Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Ištaigingasis Dubajus: nuo aukščiausių pastatų iki dirbtinai sukurtų salų

Dubajus ne tik didžiausias Jungtinių Arabų Emyratų miestas, savyje slepiantis įspūdingą istoriją, kaip iš mažo žvejų kaimelio tapo didmiesčiu ir svarbiu uostu. Jis turtingas juoduoju auksu – nafta, o išteklius išnaudoja neįtikėtinoms idėjoms įgyvendinti: pradedant didžiausiu pastatu visame pasaulyje ir baigiant be galo drąsiu užmoju sukurti dirbtines salas. Tai nemiegantis miestas, kuris jums leis nerti į nuotykių sūkurį, tad susipažinkite su Dubajaus įžymybėmis, kurias būtina aplankyti.
Dubajus – Arabijos Manhatanas
Dubajus / „Scanpix“/AP nuotr.

1. Neįtikėtini vaizdai iš dirbtinai sukurtų salų

Jungtiniai Arabų Emyratai unikali valstybė, ne tik dėl daugybės –iausių dalykų visame pasaulyje, bet ir dėl absoliučiai pašėlusių idėjų. Šalis neturėjo tinkamo priėjimo prie jūros, kad galėtų pelningai vystyti turizmą, tad sumanė sukurti dirbtines salas su milžinišku pramogų kompleksu ir taip prailginti savo nedidelę pakrantę. Dalis projekto yra salynas pavadinimu „Pasaulis“, kuris sukurtas pagal geografinį planetos žemėlapį, o jį sudaro net 300 salų.

Shutterstock.com/Dirbtinės salos
Shutterstock.com/Dirbtinės salos

Drąsus projektas buvo vykdomas Dubajuje, tačiau pasibaigus statyboms, 2011 metais pasirodė žinios, jog žemės lopinėliai smenga gilyn į jūrą, taigi su jų įsigijimu iškilo problemų. Tačiau nepaisant nedidelio iškilumo, žmogaus kūrinys puikiai matosi nuo aukščiausio dangoraižio ir yra vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu.

2. Beveik dangų siekiantis pastatas

Burdž Chalifa yra aukščiausias pasaulio pastatas, stūksantis Dubajuje, o į dangų jis pasistiebęs net 828 m. Gigantą sudaro 160 aukštų, kuriuose įsikūrę viešbučiai, biurai, prekybos centrai ir gyvenamieji apartamentai, žinoma, vienas aukštas skirtas turistams, ten įrengtos apžvalgos aikštelės.

Shutterstock.com/Burdž Chalifa
Shutterstock.com/Burdž Chalifa

Net jei neteks pabuvoti šalia Jungtinių Arabų Emyratų pasididžiavimo, nenuliūskite, nes jis matomas ir už 95 km, taigi viešint netoliese turėsite galimybę jį išvysti. O jei visgi pavyks apsilankyti viduje, būtinai išbandykite greičiausią pasaulyje liftą ir nepamirškite fotoaparato, kadangi besileidžiant saulei iš viršaus atsiveria nuostabūs vaizdai. Beje, Burdž Chalifa išsiskiria ypatingomis savybės, pavyzdžiui, savarankiškai gali apsirūpinti elektros energija, kuriai gauti naudojami tik atsinaujinantys saulės ir vėjo ištekliai.

3. Arabų istoriją saugantis seniausias pastatas

Jei keliaujant jums įdomu išvysti ne tik šiuolaikinę šalį, bet ir sužinoti apie jos istoriją, lankydamiesi Jungtiniuose Arabų Emyratuose turėtumėte užsukti į Dubajaus muziejų. Jis įsikūręs Al Fahidi Forte, miesto įlankoje ir yra seniausias pastatas regione, o tam, kad jį pastatytų, buvo naudojamos jūros uolos ir gipsas.

Shutterstock.com/Dubajaus muziejus
Shutterstock.com/Dubajaus muziejus

Pirmiausia teritorija tarnavo kaip valdovų rezidencija ir vyriausybės būstinė, kol galiausiai 1971 m. čia buvo atidarytas įdomią arabų istoriją pasakojantis muziejus. Apsilankę jo viduje galėsite apžiūrėti įspūdingo dydžio ir vertės eksponatus: nuo manekenų su tradiciniais rūbais arba ginklų išpuoštų kupranugario kaulais iki filmų apie tai, kaip mažas žvejų miestelis tapo megapoliu. Įdomiausi eksponatai slypi požemiuose, į juos nusileidę turėsite išskirtinę galimybę iš arti pažvelgti į vietinių socialinį, kultūrinį ir religinį pasaulį.

Egzotinių kelionių į Jungtinius Arabų Emyratus specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius