15min be reklamos
2023 01 10, 11:07

Europoje vyraujantys šilti orai verčia slidinėjimo kurortus mažinti veiklos apimtis

Europoje, pasak ekspertų, vyraujant „ypatingai“ šiltiems žiemos orams, daugelis Alpių slidinėjimo kurortų buvo priversti visiškai arba iš dalies užsidaryti dėl sniego trūkumo ir aukštos temperatūros.
Prancūzijos slidinėjimo kurortas
Prancūzijos slidinėjimo trasa / 123RF.com nuotr.

Austrija

Nors Alpėse vėl pradėjo po truputį snigti, dešimtys iš kelių šimtų šalies slidinėjimo kurortų buvo uždaryti, o daugelis kitų nuo savaitgalio turėjo apriboti paslaugų apimtis.

Pasak Austrijos viešbučių asociacijos, atstovaujančios daugiausiai aukščiausios klasės viešbučiams, prezidento Walterio Veito, užsakymai skaičiai stabilūs, tačiau dėl šiltų orų sausio mėnesį jų gali sumažėti daugiau nei įprastai.

Kurortų operatorių teigimu, vienai dienai atvykusių keliautojų srautas sumenko, o kai kurios įmonės buvo priverstos sumažinti slidinėjimo abonementų kainas.

Prancūzija

Prancūzijoje praėjusią savaitę buvo atidaryta mažiau nei pusė visų trasų, nurodė 250 slidininkų keltuvų operatorių visoje šalyje vienijanti organizacija „Domaines Skiables de France“.

Prancūzijoje praėjusią savaitę buvo atidaryta mažiau nei pusė visų trasų.

Keli žiemos sporto renginiai, įskaitant automobilių ir motociklų bei šunų kinkinių lenktynes taip pat buvo atšaukti, atidėti arba perkelti, nes neįprastai šilta temperatūra nutirpdė sniego dangą nuo kalnų šlaitų.

Italija

Centrinėje Italijoje slidinėjimo kurortai užsidarė, o turizmo operatorės, vykdančios veiklą šiltų oro sąlygų paveiktuose regionuose, kreipėsi į vyriausybę prašydamos rasti sprendimą bei prašydamos padėti be darbo likusiems slidinėjimo instruktoriams, taip pat dėl atšauktų viešbučių rezervacijų.

Šveicarija

Šveicarijoje nuo praėjusios savaitės turėjo visiškai arba iš dalies užsidaryti maždaug pusė slidinėjimo punktų, ypač mažesnių, esančių mažesniame ir vidutiniame aukštyje.

Vida Press nuotr. / Šveicarijos kalnų panorama
Vida Press nuotr. / Šveicarijos kalnų panorama

Pasak turizmo sektoriaus atstovų, rezervacijų skaičiai buvo tokie patys kaip per šventinį sezoną pernai, nors vienos dienos kelionių į kalnus sumažėjo 8 procentais.

Pasak organizacijos, atstovaujančios 350 iš 500 slidininkų keltuvų operatorių Šveicarijoje, dėl švelnaus oro slidinėjimo keltuvų įmonių apyvarta per metus sumažėjo 9 procentais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką