15min be reklamos
Publikuota 2022 10 04, 10:48

Paaiškėjo Sakartvelo kalnuose žuvusių trijų lietuvių alpinistų tapatybės

Iš trijų Sakartvelo kalnuose žuvusių alpinistų du yra Biržų gyventojai, R.Leskausko odontologijos klinikos darbuotojai. Trečias žuvusysis yra kaunietis.
Tetnuldis, Sakartvelas
Tetnuldis, Sakartvelas / 123RF.com nuotr.

Biržų laikraštis „Šiaurės rytai“ skelbia, kad žuvo gydytojas odontologas, alpinistas Mindaugas Leskauskas ir klinikoje dantų technike dirbusi Ieva Paužolytė.

Trečioji tragedijos auka yra Audrius Peseckas iš Kauno.

Lietuvos alpinizmo asociacijos vadovas Arūnas Kamandulis BNS sakė negalintis patvirtinti žuvusiųjų tapatybės.

„Tapatybės aiškios, bet aš neturiu įgaliojimų patvirtinti tapatybės, mes sutarę esam, kad pavardžių bent aš neskelbsiu“, – BNS sakė A.Kamandulis.

Jis teigė taip pat neturintis duomenų, kokiomis aplinkybėmis įvyko nelaimė, o alpinistų palaikai į Lietuvą turėtų būti pargabenti kitą savaitę.

„Kadangi liudininkų nėra ir nebuvo, tik tiek ir žinome, kad gelbėtojai rado juos visus tris kartu nukritusius. Šiuo metu su draudimo ir asistavimo kompanijomis vyksta derinimas, kol kas neaišku, bet tikimės, kad kitos savaitės pradžioje galbūt (palaikai bus pargabenti)“, – sakė Lietuvos alpinizmo asociacijos vadovas.

Trys lietuvių alpinistai žuvo Sakartvele kopdami į Tetnuldžio viršūnę.

Pasak Sakartvelo žiniasklaidos, alpinistai buvo rasti Svanetijos regione šiaurės rytinėje Sakartvelo dalyje, ties Tetnuldžio viršukalne, ryšys su jais nutrūko prieš kelias dienas. Sekmadienį jų paieškai gelbėtojai buvo pasitelkę sraigtasparnius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką