15min be reklamos
2023 01 10, 20:02

Eilatas – ne tik saulėtoms atostogoms žiemą: čia stulbina gamtos turtai ir tūkstantmetė istorija

2023-iųjų išvakarėse oro linijų bendrovė „Ryanair“ atnaujino tiesioginius skrydžius į piečiausią Izraelio kurortą – Eilatą, kuris net žiemą miesto gyventojus ir svečius gali lepinti daugiau nei 20 laipsnių šiluma. Ne žemesnė temperatūra yra ir čia pat tyvuliuojančios Raudonosios jūros vandenyse. Keliaujant į kurortą nereikės skėčio, Eilate lyja vos keletą dienų per metus.
Eilatas, Izraelis Tik prenumeratoriams
Eilatas, Izraelis / Ados Alejūnaitės / 15min nuotr.

Gali būti, kad daugelis apie šį Izraelio kurortą girdėjusių lietuvių mano, jog atostogos jame tinka tik pasyvaus poilsio mėgėjams, norintiems įdegti saulėje, turkštis šiltame jūros vandenyje ar prabangių viešbučių baseinuose. Tačiau Eilatas tikrai nėra vien tik gulėjimas prie vandens.

Tai miestas, galintis pasiūlyti daugybę įspūdinga gamta ir gilia istorija garsėjančių lankytinų vietų, įvairiausių pramogų bet kokio amžiaus ir poreikių žmonėms.

Ados Alejūnaitės / 15min nuotr. / Eilato miestas, Izraelis
Ados Alejūnaitės / 15min nuotr. / Eilato miestas, Izraelis

15min nuvyko pasižvalgyti po Eilato apylinkes ir įvertino įdomiausias šalia šio kurorto esančias vietas, kurios galėtų nustebinti net ir visą pasaulį išmaišiusius žmones. Vien ko vertas faktas, kad būtent čia yra seniausios pasaulyje vario rūdos kasyklos, skaičiuojančios net 6000 metų!

Dykumoje kuždanti tūkstantmetė istorija

Bet kuris Eilate sutiktas gidas ar tiesiog paprastas miesto gyventojas, paklaustas apie tai, ką aplankyti šiame kurorte, tikėtina, pirmiausiai pasiūlys nuvykti į Timnos slėnio parką, esantį Negevo dykumoje.

Ados Alejūnaitės / 15min nuotr. / Timnos slėnio parkas, Izraelis
Ados Alejūnaitės / 15min nuotr. / Timnos slėnio parkas, Izraelis

Lietuviui žodis „parkas“ visada siejasi su daugybe medžių, tačiau čia žavi ne augalai, bet tarsi į kitą planetą nukeliantys dykumos peizažai, kuriuose stūkso keisčiausių formų smiltainio dariniai ir juntama biblinius laikus menanti istorija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką