15min be reklamos
2023 02 01, 18:32

Iki 2029 m. Baltijos jūroje ištįs ilgiausias pasaulyje povandeninis tunelis

Daniją ir Vokietiją netrukus sujungs 18 km ilgio povandeninis tunelis, rašoma „Euronews“. Fehmarnbelt tunelis bus ilgiausias pasaulyje sujungtas geležinkelio ir kelių tunelis, kai jis 2029 m. bus baigtas statyti.
Fehmarnbelt tunelis
Fehmarnbelt tunelis / „Femern A/S“ iliustr.

Šis 10 mlrd. eurų vertės projektas, kertantis Baltijos jūros ruožą, vadinamą Femarno juosta, sujungs Danijos Lolando salą ir Putgardeną šiaurės Vokietijoje.

Ar tunelis sutrumpins kelionės iš Vokietijos į Daniją laiką?

Tunelyje, oficialiai vadinamame „Fehmarnbelt Fixed Link“, bus du dviejų juostų greitkeliai ir du elektrifikuoti geležinkelio bėgiai.

Kelionė juo truks 7 minutes traukiniu ir 10 minučių automobiliu, išvengiant 160 kilometrų ilgio aplinkkelio per Danijos žemyninę dalį. Kelionės geležinkeliu iš Hamburgo (Vokietija) į Kopenhagą (Danija) sutrumpės nuo maždaug 5 iki mažiau nei 3 valandų.

Kelio jungtis pakeis itin intensyvią keltų liniją, kuria per metus keliauja milijonai keleivių, ir sutrumpins kelionės laiką beveik valanda.

Danija taip pat planuoja nutiesti greitojo elektrinio geležinkelio linijas į tunelį ir iš jo. Traukiniai toliau kursuos per Danijos sieną į Švediją, Norvegiją ir Suomiją.

Kaip bus statomas Fehmarnbelt tunelis?

Idėja tuneliu sujungti Vokietiją su Danija nėra nauja. Po 10 metų planavimo 2020 m. pradėta statyba Danijos pusėje, o 2021 m. – Vokietijos pusėje.

Iš viso tunelis kainuos 10 mlrd. eurų, o Europos Sąjunga prie projekto prisidės 1,1 mlrd. eurų.

Jis bus įrengtas 40 metrų gylyje po Baltijos jūra, naudojant 89 masyvias betonines sekcijas. Jos bus iš anksto sumontuotos sausumoje, o paskui kranu nuleistos į vandenį. Už projektą atsakinga Danijos valstybinė bendrovė „Femern A/S“ tikisi, kad iki 2024 m. bus galima panardinti pirmąją iš šių sekcijų.

Kai jos bus sumontuotos, betoninės sekcijos bus sujungtos, paskui bus sumontuoti kiti elementai, pavyzdžiui, geležinkelio bėgiai, ventiliacija ir kameros.

Kai kurios aplinkosaugos grupės suabejojo tunelio poveikiu laukinei gamtai Femarno juostoje – ES saugomoje teritorijoje.

VIDEO: Kelionė Fehmarnbelt tuneliu

Tačiau „Fermern A/S“ teigia, kad tunelis „padidins pajėgumus ir sumažins spūstis Danijos geležinkelių ir kelių tinkluose“. Bendrovė taip pat tvirtina, kad tunelis leis sutaupyti daug" laiko, energijos, degalų ir išmetamo CO2 kiekio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką