2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Idėja savaitgaliui: festivalis – gervių apsuptyje

Jei dar nesate nusprendę, ką veiksite šį savaitgalį, tačiau norite keliauti į gamtą, siūlome šeštadienį praleisti festivalyje „Vidur girių“. Festivalio pagrindinė programa prasideda balandžio 16 d. 12.30 val. prie Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centro Marcinkonyse.
Šventės lankytojai kviečiami atvažiuoti penktadienį
Šventės lankytojai kviečiami atvažiuoti penktadienį ir praleisti naktį miške / Baltijos aplinkos forumas Lietuvoje nuotr.

Nepamirštama naktis pelkėje, naktinės gamtos koncertas, šilčiau nei bet kada kaitinantis laužas, ekskursija mažiesiems į meškos šikną, žygis dviračiais paslaptingųjų šilagėlių ieškoti, išskirtinės garso operatoriaus Vidmanto Blažio dirbtuvės, aplinkosaugos menininkų Alak Pathak ir Tamaros dirbtuvės, „Montis Magia“ klubo ir drevinės bitininkystės atrakcija „Lipk į medį kaip senovės dzūkas arba šiuolaikinis ekstremalas“ ir visos Dzūkijos gėrybės – grikinė babka, pyragaiciai, sula, dzūkiška šnekta...

Visa tai – trečius metus vykstančio festivalio „Vidur girių“ programoje. Organizatoriai juokauja, jog festivalyje netrūks ir žvaigždžių – tai visiškai neseniai iš gastrolių užsienyje grįžusios trimituojančios gervės.

Baltijos aplinkos forumas Lietuvoje nuotr./Viena iš festivalio programos atrakcijų
Baltijos aplinkos forumas Lietuvoje nuotr./Viena iš festivalio programos atrakcijų

„Šiuo gamtos festivaliu norime pakviesti žmones švęsti pavasarį, būti bundančios gamtos apsuptyje ir pailsėti nuo miesto triukšmo,“ – teigia renginio koordinatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Norvaišaitė.

Anot jos, tokio pobūdžio renginiai, prie kurių organizavimo prisideda tiek vietos valdžia, tiek aplinkosaugos organizacijos, tiek kiekvienas festivalio dalyvis, ir į kurį įtraukiami vietos gyventojai, prisideda prie išskirtinių vertybių puoselėjimo ir Lietuvos regionų plėtros.

„Festivalis „Vidur girių“ parodys visa, ką Dzūkija turi geriausio, pakvies žmones čia leisti atostogas, įsigyti vietos gyventojų produktus. Tik per pristatymą ir išbandymą gali būti skatinamas vietos gyventojų verslas,“ – priduria R.Norvaišaitė.

Nors pagrindiniai festivalio renginiai prasideda šeštadienį nuo pusiaudienio, festivalio svečiai kviečiami į Dzūkiją atvykti jau penktadienio vakare. Šilinių dzūkai parengė specialią ilgąją festivalio programą. Joje siūloma pažinti regioną giliau kepant grikines babkas, bulvines bandas ar dzūkišką duoną, periantis dūminėje pirtyje ar plaukiant baidarėmis.

Baltijos aplinkos forumas Lietuvoje nuotr./Nakvynė gamtoje
Baltijos aplinkos forumas Lietuvoje nuotr./Nakvynė gamtoje nėra privaloma – lankytojai gali atvažiuoti ir į pagrindinius renginius šeštadienį

Į festivalį organizatoriai ragina vykti atsakingai – rinktis traukinį, autobusą ar dviratį. Daugiau informacijos rasite festivalio „Facebook“ puslapyje.

Baltijos aplinkos forumas Lietuvoje nuotr./Festivalio plakatas
Baltijos aplinkos forumas Lietuvoje/Festivalio plakatas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką