2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Elektrėnuose nuverstas apleistų atrakcionų apžvalgos ratas

Elektrėnuose ketvirtadienį nebeliko vieno geriausiai atpažįstamų miesto objektų – senųjų sovietinių atrakcionų apžvalgos rato.
Elektrėnuose nuverstas apleistų atrakcionų apžvalgos ratas
Elektrėnuose nuverstas apleistų atrakcionų apžvalgos ratas / Stop kadras
Temos: 1 Elektrėnai

Apleisti atrakcionai yra tapę populiaria lankytina vieta, nors po juos slampinėti ir nerekomenduojama. Dalis atrakcionų – avarinės būklės, todėl jų nebeliks, o pati teritorija bus atnaujinta ir paversta pramogų zona.

Elektrėniškiai mėgino išsaugoti gerai atpažįstamą miesto simbolį, tačiau ketvirtadienį visgi įvyko apžvalgos rato nuvertimo darbai. Juos nufilmavo ir feisbuke paskelbė Karolis Tamošiūnas:

Anksčiau miesto meras Kęstutis Vaitukaitis jau buvo sakęs, kad ratas bus nuverstas, tačiau parke išliks amerikietiški kalneliai ir kai kurie mažesni atrakcionai.

„Turime mes jo metalo ekspertizę, tai jis labai geras, bet visa kita... , – apie ratą sakė meras. – Tokios mašinos buvo – „Žiguliai“, tai kiek tu jį beremontuosi, jis vis tiek bus „Žigulys“, turbūt jau nelabai juo kas važinėtų.“

„Du atrakcionai lieka – amerikietiški kalneliai ir muzikiniai tokie kalneliai, esantys pakrašty. Tai šitie tikrai išlieka. Dar gal ir smulkių vienas kitas išliks“, – BNS birželį sakė Elektrėnų meras.

Teritorijoje vyksta tvarkymo darbai, kurie turėtų trukti apie pusantrų metų.

Anot mero, atrakcionų parko teritorija atgims naujam gyvenimui: čia planuojama sutvarkyti želdinius, privažiavimus, įrengti automobilių stovėjimo aikšteles, apšvietimą, taip pat čia turėtų atsirasti ir kavinė.

ŽIŪRĖKITE FOTOPASAKOJIMĄ: Elektrėnų atrakcionų parkas: vaikų džiaugsmas, pavirtęs sovietinės praeities vaiduokliu

„Atsiranda amfiteatras, atsiranda kavinukė, atsiranda tokie dviračių kalneliai. Tokia vieša erdvė, kurioje ateityje dar bus galima ką nors padaryti“, – sakė Elektrėnų meras.

Šiuo metu buvusio „Vaikų pasaulio“ atrakcionai – bene labiausiai žmones traukianti Elektrėnų vieta, tačiau K.Vaitukaitis teigia bijantis, kad kas nors apleistuose atrakcionuose nesusižalotų.

„Trauka didžiulė, visi važiuoja, fotografuojasi, lenda, lipa. Kai matai sugriuvusias fermas Lietuvoje, tai ką ten džiaugtis. Bėdų ten yra: eina, lipa, girti eina – kaip pasiutę. Aš visą laiką miegu ir prabudęs galvoju, kad ten kas nors nenusiverstų“, – sakė Elektrėnų meras.

Pasak jo, rekonstrukcijos darbai turėtų atsieiti apie 1,8 mln. eurų, jie turėtų trukti iki kitų metų pabaigos, o demontuotų atrakcionų metalas bus parduotas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką