2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Froidenbergas – mažytis Europos miestelis kaip iš žiemos pasakos

Froidenbergas yra viena tų vietų, kuri čia apsilankiusius palieka be žado. Nedidelis viduramžių miestelis Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje pavergia savo žavesiu ir išskirtine architektūra.
Žiema Froidenbergo miestelyje
Žiema Froidenbergo miestelyje / Vida Press nuotr.

Froidenbergas užima vos 54,5 kv. km ploto – maždaug kaip Panevėžys. Bet čia nuolatinių gyventojų gerokai mažiau – apie 18,4 tūkst. Maždaug tiek, kiek Visagine.

Dydžiu ir gyventojų skaičiumi miestelis nepasigirs, bet grožiu – tikrai. Ne be reikalo jis tapęs vienu iš populiariausių mažų miestelių Vokietijoje, o jo centras pripažintas tarptautinės reikšmės paminklu.

Froidenbergas nebūtų toks garsus, jei neturėtų tiek daug (daugiau nei 80) juodai baltų fachverkinių XVII a. menančių namų, eilėmis išsirikiavusių kalnų slėnyje. Panoraminis vaizdas pasilypėjus į kalnus užmiestyje tikrai pakeri – namai atrodo lyg nupiešti. O žiemą pasnigus, juodai balti namai iškyla kaip pasakų miestelis.

Apsnigto Froidenbergo nuotraukos jį pavertusios ir „Instagram“ žvaigžde. Prieš pandemiją miesto meras DW pasakojo, kad dėl tokio populiarumo socialiniuose tinkluose juos užgriuvo turistų lavina. Net suvenyrai buvo pradėti gaminti mažesni ir lengvesni – kad keliautojams būtų paprasčiau juos parsigabenti namo.

Ypač daug turistų būdavo iš Japonijos, kur Froidenbergą išpopuliarino televizijos reportažai. Japonų čia lankydavosi tiek daug, kad net miestelio žemėlapis buvo išverstas į japonų kalbą.

Mėgstantiems gamtą Froidenberge irgi bus ką veikti. Aplink yra nusidriekę net 160 km sužymėtų žygio takų, čia populiari žvejyba, jodinėjimas žirgais ir pan. veikla.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką