15min be reklamos
2023 01 13, 13:05

Kelionės žiemą: 7 įdomūs ir neseniai lankymui pritaikyti Lietuvos gamtos objektai

Iki kalendorinės žiemos pabaigos likus 7 savaitgaliams Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) pranešime spaudai siūlo aplankyti 7 įdomius ir neseniai lankymui pritaikytus gamtos objektus saugomose teritorijose.
Parnidžio kopa
Parnidžio kopa / VSTT nuotr.

Žiemą gamtą galima pažinti kitaip. Juk kraštovaizdžio neužstoja lapija, galima gožėtis toliais ir medžių siluetų žaisme, kvėpuoti grynu oru, rasti gyvūnų pėdsakus sniege... Gamta nuostabi visais metų laikais, tik reikia norėti ją pažinti.

VSTT nuotr. / Punios piliakalnis
VSTT nuotr. / Punios piliakalnis

Siūlomos aplankyti saugomų teritorijų vietos tikrai patiks keliautojams, nes jos neseniai sutvarkytos ir pritaikytos lankymui pagal VSTT vykdomą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“.

  1. Punios piliakalnis (Nemuno kilpų regioniniame parke),
  2. Parnidžio kopa (Kuršių nerijos nacionaliniame parke),
  3. Liškiavos piliakalnis (Dzūkijos nacionaliniame parke),
  4. Girnikų kalnas (Kurtuvėnų regioniniame parke),
  5. Rambyno kalnas (Rambyno regioniniame parke),
  6. Žalsvasis šaltinis (gamtos paveldo objektas),
  7. Stelmužės ąžuolas (gamtos paveldo paminklas).

Prie Punios piliakalnio įrengtas pažintinis takas ir apžvalgos aikštelės. Kelias į Parnidžio kopą Kuršių nerijoje pasipuošė naujais laiptais, originaliais atokvėpio suolais, informaciniais stendais. Dzūkijos nacionaliniame parke esantis Liškiavos piliakalnis irgi atsinaujino laiptais bei meninėmis skulptūromis.

Atvykę į Kurtuvėnų regioninį parką, į Girnikų kalną lipsite milžinų pėdomis ir patogiais takais, o pakilę prie aukuro grožėsitės kvapą gniaužiančia panorama. Apipintas mitais Rambyno kalnas šiandien lankytojus traukia nuo kalno apžvalgos aikštelių atsiveriančiais vaizdais į Nemuno žemupį ir jo slėnius.

Gamtos paveldo objektas „Žalsvasis šaltinis“ – giliausias Lietuvos urvas, kur iš smegduobės apačios besiveržiantis požeminis vanduo turi ypatingą žalsvą atspalvį.

O kada paskutinį kartą buvote prie Stelmužės ąžuolo? Dabar Stelmužės ąžuolas ne tik prižiūrimas dendrologų, bet prie medžio senolio pastatyti originalūs informaciniai stendai. Lankytojai gali tarsi užeiti į Stelmužės ąžuolo vidų, tokiu būdu suvokiant galiūno dydį, ir pasiskaityti įdomios informacijos apie medžio istoriją.

VSTT nuotr. / Stelmužės ąžuolo informacinis stendas
VSTT nuotr. / Stelmužės ąžuolo informacinis stendas

Šią žiemą VSTT siūlo aplankyti minėtus 7 įdomius saugomus objektus. Na, o pavasarį pakvies į lankytojų itin pamėgtą ir gražiausiu pripažintą Arlaviškių pažintinį taką, kuris irgi atsinaujins.

Visas sutvarkytas ir naujai pritaikytas lankytinas vietas saugomose teritorijose galima pamatyti VSTT tinklapio skirsnyje „Projektų vykdymas“. Reikėtų žiūrėti projektus „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti I“ ir „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti II“.

Nepraleiskite progos likusius žiemos savaitgalius kartu su šeima ar draugais praleisti gamtoje.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką