2026-07-23 13:10

Karščio pragaras Ispanijoje: turistų pamėgtos vietos kepa lyg krosnyje

Ispanija patiria jau trečiąją šios – jau ir taip rekordinės – vasaros karščio bangą; oro temperatūra kai kuriose vietose gali pasiekti 47 laipsnius, rašoma „The Independent“. Valdžios institucijos paskelbė įspėjimus dėl ekstremalaus oro, nes šalį apėmė vadinamasis „karščio kupolas“.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Ispaniją kamuoja gaisrai ir itin aukšta oro temperatūra
Ispaniją kamuoja gaisrai ir itin aukšta oro temperatūra / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šalies meteorologijos agentūra AEMET įspėjo, kad karščio banga tęsis visą savaitę, o temperatūra artės prie Ispanijos visų laikų rekordo – 47,6 laipsnio, užfiksuoto prieš penkerius metus.

Reiškinį sukėlė karštas, sausas oras, judantis iš Afrikos (įskaitant Sacharos dykumą) į šiaurę – tai organizacija „Severe Weather Europe“ pavadino „negailestinga atmosferos krosnimi“ ir vienu iš „intensyviausių bei pavojingiausių ankstyvosios vasaros terminių anomalijų“ pastarojoje istorijoje.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą