2026-06-28 20:00

Kelionė į Tailandą lietuviui kainavo daug nervų: „Nedarykite to, ką padarėme mes“

Tomas Kupetis, Tailandieciai.lt
Pirmoji kelionė į Prathong salą tapo tikru nuotykiu – iš tų, kurie iš pradžių kelia stresą, o vėliau pavirsta istorija, kuria norisi dalintis su kitais.
Pirmoji kelionė į Prathong salą
Pirmoji kelionė į Prathong salą / Tailandiečiai.lt nuotr.

Atrodė, kad kelionė bus paprasta: atvažiuoti į uostą, persikelti keltu, pasiekti viešbutį ir mėgautis laukine gamta. Tačiau realybė parodė, jog Prathong sala nėra skirta skubantiems.

Kaip lengva pasiklysti tarp uostų

Atvykome į pirmąją prieplauką, manydami, kad iš čia kursuoja keltas į salą. Tačiau vietiniai ramiai paaiškino, kad pasirinkome netinkamą uostą – jis skirtas žvejams, o ne turistams.

Teko vėl krautis daiktus, važiuoti atgal į kelią ir ieškoti tinkamos prieplaukos. Galiausiai radome tą, iš kurios iš tiesų plaukia keltai į PrathongKuraburi Pier, esantį apie 15 kilometrų nuo miesto.

Kelionė užtruko visą dieną. Keltai plaukia vos kelis kartus per dieną, todėl pavėlavus bent pusvalandžiu tenka laukti kito reiso. Tarp laukimo, perkėlimų ir paieškų supratome: čia laikas teka kitaip.

Netikėtas nuotykis saloje

Atplaukę į salą pasijutome lyg įžengę į kitą pasaulį. Pirmiausia paaiškėjo, kad išlipome ne į tą salos pusę, kurioje buvo mūsų rezervuota nakvynės vieta. Vietiniai mostelėjo ranka – „kelias ten“, bet tas „kelias“ buvo tiesiog smėliu užneštas takas, vingiuojantis per savaną.

Mūsų motociklas netiko tokioms sąlygoms – ratai klimpo, o variklis kaista. Teko pripažinti pralaimėjimą ir palikti motociklą prieplaukoje.

Tailandiečiai.lt nuotr./Pirmoji kelionė į Prathong salą
Tailandiečiai.lt nuotr./Pirmoji kelionė į Prathong salą

Laimei, į pagalbą atvyko vietinio viešbučio šeimininkas, kuris džipu pervežė mus per laukinę gamtą į kitą salos pusę. Važiuojant atrodė, tarsi būtume per klaidą atsidūrę Afrikoje – saulėje džiūstantys laukų plotai, vėjas ir absoliuti tyla. Tokia laukinė Prathong salos dvasia – be turistinio triukšmo, be asfaltuotų kelių, tik natūrali gamta.

Pamokos keliautojams

Ši kelionė tapo gera pamoka – kad net ir rojus kartais reikalauja pasiruošimo.

Jei planuojate kelionę į Prathong, įsidėmėkite šiuos patarimus:

  1. Tinkamas uostas – Kuraburi Pier. Nepainiokite su Ranong ar kitomis mažesnėmis prieplaukomis.

  2. Keltų grafikas – ribotas. Plaukimai vyksta vos kelis kartus per dieną, todėl rekomenduojama atvykti iki pietų.

  3. Transportas saloje – tik džipai arba pėsčiomis. Keliai smėlėti, motoroleriai dažnai klimpsta. Dauguma viešbučių siūlo pervežimą – verta rezervuoti iš anksto.

  4. Atsivežkite grynųjų pinigų. Salos bankomatai neveikia, o kortelės priimamos tik keliose vietose.

  5. Užkandžiai ir vanduo. Parduotuvės veikia tik pagrindiniame kaimelyje – pasirūpinkite atsargomis.

Tokios „netikėtos išlaidos“ – privatūs pervežimai, papildomas laikas ir stresas – lengvai išvengiamos, jei kelionę suplanuoja žmogus, jau praėjęs šį kelią.

Daugiau informacijos apie Tailandą galima rasti tinklaraštyje Tailandieciai.lt ir feisbuko grupėje Tailandiečiai.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą