3 patarimas: pakeiskite keliavimo rutinas
Kelionės nedžiugina, kai virsta monotoniškos. O kad taip nebūtų, sugriaukite nusistovėjusią rutiną. Pavyzdžiui, jei nuolat keliaujate po Europą, ryžkitės vienai ilgesnei kelionei į tolimesnę egzotišką šalį. Jei dažniausiai renkatės pažintines keliones, kitą kartą užsisakykite poilsinę. Jei visada keliaujate savarankiškai, imkite ir išskriskite su agentūra.
Viskas, kas tampa lengvai prieinama, gaunama, žmogui pasidaro nebeįdomu.
„Pastaruoju metu ryškėja nauja tendencija – itin populiaru pažintines keliones derinti su poilsiu gamtoje ir tada vėl sugrįžti prie pažinimo.
Visiems, kam tai rekomendavau, patiko. Tarp mano mėgstamiausių maršrutų – Norvegija-Švedija-Danija. Šiose šalyse galima pamatyti ir miesto, ir nepaliestos gamtos“, – sakė A.Paulionis.
4 patarimas: išlaukite savo atostogų.
Kelionės nebedžiugina ir tuomet, kai tampame nuo jų sotūs, tad vienas iš patarimų – tiesiog pailsėti nuo atostogų. Pasak A.Paulionio, viskas, kas tampa lengvai prieinama, gaunama, žmogui pasidaro nebeįdomu. Todėl jis rekomenduoja susiplanuoti tokią kelionę, kuriai, galbūt reikės ilgiau taupyti, kuriai reikia ypatingai pasiruošti, pvz., fiziškai ar morališkai, o gal pavargti su vizomis: „Mus natūraliai labiau džiugina tai, ką gauti sunkiau. Net iš pačių miške prisirinktų grybų mes pasigaminsime gardesnį patiekalą nei iš parduotuvėje pirktų šampinjonų“.
5 patarimas: rūpinkitės darbadieniais.
„Skambės prieštaringai, bet mūsų atostogos labai priklauso nuo to, kaip jaučiamės paprastomis dienomis, savaitgaliais. Faktas, jog gyvenimu besidžiaugiantis, besimėgaujantis žmogus ir iš savo atostogų parsiveš padoraus dydžio įspūdžių kuprinę, o tas, kuriam visur viskas blogai, kažin ar liks patenkintas ir svetimais paplūdimiais“, – sakė pašnekovas.
Keliautojams jis rekomendavo daugiau dėmesio skirti žmonėms: „Jei jau viską gyvenime matėte, nors tai niekaip negali būti objektyvi tiesa, tai kiekvienas žmogus yra unikalus pasaulis. Kitas žmogus gali ne tik pasidalinti savo patirtimi, bet ir jumyse pačiuose pažadinti kažką dar nepabudusį, kažką neatrasta. Pagaliau ar ne toks yra kiekvienos kelionės tikslas: kažką atrasti ne supančioje aplinkoje, o pačiame savyje“?