„Šeimos atostogos dažnai tampa projekto valdymu: logistika, maitinimas, pramogų derinimas, vaikų nuotaikos. Jei kryptis pasirinkta neapgalvotai, tėvai grįžta dar labiau pavargę. Todėl labai svarbu rinktis vietas, kur infrastruktūra, atstumai ir veiklos pritaikytos visai šeimai, o ne tik vaikų pramogoms“, – pranešime žiniasklaidai sako „Kelionių akademijos“ ekspertė Brigita Kučinskaitė.
Pasak jos, egzistuoja kryptys, kuriose poilsį gali rasti visi – ir mažiausi, ir paaugliai, ir suaugusieji.
Graikijos salos: trumpi atstumai ir aiški struktūra
Graikija išlieka viena populiariausių šeimų krypčių Europoje – ne tik dėl klimato, bet ir dėl paprastumo. Kretos ar Rodo salose atstumai nėra dideli, infrastruktūra aiški, viešbučiai dažnai pritaikyti šeimoms.
„Graikijos salos patogios tuo, kad viskas gana kompaktiška – nereikia ilgų pervažiavimų, o tai itin svarbu keliaujant su mažais vaikais. Be to, vietiniai labai draugiški šeimoms, restoranai lanksčiai reaguoja į vaikų poreikius, o maistas paprastas ir lengvai priimtinas“, – sako B.Kučinskaitė.
Tėvams tai reiškia mažiau streso dėl logistikos, o vaikams – saugius paplūdimius ir aiškią dienos struktūrą.
Tenerifė: kai reikia balanso tarp aktyvumo ir poilsio
Kanaruose klimatas stabilus visus metus, o Tenerifė siūlo derinį tarp poilsio ir veiklos. Čia galima rasti ir ramių paplūdimių, ir teminių parkų, ir įspūdingų gamtos objektų.
„Tenerifė patraukli tuo, kad šeima gali išsiskaidyti pagal poreikius – vieni renkasi vandens parką, kiti – žygius ar tiesiog ramų poilsį prie baseino. Tai leidžia išvengti konflikto, kai visi privalo veikti tą patį“, – pastebi ekspertė.
Tokio tipo kryptys ypač tinka šeimoms su skirtingo amžiaus vaikais.
Egiptas: saulės garantija ir patogus poilsis šeimoms
Egiptas pastaraisiais metais tampa vis populiaresniu pasirinkimu šeimoms, ieškančioms stabilaus oro, šilto jūros vandens ir aiškios atostogų struktūros. Raudonosios jūros kurortai, tokie kaip Hurgada ar Šarm aš Šeichas, siūlo platų šeimoms pritaikytų viešbučių pasirinkimą.
„Egiptas patrauklus tuo, kad čia praktiškai garantuotas geras oras, o dauguma viešbučių veikia „viskas įskaičiuota“ principu. Tai leidžia sumažinti kasdienius sprendimus – kur valgyti, ką veikti, kaip planuoti dieną. Tėvams tai reiškia mažiau organizacinės įtampos“, – sako B.Kučinskaitė.
Daugelis viešbučių turi vaikų klubus, baseinus su vandens kalneliais, o vyresniems vaikams įspūdį palieka paviršinis nardymas ar pažintinės išvykos į dykumą. Svarbiausia – aiški infrastruktūra ir galimybė ilsėtis vienoje vietoje be sudėtingų pervažiavimų.
Turkijos kurortai: kai tėvams reikia tikro atsikvėpimo
Turkija išlieka viena stipriausių „viskas įskaičiuota“ krypčių šeimoms. Vaikų klubai, organizuotos programos ir atskiros poilsio zonos leidžia tėvams turėti realų laiką sau.
„Kartais šeimai reikia ne pažinimo, o tikro atsikvėpimo. Turkijos šeimų viešbučiai su profesionaliomis vaikų programomis leidžia tėvams bent kelioms valandoms per dieną atsipalaiduoti, o vaikams – būti užimtiems saugioje aplinkoje“, – sako ekspertė.
Pasak jos, tokio tipo atostogos dažnai padeda atkurti energiją, o ne ją išeikvoti.
Juodkalnija: kompaktiška ir vaizdinga
Juodkalnija vis dažniau atrandama šeimų, ieškančių europietiškos krypties su trumpais atstumais ir įspūdinga gamta. Adrijos jūros pakrantė, tokie miestai kaip Budva ar Kotoras, leidžia derinti paplūdimio poilsį su trumpomis pažintinėmis išvykomis.
„Juodkalnija patraukli tuo, kad šalis nedidelė – per gana trumpą laiką galima pamatyti ir jūrą, ir kalnus, ir senamiesčius. Šeimoms su vyresniais vaikais tai suteikia galimybę atostogas paversti nuotykiu, bet be varginančių maršrutų“, – teigia B.Kučinskaitė.
Ramus tempas, kompaktiški miesteliai ir palyginti nedideli atstumai leidžia keliauti be nuolatinio skubėjimo. Tėvams tai – estetiškas, kokybiškas poilsis, o vaikams – galimybė patirti tiek gamtą, tiek istoriją vienoje kelionėje.
Poilsis prasideda nuo tinkamo pasirinkimo
Ekspertė pabrėžia, kad svarbiausia – krypties atitikimas šeimos gyvenimo etapui ir realiems poreikiams.
„Šeima su dvimečiu ir šeima su paaugliais turi visiškai skirtingus lūkesčius. Jei kryptis parinkta atsižvelgiant į vaikų amžių, atstumus, infrastruktūrą ir tėvų poilsio poreikį, tuomet atostogos tampa tikru atsikvėpimu visiems. Priešingu atveju jos gali tapti tiesiog į kitą šalį perkeltu kasdienybės režimu“, – apibendrina B.Kučinskaitė.
Augant šeimos kelionių paklausai, vis daugiau tėvų ieško ne tik gražios vietos, bet ir balanso. Ir būtent tas balansas – tarp vaikų džiaugsmo ir suaugusiųjų poilsio – šiandien tampa pagrindiniu gerų atostogų kriterijumi.





