2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Baidarių sezono uždarymas „išdykusioje“ Šalčios upėje

Senovės baltai neskaičiavo laiko mums įprastu linijiniu būdu – vis prie turimų metų pridėti dar ir dar, kol imiesi jaustis nerangus ir aptingęs. Jiems buvo įprastas ciklinis laiko skaičiavimas, padiktuotas gamtos ritmo: kiekvienas pavasaris įsukdavo naują gyvenimo ratą, pamažu jį stabdydamas rudenį.
Baidarių sezono uždarymas „išdykusioje“ Šalčios upėje
Baidarių sezono uždarymas „išdykusioje“ Šalčios upėje / Vladimiro Davydovo nuotr.
Temos: 1 Baidarė

Žmogaus gyvenimas, įsuktas tokiu ritmu, tampa kupinas gamtiškų atspalvių ir įvairovės – niekada nenuobodus ir be atokvėpio žavingas.

Vladimiro Davydovo nuotr./Baidarių sezono uždarymas „išdykusioje“ Šalčios upėje
Vladimiro Davydovo nuotr./Baidarių sezono uždarymas „išdykusioje“ Šalčios upėje

Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių ir pramogų klubo nariai gali paliudyti, jog tai vienintelė logiška gyvenimo tvarka ir vienintelis kūnui bei protui priimtinas gyvenimo ritmas.

Atidarę išvykų sezoną pavasarį, nors ir vėlyvą, šaltą ir lietingą, žygiu kemperiais Latvijoje, iškilmingai palydėjome vasarą baidarėmis čia pat, Lietuvoje, vos keliasdešimt kilometrų į pietus nuo Vilniaus. 

Tačiau „čia pat, Lietuvoje“, nereiškia, kad taip, kaip Lietuvoje. Sausroms ir karščiui nepasidavusi Šalčios upė savo vandenis nešė peizažais, nutūpusiais mūsų Lietuvėlėje, atrodo iš viso pasaulio.

Ko jau ko, o vandens šiai upei užteko per visą kelionę. Gal tik poroje vietų teko pertempti baidares, bet ir tai ne per seklumas, o per šviežiai išgriuvusius medžius. Nes, kas labai maloniai nustebino, upė ir pakrantės labai prižiūrėtos: kai kur nupjauta žolė, pašalinti pavojingi medžiai. Ir stebėtinai švaru.

Baidarių šeimininkas ponas Valdimantas Urbonavičius pasakojo, kad su savo sūnumi reguliariai pats perplaukia upe ir surenka neatsakingų poilsiautojų paliktą ,,turtą“.

Jis pridūrė, jog džiugina faktas, kad aktyvų laisvalaikį gamtoje besirenkantys žmonės darosi vis labiau kultūringi – mažiau vartoja alkoholio, mažiau sukelia problemų sau, kitiems, gamtai. 

Vladimiro Davydovo nuotr./Baidarių sezono uždarymas „išdykusioje“ Šalčios upėje
Vladimiro Davydovo nuotr./Baidarių šeimininkas ponas Valdimantas Urbonavičius surenka neatsakingų poilsiautojų paliktą ,,turtą“.

Jie surenka ne tik savo šiukšles, bet ir kitų poilsiautojų ,,pamirštus“ stovyklavimo pėdsakus. Tuo labiau, kad nebūtina surinktų šiukšlių temptis paskui save – maišus su šiukšlėmis galima palikti sutartose su ponu Valdimantu vietose ir po žygio jis privažiuoja su savo transportu ir surenka.

Net šiandieniniai keliautojai pasistengia suteikti džiaugsmo kolegoms. Tikras liudijimas – užrašas, sudėtas iš kankorėžių „Labas“, kažkieno paliktas vienoje iš poilsiaviečių. 

Vladimiro Davydovo nuotr./Baidarių sezono uždarymas „išdykusioje“ Šalčios upėje
Vladimiro Davydovo nuotr./Baidarių sezono uždarymas „išdykusioje“ Šalčios upėje

Geras pavyzdys užkrečia, tad ir mūsų komanda, paraginta bendrakeleivių Giedriaus ir Erikos, ėmėsi rinkti atsitiktinai užsilikusias šiukšles upėje ir jos pakrantėse. 

Aišku, tai nebuvo taip paprasta. Šalčios upė – gana ,,išdykusi“. Akivaizdu, kad jai ne šiaip sau priskirtas ketvirto laipsnio vingiuotumas.

Staigūs posūkiai, vietomis pridengti išsikerojusių nendrynų, vietomis susiaurėjanti iki vos vienai baidarei pakankamo pločio vaga, čia pat už kampo virstanti tikrais ežerėliais, srauni tėkmė vertė paplušėti net ir labai patyrusius baidarininkus. 

O ką jau kalbėti apie pradžiamokslius – jauniausią grupės narį Matą, skaičiuojantį dar pirmą dešimtmetį ir ne tokią jauną, bet tik pradedančią baidarininkę – tiek to, nepasakosime, kas ji tokia, gal atpažinsite iš nuotraukų.

Vladimiro Davydovo nuotr./Prisaikdintojas – Gerimantas Statinis
Vladimiro Davydovo nuotr./Gerimantas Statinis

Mat, sustojus vakaroti, Matą ir tą pernokusią pradžiamokslę baidarininkę klubo nariai iškilmingai pakrikštijo Šalčios upės vandeniu ir irklu. 

Vyriausio krikštatėvio pareigos buvo patikėtos LŽS Kelionių ir pramogų klubo pirmininkui ir kelionės organizatoriui Gerimantui Statiniui.

Ceremonija, pradėta iškilmingu klubo himno giedojimu ir vėliavos iškėlimu, buvo vainikuota naujųjų baidarininkų iškilminga priesaika būti nuolatiniais upių keliautojais. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką