2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ketinate apsilankyti Birštone? Specialiai jums – renginių kurorte apžvalga

Birštone pastaruosius kelerius metus lankytojų srautai auga ne atsitiktinai – šiame kurorte sparčiai vystosi kultūrinis gyvenimas, kuris yra neatsiejamas nuo kokybiško poilsio. Šiemet šį Birštono kultūrinį gyvenimą spalvina daugiau kaip 200 įvairiausių renginių. Galbūt sąrašas jų padės apsispręsti, kada verčiausia vykti į šią ramybės oazę.
Birštonas
Birštonas / Povilo Bukevičiaus nuotr.

„Birštonas tęsia savo ilgametes kultūros, sporto renginių tradicijas, tačiau šalia jų atsiranda ir naujų iniciatyvų. Visi būsimi renginiai apims tris stichijas: orą, vandenį ir žemę.

Gastro turizmas yra labai populiarus ir svarbus į Birštoną atvykstantiems svečiams, todėl ir nutarėme šiemet jiems pasiūlyti tapti maisto kritikais. Kaip jau tampa įprasta, pavasarį Birštone organizuojamas kulinarinis konkursas, kuriuo siekiama formuoti išskirtines kurorto gastronomines tradicijas, įvertinti maitinimo įstaigų naujoves ir paskatinti svečius jas išbandyti. Džiaugiamės, kad kulinarinius atradimus puoselėja ne tik kurorto restoranai ar kavinės, bet ir laisvalaikio pramogų organizatoriai.

Gastronomijos atradimų ieškančius poilsiautojus kviečiame į kulinarines ekskursijas, kurių metu galima paragauti įvairių netikėtų gaminių: ir midaus, ir kiškio pyrago, ir patiekalų, kuriuos ragaudavo į tarpukario Birštoną atvykdavęs Antanas Smetona“, – vasaros sezono renginių pristatyme ketvirtadienį teigė Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.

Birštono savivaldybės nuotr./Birštono kurorto šventė
Birštono savivaldybės nuotr./Birštono kurorto šventė

Šiemet pirmą kartą konkurso komisijos nariais galės tapti kiekvienas kurorto svečias – ragauti konkurse dalyvaujančius atrinktus patiekalus („Birštono special“) ir balsuoti už juos internetu. Konkurse dalyvaujančios maitinimo vietos pažymėtos specialiu lipduku „Birštono gastro dalyvis“, informacija apie dalyvius skelbiama Birštono turizmo informacijos centro svetainėje. Gegužės pabaigoje bus skelbiami trys nugalėtojai, sulaukę daugiausiai ragautojų balsų.

Konkurse varžosi 7 maitinimo įstaigos, jūsų teismui pateikusios 9 patiekalus: brandintą jautienos išpjovą, dekonstruotą tiramisu, cielą ešerį, šamą su karštomis salotomis, apelsinais ir morkų kremu, burokėlių sorbetą su uogomis, ėrienos kumpio kepsnį, Filadelfijos tempurą, varškės desertą, saulės terasos sangriją.

Šventės šūkis – „Būk Birštone!“

Kas Birštone vyks dar šį mėnesį? Gegužės 16 bei 18 dienomis apsilankykite tarptautiniame chorų festivalyje „Birštonas Cantat“, 18 dieną vyks ir muziejų naktis, 22 dieną – tarptautinis „Poezijos pavasario“ festivalis, 25 dieną – R.Ubarto taurės metimo varžybos.

Birštono turizmo informacijos centro nuotr./Birštonas
Birštono turizmo informacijos centro nuotr./Birštonas

Birželis prasidės su Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtais renginiais. O birželio 7–9 dienomis Birštone vyks tradicinė kurorto šventė, kurios šūkis šiemet – „Būk Birštone!“. Karaliaus mėlyna spalva, simbolizuojanti Nemuno upės vingius, mineralinio vandens šaltinius, švarą ir ekologiškumą. Visą savaitgalį Birštone vyks įvairūs renginiai, koncertai, vandens dviračių čempionatas. Numatyta, kad iš Kauno marių kurortą pasieks net 15-20 jachtų. Pasirodymą surengs ir vandens motociklininkai iš Lenkijos.

„Fejerverką šausime iš Nemuno vidurio, o ne krantinės“, – šyptelėjo Birštono kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis.

Kasmetinės šventės padangę visą savaitgalį spalvins būrys 27-ojo Lietuvos karšto oro balionų čempionato „Birštono taurė 2019“ dalyvių, kurių tikimasi sulaukti 35-ių. Didžioji dauguma jų – lietuviai. Tačiau apsilankys svečiai ir iš Italijos, Vokietijos, Čekijos, Ukrainos, Rusijos bei Lenkijos.

„Jeigu tik oro sąlygos leis, stengsimės paskraidinti kuo daugiau miesto svečių, nes oro balionai padeda pakilti virš kasdienybės ne tik tiesiogine, bet ir perkeltine prasme“, – teigė oreivių klubo „Audenis“ prezidentas Žydrūnas Kazlauskas.

Povilo Bukevičiaus nuotr./Birštonas
Povilo Bukevičiaus nuotr./Birštonas

Birštonas neatsiejamas nuo festivalių

Pasak Z.Vileikio, Birštonas ir festivaliai – neatsiejami žodžiai.

„Festivalizacija prasidėjo vasario mėnesį. Pradėjome tautiniais šokiais, mėgėjų teatrų švente. Metuose teturime 55 savaitgalius, tad sunku suderinti, kad kokia mūsų šventė nesidubliuotų su kitų miestų šventėmis. Nepriklauso kokia konkreti data tik mums. Kiekviena savivaldybė – tam tikra kunigaikštystė, kuri gyvena pagal savo kanonus“, – teigė Z.Vileikis.

Birštono turizmo informacijos centro nuotr./Birštonas
Birštono turizmo informacijos centro nuotr./Birštonas

Rugsėjį Birštone jau trečią kartą bus rengiamas diskusijų festivalis „Būtent!“. Pasak vieno iš festivalio organizatorių – Arno Marcinkaus, šiemet nesikeis 4 dalykai: data, tai, kad festivalis išliks atviras ir nemokamas – jokių VIP zonų (laukiant kavos eilėje galima bus pamatyti premjerą ar kokį mokslininką), erdvė (iš viso – aštuonios skirtingos erdvės) bei tai, kad jis skirtas visai šeimai (bus erdvė, skirta vaikams, kurioje vyks skautiški užsiėmimai, eksperimentai, bus leidžiami aitvarai, patys iš medžio mažieji gamins inkilus, supynes).

Festivalio programą sudarys per 80 įvairių diskusijų, kurių temos dažniausiai neatspindi televizijos ekranuose matomų kasdieninių aktualijų, o yra žymiai globalesnės, keliančios netikėtus klausimus ir idėjas.

„Pastebėjome, kad visuomenės pateiktos temos paprastai būna įdomiausios, sulaukiančios daugiausiai lankytojų dėmesio ir teigiamų įvertinimų. Šiemet į pagrindinę festivalio programą įtraukėme 25 visuomenės pateiktas temas – visos jos yra labai įdomios ir plačios“, – teigė diskusijų festivalio „Būtent!“ atstovas Arnas Marcinkus.

„Bus ir gyvūnų erdvė, kur jie galės nuo triukšmo pabėgti, atsipalaiduoti. Tikimės, kad festivalis paaugs. Pernai per dvi dienas sulaukėme apie 6 tūkst. lankytojų. Šiemet tikimės bent 8 tūkst.“, – vylėsi A.Marcinkus.

Birštono turizmo informacijos centro nuotr./Birštonas
Birštono turizmo informacijos centro nuotr./Birštonas

Pasiteisino naktinės pramogos

Birželį Birštone laukia Baltijos gitarų, liepą – Sakralinės muzikos, rugsėjį – V Akordeono muzikos, festivaliai.

Smagiai nuteikia ir netradicinė Joninių šventė, kuri visuomet sutampa su „Baseinų naktimi“, kuomet spa centrų vandens pramogos prailgina savo darbo valandas ir visi gali pasiplaukioti baseine net ir nakties metu. Birštono kurorto atstovai pripažįsta, kad naktinės pramogos, tokios kaip naktinė diskoteka ar naktinis krepšinis, itin pasiteisino praeityje.

Birštone klesti ne tik meno, bet ir sporto kultūra. Jau gegužės 11 d. atnaujintame stadione vyks „Birštono kurorto metimų taurė 2019“, kurioje laukiamas ir pasaulio čempionas Andrius Gudžius. Vėliau, gegužės 18 d., Birštone bus minima pasaulinė šiaurietiško ėjimo diena, kurios proga Žvėrinčiaus miške organizuojamas žygis. Liepą Birštone galima bus išvysti besivaržančius galiūnus.

Liepos 13 d. Birštono lankytojų laukia ketvirtasis pėsčiųjų žygis Nemuno kilpomis. Net 90 proc. Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje. Šiemet maršrutuose: aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas, aerodromas, dar nematytas piliakalnis ir, žinoma, keltas per Nemuną!

Rugpjūčio pabaigoje veiks Birštono vasaros menų akademijos renginiai, visą vasarą bus rengiami literatūriniai vakarai „Po žvaigždėtu vasaros dangum“. 110-ties metų jubiliejų atšvęs kurorto bažnyčia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką