Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Daugiausia kartų apdainuoti miestai

Atrodytų, visi pasaulio didmiesčiai kažkuo panašūs: galybė žmonių, transporto spūstys, spindinčios reklamos, restoranai, prekybos ir verslo centrai, judrios pėsčiųjų gatvės, didingi pastatai... Vis dėlto keliauti mėgstantys žmonės žino, jog kiekvienas miestas turi savo aurą, kuri arba sužavi ir vėl traukia sugrįžti, arba atvirkščiai – palieka ne pačius maloniausius įspūdžius.
Berlyno siena 1987 m.
Berlyno siena 1987 m. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šį kartą norime papasakoti apie miestus, kurių atmosfera pakerėjo daug žymių muzikantų. Ne veltui, šių miestų pavadinimai dažniausiai minimi įvairiose dainose.

Niujorkas

Shutterstock.com nuotr./Niujorkas
Shutterstock.com nuotr./Niujorkas

Tikriausiai esate matę ne vieną filmą, kurio veiksmas vyksta Niujorke. Šis miestas kine dažniausiai piešiamas kaip madų, meno, kultūros, verslo sostinė. Didinga architektūra, įdomių renginių gausa, daugiakultūrė aplinka – ne veltui didelė dalis žmonių Niujorką įvardija kaip svajonių miestą.

Daug gražių žodžių apie Niujorką galima išgirsti ir įvairiose dainose. Bene populiariausia iš jų – Franko Sinatros „New York, New York“, kurioje atlikėjas apdainuoja Niujorką kaip niekada nemiegantį miestą.

Dainininkui galime tik pritarti, mat net ir nakties metu Niujorke verda gyvenimas: daug šviesų, masė žmonių, visą parą dirbančios maitinimo įstaigos, pasilinksminimo vietos, netgi parduotuvės – šis miestas išties kupinas gyvybės.

VIDEO: Frank Sinatra - "Theme from New York New York" (Concert Collection)

Kiek kartų Niujorko pavadinimas minimas įvairiose dainose? Remiantis vokiečių kelionių startuolio „Holidu“ atliktu tyrimu, kurio metu pasitelkta vienos iš didžiausių dainų žodžių platformų pasaulyje „Musixmatch“ duomenimis, – Niujorkas dainose minimas beveik 31 tūkst. kartų. Vis dėlto reikėtų pastebėti, jog šio tyrimo metu paieška vykdyta tik šešiomis kalbomis. Tad galime teigti, jog iš tiesų skaičius yra kur kas didesnis.

Paryžius

Shutterstock.com nuotr./Paryžius
Shutterstock.com nuotr./Paryžius

Dar vienas kinematografų, rašytojų, muzikantų, taip pat ir keliautojų itin mėgstamas miestas – Paryžius. Dailiai vingiuojanti Senos upė, puošnūs pastatai, jaukios kavinukės, bohemiškasis Monmartras, daugybė muziejų ir galerijų, didingai stūksantis Eifelio bokštas – Paryžius skleidžia menišką ir labai romantišką aurą. Ne veltui šis miestas dažnai įvardijamas kaip viso pasaulio įsimylėjėlių sostinė.

VIDEO: Edith Piaf - Sous le ciel de Paris

Be jokių abejonių, meilės miestas įkvėpė daug žymių muzikantų, kurie jį apdainavo savo dainose. Bene labiausiai su Paryžiumi asocijuojasi Edithos Piaf kūryba. Jį apdainavo ir tokie žymūs atlikėjai kaip Ella Fitzgerald, Morrissey, Joni Mitchell, grupė „Phoenix“ ir kt. Remiantis mūsų jau aptarto tyrimo duomenimis, Paryžius minimas daugiau nei 20-yje tūkstančių skirtingų dainų. Įspūdinga, tiesa?

Londonas

Shutterstock.com nuotr./Londonas
Shutterstock.com nuotr./Londonas

Gyvas, skubantis, šurmuliuojantis, tačiau ir karališkai pasitempęs, stulbinantis įspūdinga architektūra, muziejų įvairove, renginių gausa – toks yra Londonas. Tai miestas, kuriame tikrai yra ką pamatyti ir nuveikti – ne veltui jį kasmet aplanko galybė keliautojų iš viso pasaulio.

Beveik 15 tūkst. skirtingų dainų apie Londoną – tokį skaičių pateikia „Holidu“ atliktas tyrimas. Bene žymiausia iš jų, grupės „The Clash“ hitas „London Calling“, tačiau šis miestas įkvėpė ir tokius atlikėjus kaip Adele, Elvis Costello, Paulas McCartney ir kt.

VIDEO: The Clash - London Calling (Official Video)

Beje, norėtume paminėti ir tai, jog Londone susikūrė ir labai daug grupių, kurios ilgainiui tapo tikromis legendomis. Turime galvoje „The Rolling Stones“, „Led Zeppelin“, „Pink Floyd“, „Queen“, „Fleetwood Mac“, „Sex Pistols“ ir t.t. Tikrai be galo muzikalus miestas, tiesa?

Roma

Shutterstock.com nuotr./Roma
Shutterstock.com nuotr./Roma

Ar esate buvę Romoje? Jei ne, labai rekomenduojame aplankyti. Tai miestas, žavintis Antikos ir Viduramžių laikų paminklais, turtingais muziejais, jaukiais restoranėliais, manieringa kultūra ir išties išskirtine istorija. O kur didybe alsuojantis Vatikano miestas, esantis vakarinėje Romos dalyje. Čia sklinda išties sunkiai žodžiais nupasakojama aura.

Italijos sostinė skirtingose dainose minima beveik 12 tūkst. kartų. Viena iš žymiausių – italų kompozitoriaus, dainininko ir aktoriaus Renato Rascel sukurta „Arrivederci Roma“, kurią atliko tokie atlikėjai kaip Mario Lanza, Deanas Martinas, Natas Kingas Cole'as.

VIDEO: Dean Martin - Arrivederci Roma (1962)

Beje, originalūs dainos žodžiai buvo parašyti italų kalba, tačiau vėliau jie perrašyti angliškai, paliekant tik pirminę melodiją. Rekomenduojame paklausyti šios dainos skirtingų versijų. Esame beveik įsitikinę, jog jei iki šiol nesvajojote aplankyti Romos, paklausę šios dainos tikrai susigundysite ją aplankyti.

Naujasis Orleanas

Shutterstock.com nuotr./Naujasis Orleanas
Shutterstock.com nuotr./Naujasis Orleanas

JAV, Luizianos valstijos pietryčiuose, esantis Naujasis Orleanas – tai miestas, kuris kaip magnetas traukia viso pasaulio menininkus ir laisvos sielos bei liberalių pažiūrų žmones. Džiazuojantis prancūzų kvartalas, jaukios vyninės, kone kiekvieną savaitgalį vykstančios skirtingos šventės, paradai, galybė pasilinksminimo vietų – šis miestas tikrai turi ką pasiūlyti savo svečiams.

Naujojo Orleano žavesys pakerėjo ir daug įvairiausių muzikos kūrėjų – šio miesto vardas skirtingose dainose minimas beveik 9 tūkst. kartų. Norite pajusti Naujojo Orleano bohemišką dvasią ir jūs? Paklausykite amerikiečių pianisto ir dainininko Fats Domino dainos „Walking to New Orleans“.

VIDEO: Fats Domino- I'm Walking To New Orleans(With Lyrics)

Majamis

Shutterstock.com nuotr./Majamis
Shutterstock.com nuotr./Majamis

Kone visus metus šviečianti saulė, palmių alėjos, pasakiško grožio pakrantė, daugybė prabangių viešbučių ir restoranų – tai Majamis. Visai nenuostabu, jog šį miestą dievina tiek turistai iš JAV, tiek iš kitų pasaulio valstybių – juk tai idiliška vieta įsimintinoms atostogoms.

Vieną iš žymiausių dainų apie Majamį atlieka aktorius ir dainininkas Willas Smithas.

VIDEO: Will Smith - Miami

„Miami“ tekstas išties nupasakoja visą šio kurortinio miesto atmosferą: kasdienės linksmybės, multikultūriška aplinka, puikus paplūdimys, geriausi klubai ir pan. Remiantis „Holidu“ atliktu tyrimu, Majamio vardas skirtingose dainose minimas beveik 8 tūkst. kartų.

Berlynas

Shutterstock.com nuotr./Berlynas
Shutterstock.com nuotr./Berlynas

Vėl grįžkime į Europą, o tiksliau į Vokietijos sostinę Berlyną. Tai miestas, kuris pastaraisiais metais kaip niekad atgijo: šiuolaikinio meno parodos, industrinėse patalpose vykstantys išskirtiniai vakarėliai. O kur dar istoriniai paminklai, išskirtiniai muziejai, įvairiausios pasilinksminimo vietos – turistai čia tikrai atranda įdomių veiklų.

Koks Berlyno santykis su muzika? Čia susikūrė ir savo veiklą vystė visame pasaulyje žinomos grupės „Rammstein“, „Tangerine Dream“. Na o Berlyno vardas skirtingose dainose minimas daugiau nei 6 tūkst. kartų. Šį miestą apdainavo viena garsiausių pasaulio aktorių ir dainininkių Marlene Dietrich, grupės „Alphaville“, „Ramones“ ir kt.

VIDEO: Marlene Dietrich - Das ist Berlin

Atlanta

Shutterstock.com nuotr./Atlanta
Shutterstock.com nuotr./Atlanta

Trumpam pabuvoję Europoje, vėl grįžkime į JAV, o tiksliau, į Džordžijos valstijos sostinę Atlantą. Koks gi šis miestas? Labai žalias! Miesto valdžia siekia, jog Atlanta išliktų žaliausiu didmiesčiu visoje šalyje, todėl stengiasi išlaikyti balansą tarp spindinčių dangoraižių ir jaukių parkų, sodų. Bene įspūdingiausias Atlantos parkas įsikūręs pačiame miesto centre. Jis užima net 76 hektarų plotą. Parkas žavi tiek vietinius gyventojus, tiek turistus. Tai puiki vieta atsikvėpti nuo miesto šurmulio, taip pat parke dažnai vyksta ir įdomūs renginiai: koncertai, sporto renginiai, mugės ir pan.

Atlantos vardas dainose minimas beveik 5 tūkst. kartų. Viena iš populiariausių – Jameso Browno atliekama „Night Train“. Beje, šioje dainoje minimi ir kiti JAV miestai: Majamis, Rolis, Niujorkas ir kt.

VIDEO: James Brown - Night Train (1962)

Tokijas

Shutterstock.com nuotr./Tokijas
Shutterstock.com nuotr./Tokijas

Paskutinis mūsų sąraše – Tokijas. Tai – labai įdomus, kontrastų kupinas miestas. Čia gausu tiek spindinčių dangoraižių, tiek šimtamečių šventyklų, tiek visame pasaulyje garsių įmonių, tiek nedidelių vietinių verslų. Ypatinga atmosfera Tokijuje sklando pavasarį – pražydus sakuroms. Skubančio miesto tempas šiuo periodu šiek tiek sulėtėja, mat žmonės leidžia sau pasigrožėti nepaprasta gamtos dovana. Išskirtinė atmosfera!

Viena iš žymiausių dainų, kurioje minimas Tokijo miestas – „Woman from Tokyo“, kurią atliko grupė „Deep Purple“. Na o remiantis mūsų jau aptartojo tyrimo duomenimis, Tokijo vardas minimas daugiau nei 4 tūkst. skirtingų dainų.

VIDEO: Deep Purple-My Woman From Tokyo- 720p HD

Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius