten šaltis iki minus keturiasdešimt ir karštis siekiantis plius penkiasdešimt, ten blogiausias ir geriausias maistas žengia koja kojon, ten rasi viso pasaulio virtuvę“.

123rf.com nuotr./Traukys Vakarų pakrantėje JAV primins indėnų ir pirmųjų naujakurių laikus.
123rf.com nuotr./Traukys Vakarų pakrantėje JAV primins indėnų ir pirmųjų naujakurių laikus.

Jei norite 2012 metais sulaužyti rekordinį kieki stereotipų, tai galėsite padaryti nuvykę į JAV. „Ai, Amerika, tai storuliai ir blogas maistas“,- dažnas iš mūsų numojame ranka. O juk ten galima iš tiesų išragauti įvairiausių tautų virtuvę, šalia kiekvieno „Mc Donald'o“ yra ir sveiko ar naminio maisto užkandinė. „JAV ne tik įdomi, tačiau ir nėra tokia brangi, kaip visi įsivaizduoja“,- priduria D. Kinderis.

Kalbant apie JAV gamtą neįmanoma įtilpti į jokius rėmus. Jei esate įsitikinę, kad Amerikoje viskas užstatyta dangoraižiais, tai ir šį stereotipą skuba sugriauti lietuvių keliautojas: „Esu neigiamai nusiteikęs prieš labai civilizuotus kraštus, tad ir pats keliaudamas į Ameriką nieko daug nesitikėjau. Vis dėlto, atvykęs ten, radau tokių vietų ir tokių rezervatų, kuriuose gyvenimas labai necivilizuotas, o kartais ir dar labiau laukinis nei atokiausioje Afrikoje“.

Scanpix nuotr./Niujorkas
„Scanpix“ nuotr./Niujorkas

Na, o ką jau daug ir bepridurti apie Niujorką, Čikagą, Los Andželą, Majamį ar kitus didžiuosius JAV miestus, kuriuose vėlgi rasite viską – nuo betono džiunglių iki elitinių meno galerijų ir geriausių pasaulio paplūdimių. Išvada tik viena – kelių savaičių apkeliauti šiai šaliai tikrai neužteks, tad jeigu išsiruošėte į JAV, paskirkite tokiam nuotykiui bent jau mėnesį.

Gruzija

Kas nebuvo girdėjęs apie legendinį gruzinų svetingumą? Ir ypač lietuviams. Tai viena iš ne daugelio (o gal ir vienintelė tokia) pasaulio šalių, į kurią nuvykę su lietuvio pasu, būsite pasitikti kaip didžiausi draugai ir garbingi svečiai. „Vyresniems žmonėms, kurie jaučia nostalgiją savo jaunystės kelionėms vertėtų vėl apsilankyti Gruzijoje, atrasti ją iš naujo. Na, o jaunimui tai neišsemiamų nuotykių žemė įsikūrusi tarp didelių kalnų“,- įsitikinęs Dainius.

E.Bruzgės nuotr./Ushguli miestelis
E.Bruzgės nuotr./Ushguli miestelis

Visi šiais laikais ieškome egzotikos, kitokių kraštovaizdžių ir kitokių, ne turistinių, įspūdžių. Gruzija tam viena tinkamiausių šalių. Tiesa, anot keliautojo, taip bus nebeilgai: „Gruzija pastaraisiais metais labai „turistėja“, todėl gali būti taip, kad po kelių metų vietiniai gyventojai jau į tave žvelgs ne kaip į draugą, tačiau kaip į dar vieną turistą, iš kurio galima nugręžti daug pinigų“. Masinis turizmas gadina autentiškumo aurą, tad vertėtų šią Kaukazo šalį aplankyti kuo greičiau.

Ingos Popovaitės/15min.lt nuotr./Gruzijos perlas  Svanetija
Ingos Popovaitės/15min.lt nuotr./Gruzijos perlas – Svanetija

Dar vienas šios gražios, nostalgiškos, šiek tiek egzotiškos ir svetingos šalies bruožas – į ją gana pigu nuvykti ir keliauti viduje. Geriau paieškojus, lėktuvo bilietus į Gruziją galima atrasti už 500 litų į abi puses, maistas, vynas ir nakvynė – taip pat pigūs. Tad ko daugiau reikia?

Marokas

Marokas pastaraisiais metais tapo ispanų ir kitų Vakarų Europos šalių jaunimo atostogų ir nuotykių vieta. Kodėl gi jo neatradus ir mums, saulės ištroškusiems Rytų europiečiams? Juo labiau, kad tai dar viena šalis, kurią galima pasiekti pigiomis oro linijomis. Susikomplektavę bendrovės „Ryanair“ bilietus, į šią dykumų šalį Afrikoje pateksite tikrai už stebėtinai mažą kainą. O nuotykiai, Afrikos kvapas ir arabiško pasaulio žavesys – garantuoti.

Novaturo nuotr./Afrika
„Novaturo“ nuotr./Afrika
 

„Tai neišsenkančio žavesio šalis. Kad ir kiek ten būtų turistų, Marokas vis tiek išlieka labai egzotiškas, įvairiapusis, spalvotas ir kvapnus. Mano manymu, tai šalis, kurioje daugeliui keliautojų prasideda didžiosios gyvenimo kelionės“,- pasakojo D. Kinderis, kuris Maroke taip pat pradėjo savo didžiąją kelionę per visą Afriką. 

Novaturo nuotr./Atlanto vandenynas
„Novaturo“ nuotr./Atlanto vandenynas

Pavargusiems nuo Egipto ir Turkijos kurortų blizgesio, Marokas – tikra alternatyva. Pakankamai egzotiškas ir išskirtinis, pakankamai arti Europos, pakankamai gerai išvystyta infrastruktūra keliavimui per šalį, tačiau nėra tokio masinio „turisto kulto“ kaip Egipte. Apsilankykit ir gal ši šalis jus irgi įtrauks į užburiantį kelionių bei nuotykių sūkurį. 

Filipinai

Apie juos Dainius Kinderis išleido savo naują knygą, jais susižavėjo tik nuvykęs, ir tai vienas iš nedaugelio pasaulio kraštų, kur keliautojas nori sugrįžti dar ir dar. „Filipinai – tai ateinančių kelių metų keliautojų „topas“,- įsitikinęs Dainius. Daug keliaujantiems po Pietryčių Aziją – Tailandą, Vietnamą, Kambodžą, Malaiziją – Filipinai tikrai turėtų būti kažkas nauja ir neatrasta. 

A.Afanasjev nuotr./Salose galima rasti pasakiakų gamtos kampelių
A.Afanasjev nuotr./Salose galima rasti pasakiškų gamtos kampelių

Filipinai įsikūrę 7107 salose, pralaužia visus stereotipiško mąstymo kiautus: nors jie toli, tačiau ten ne taip jau brangu nuskristi. Nors jie Pietryčių Azijoje, tačiau savo kultūra labai skiriasi nuo artimiausių kaimynių. Nors tai su niekuo nesiribojantis salynas, tačiau įvairių kultūrų ir tautų mišinys ten tiesiog svaiginantis.

Anot D. Kinderio, yra ir daugiau priežasčių aplankyti šias tolimas salas: „Tie kas stokoja optimizmo gyvendami čia, nuvažiavę ten, suprastų, kad gyvena kaip turtuoliai. Net gi studentas gyvendamas už tris-keturis šimtus litų per mėnesį ten pasijustų turtuolis“.

D.Kinderio nuotr./Mažiausias pasauilo primatas tarsyras gyvena Filipinuose
D.Kinderio nuotr./Mažiausias pasauilo primatas tarsyras gyvena Filipinuose

O kur dar kontrastai, turtingi ir vargingi žmonės gyvenantys šalia, geraširdiškumas, šypsenos ir visada gera nuotaika. „Sukonkretinčiau, kad  Filipinus reikia aplankyti dėl žmonių ir jų gerumo, dėl geros nuotaikos, muzikos ir kultūros.“,- priduria keliautojas.

Prie viso šito pridėkite pasakišką gamtą, vandenyną, ugnikalnius, tropikus, paplūdimius, egzotiškus gyvūnus... 

Moldova

O dabar grįžtam iš pasakų ir svajonių arčiau realybės... Moldova, kaip tik ir atsiduria arčiau Lietuvos. Bet ką mes apie šią šalį žinome? Tai tokia užspiesta į kampą Europos valstybė, kurioje viskas dar labai primena Sovietų sąjungos laikus. „Moldovoje siūlyčiau apsilankyti gurmanams, nes ten skanus vynas, puikūs kepiniai iš tešlos. Nors moldovanai ir labai surusinti, tačiau šioje šalyje kalbama rumunų kalba. Tokių ir panašių paradoksų apstu. Trumpai tariant, ten nukeliausite 20 metų atgalios“,- savo patirtimi iš šios valstybės dalinosi Dainius. 

15min.lt skaitytojos Danguolės Imbrasaitės nuotr./Senasis Orchėjus  už cerkvės dauboje įsikūręs kaimas.
15min.lt skaitytojos Danguolės Imbrasaitės nuotr./Senasis Orchėjus – už cerkvės dauboje įsikūręs kaimas.

Kai kas iš jūsų galėtų papriekaištauti, kodėl šalia Gruzijos siūloma keliauti dar ir į Moldovą, tačiau D. Kinderis atkerta, kad šios šalis skiriasi kaip diena ir naktis. „Gruzija – Kaukazas, Gruzijoje daug investicijų, Gruzija jau modernumas... O Moldova dar labai pirmykštėje stadijoje. Todėl tikrai verta aplankyti šią nežinomą, tačiau siurprizų pilną žemę“,- šių metų kelionių penketuką užbaigė D. Kinderis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką