15min be reklamos
2021 02 04, 10:21

Ignalina stebina neįprastų nakvynių vietų gausa: 15 įdomiausių pasirinkimų

Pasiilgę kelionių ir planuojantys savo poilsį Lietuvoje jau renkasi kryptis ir rezervuoja pamėgtas, neįprastas ar naujas nakvynės vietas. Ignalinos rajonas mėgstamas ramaus, taip pat ir aktyvaus poilsio gamtoje entuziastų. Čia rasite kelias dešimtis įvairiausių apgyvendinimo pasiūlymų. Kelis Ignalinos rajono turizmo informacijos centras pristato ir 15min skaitytojams.
Vasaros poilsio kryptis – Lietuva. Kur apsistoti Ignalinoje?
Vasaros poilsio kryptis – Lietuva. Kur apsistoti Ignalinoje?

Stovyklavietės, be abejonių, yra vienas populiariausių pasirinkimų poilsiaujant ežerų ir miškų krašte. Dauguma jų įsikūrusios vandens maršrutuose po Aukštaitijos nacionalinį parką, jose įrengtos patogios išsilaipinimo vietos ir vienu metu talpina dideles kompanijas. Privačios stovyklavietės pasižymi privatumu ir papildomomis paslaugomis.

Nauja, privati Asalnų stovyklavietė yra tarp Ginučių ir Palūšės kaimų, nuostabiame Linkmenų miške, ant Asalnų ežero kranto. Atvykę į poilsiavietę, galėsite pažvejoti, pasivažinėti dviračiu, atsipalaiduoti kubile, paplaukioti valtimi ar irklente, susišildyti prie laužo, surengti iškylą, taip pat susipažinti su apylinkėmis vietinio gido pagalba.

Ignalina.info nuotr./Asalnų stovyklavietė
Ignalina.info nuotr./Asalnų stovyklavietė

Čia rasite ne tik erdves poilsiui, su daugybė vietos palapinėms, bet ir pramogų zonas su lauko baldais, virtuve, laužavietėmis, o norintiems privatumo – čia įkurtas tipių slėnis.

Tipis puiki vieta ne tik mėgstantiems gamtą, bet ir bijantiems šaltesnių naktų. Juos taip pat rasite ir stovyklavietėje „Salos“, ir šalia Tiki Inn poilsio namų.

Ignalina.info nuotr./Asalnų stovyklavietė
Ignalina.info nuotr./Asalnų stovyklavietė

Asalnų stovyklavietės šeimininkai kviečia išbandyti ir nakvynę kupole. Kada paskutinį kartą miegojote ant ežero kranto? Ar atsigulę lovoje stebėjote žvaigždes? Kupolas puiki galimybė naujiems potyriams.

Polinezietiško stiliaus poilsio namai TIKI INN įsikūrę Palūšėje, ant Lūšių ežero kranto, pasiilgusius poilsio gamtoje kviečia nakvynei medžiuose. Skamba neįtikėtinai. Ar ne?

Ignalina.info nuotr./Tiki Inn Tipis
Ignalina.info nuotr./Tiki Inn Tipis

Poilsio namų teritorijoje, miškelyje, išvysite nematytą vaizdą, ant medžių kabo ištempti ir jūsų poilsiui gamtoje paruošti hamakai – palapinės. Išbandykite ir garantuojame, tikrai neliksite abejingi.

Nakvynė medžiuose kabančiose palapinėse, nuostabus saulėlydis, naktinės maudynės Lūšių ežere, karšta gero garo kaimo pirtelė, atsivėsinimas ir atsipalaidavimas prie ugnies aukurų – atgaiva kūnui ir sielai… kad pasijustum laisvai ir nevaržomai.

Stovyklavietė „Virėkšta“ įsikūrusi prie Virėkštos ežero, pritaikyta ramiam poilsiui gamtoje, puikiai tinkanti šeimų poilsiui, jūsų patogumui siūlo medines palapines nakvynei su vaizdu į ežerą.

Ignalina.info nuotr./Virėkšta
Ignalina.info nuotr./Virėkšta

Medinės palapinės puikiai tiks mėgstantiems ilsėtis gamtoje, tačiau nenorintiems atsisakyti komfortiško poilsio. Nebijodami gamtos išdaigų medinėse palapinėse. galėsite mėgautis poilsiu gamtoje, nuostabiu ežero vaizdu ryte geriant aromatinga kavą, ar sutemus gulint lovoje stebėti dangų.

Ar žinojote, kad Ignalinos miestas yra apsuptas 8 ežerų? O vaikštant ramiomis tvarkingomis gatvelėmis negali nepastebėti, kad čia atnaujinti ir modernizuoti visi daugiabučiai! Miestą dėl geros infrastruktūros ypač pamėgę sporto klubai ir stovyklos. Aktyvaus poilsio mėgėjus šią vasarą turėtų nudžiuginti ir planuojamos naujos pramogos miesto paplūdimyje.

Ignalinos mieste rasite įvairių pasiūlymų nakvynei. Apartamentai, poilsio namai ar viešbučiai pasiruošę priimti jus visais metų laikais.

Viešbutis-restoranas „Žuvėdra“, įsikūręs miesto centre, ant Paplovinio ežero kranto, pasitiks jus jaukiais kambariais, nuostabiu vaizdu pro langą, viešbučio pirmame aukšte yra restoranas.

Ignalina.info nuotr./Viešbutis Žuvėdra
Ignalina.info nuotr./Viešbutis Žuvėdra

Viešbučio teritorijoje įrengtas laipynių parkas su ilgiausia nusileidimo lynu per ežerą trasa Lietuvoje. Viešbutyje įrengtas vaikų žaidimų kambarys. Vaiku žaidimų aikštelę rasite ir lauke. Svečių patogumui viešbučio teritorijoje įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.

Norintys apsistoti kiek atokiau nuo miesto centro, Lietuvos žiemos sporto centre, įsikūrusiame šalia Šiekščio ežero, apsupto nuostabių kalvų atras viešbutį „Aldaivita“. Čia puiki vieta apsistoti tiek žiemą, tiek vasarą, ypač mėgstantiems ilsėtis aktyviai. Kalnų slidinėjimo trasos pasiekiamos ranka. Taip pat galite pasirinkti lygumų slidinėjimo trasas, na, o šiltesniu sezono metu galite rinktis riedučius, dviračius ar tiesiog ramų pasivaikščiojimą.

Norintiems autentiškumo siūlome apsistoti netoli Lietuvos žiemos sporto centro įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje „Saulėtekis“. Uždaroje teritorijoje yra viskas, ko reikia ramiam ar aktyviam poilsiui.

Ignalina.info nuotr./Saulėtekis
Ignalina.info nuotr./Saulėtekis

Kambariai įrengti taip, jog pasijusite lyg būtumėte pas močiutę kaime. Puikiai suderintas šiuolaikiškas patogumas ir akcentuotas krašto palikimas. Sodybos teritorijoje įrengta vaikų žaidimų aikštelė, yra kavinė „Seklyčia“, kurioje galėsite paskanauti autentiškame aukštaitiškame pečiuje šeimininko gaminto troškinio. Domina aktyvus poilsis? Puiku! Plaukimą baidarėmis gražiausia krašto upe ar žygį dviračiais po Ažušilės kraštovaizdžio draustinį šeimininkai tikrai jums suorganizuos.

Tarp Ignalinos ir Palūšės pernai duris atvėrė apartamentų kompleksas „Vila Romnesa“.

Ignalina.info nuotr./Vila Romnesa
Ignalina.info nuotr./Vila Romnesa

Grynas oras, smagūs pasivaikščiojimai gamtoje ir maudynės ežere, juk tokios ir turi būti atostogos. Svečiai apgyvendinami moderniai įrengtuose kambariuose, yra bendra virtuvė, o mėgstantys gaminti gamtoje, gali naudotis komplekso teritorijoje įrengta BBQ zona.

Po visą Ignalinos rajoną išsibarstė daugiau kaip pusšimtis įvairiausių kaimo turizmo sodybų.

„Trainiškio pirkia“ – ant Baluošo ežero kranto įsikūrusi sodyba stebina savo interjeru.

Ignalina.info nuotr./Trainiškio pirkia
Ignalina.info nuotr./Trainiškio pirkia

Šeimininkai pasistengė sukurti jaukią ir mūsų krašto istorija alsuojančią atmosferą. Nertos servetėlės, lininiai paklotai, ar mūsų senelių laikus menantys ir jiems tarnavę buities daiktai, dabar radę savo vietą šiuolaikiniame interjere.

Norintiems autentikos ir pabėgti nuo visų, siūlome važiuoti tiesiai į Ažvinčių girią. Vienkiemyje, apsuptoje miškų, kaimo turizmo sodyboje „Minčiagirė“, rasite prieglobstį gamtoje.

Ignalina.info nuotr./Minčiagirė
Ignalina.info nuotr./Minčiagirė

Didelėje teritorijoje įsikūrusi sodyba išlaisvins jus nuo miesto šurmulio ir sulies su gamta. Na, o jei pasiseks, sodybos šeimininkė papasakos įdomią sodybos ir savo pačios gyvenimo istoriją. Turėsite galimybę mėgautis savo pagauta žuvimi, ar paskanauti fantastiškai skanaus šeimininkės patiekalo iš žvėrienos.

Ažvinčių girioje siūlome atrasti ramiam poilsiui skirtą Ažvinčių sodybą. Didelėje teritorijoje sodybos šeimininkai atgaivino šimtamečius namelius, kuriuose kviečia apsistoti mėgstančius privatumą, autentiškumą, neskubančius, tuos, kurie nori atrasti gamtos grožį, ramybę, pasigrožėti ryto rūku ar užuosti pievos gėlių kvapą.

Ignalina.info nuotr./Ažvinčių sodyba
Ignalina.info nuotr./Ažvinčių sodyba

Sodyboje turėsite galimybę pajodinėti žirgais, pažvejoti ar tiesiog ramiai prie tvenkinio paskaityti knygą. Teritorijoje šeimininkai įkūrė Gamtos muziejų, kuriame šeimininko per visą gyvenimą sukaupta trofėjų kolekcija ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.

Džiaugiamės, kad Ignalinos krašte vis dažniau sutiksi jaunų žmonių, kurie įleidžia šaknis čia ir plėtoja tėvų sukurtą ir puoselėtą gerbūvį. Vieni tokių atgaivino ir naujų vėjų atpūtė į Zubrickų kaimo turizmo sodybą. Todėl pristatome ir kviečiame apsilankyti mėgstančius provanso stilių.

Ignalina.info nuotr./Zubrickų sodyba
Ignalina.info nuotr./Zubrickų sodyba

Zubrickų sodyba įsikūrusi Ažušilėje, nuostabioje gamtos apsuptyje, šalia tyvuliuojančio nedidelio ežerėlio. Kambarių jaukumas ir tinkamai suderintos detalės sukuria jaukią atmosferą nepaliekančią abejingų.

Daugelis tikrai yra buvę ar bent girdėję apie Ginučius. Tai žavus kaimelis Aukštaitijos nacionaliniame parke, kurio istoriją garsina Ginučių vandens malūnas. Šalia malūno įsikūrusios ir kelios kaimo turizmo sodybos. Viena jų – „Gervinė“, įsikūrusi ant Srovės upės kranto ir kviečianti pabudus ryte mėgautis aromatinga kava žvelgiant į malūną ir klausantis vandens kaskadų. Sodyboje yra kavinė, kurioje šeimininkai kviečia pasimėgauti su meile ir šiluma gamintu maistu.

Ignalina.info nuotr./Gervinė
Ignalina.info nuotr./Gervinė

Truputi tolėliau rasite Gaidelių kaimo turizmo sodybą. Sodyba stovi ant Srovinaičio ežero kranto ir puikiai tinka norintiems apsistoti kambariuose, kemperiuose ar palapinėje. Sodybos šeimininkas, turintis tautinio paveldo sertifikatą, pagal šimtametes aukštaitiškas tradicijas gamina fantastiškai skanią žuvienę. Sodyboje taip pat visada rasite šviežiai rūkytos žuvies. Gaidelių sodyba puikiai tinka planuojantiems vandens maršrutą, keliaujantiems dviračiais ar automobiliais.

Ignalina.info nuotr./Gaidelių sodyba
Ignalina.info nuotr./Gaidelių sodyba

Na, o norintys šiek tiek paslapties ir dar nepatirtos emocijos galite pasirinkti Paliesiaus dvarą. Paliesiaus dvaras – savo mūro sienose ištikimai saugantis senąsias paslaptis, dabar čia apsilankantiems teikia ramybės pojūtį, kviečia atsikvėpti nuo darbų, pabūti natūralioje ir jaukioje atmosferoje. Pasinerti į muzikos, dailės pasaulį arba tiesiog pabėgti nuo civilizacijos ir pasirinkti draugystę su gamta.

Ignalina.info nuotr./Paliesiaus dvaras
Ignalina.info nuotr./Paliesiaus dvaras

Jūsų kelionių po Ignalinos kraštą vedlys www.ignalina.info

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką