Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Keturi dėmesio verti po Aziją keliaujančių ar ten gyvenančių lietuvių tinklaraščiai

Vos atsidarius „Facebook“ ir „Instagram“ jus tikriausiai užgriūna draugų nuotraukos, kuriose jie siunčia linkėjimų iš įvairiausių savo kelionių. Sausį nemaža dalis jų greičiausiai keliauja po Aziją. Ten gyvenantys lietuviai tikina, jog šiemet tautiečių sutinka kaip niekada daug.
Tailandas – viena populiariausių kelionių krypčių tarp savarankiškų keliautojų iš Lietuvos
Tailandas – viena populiariausių kelionių krypčių tarp savarankiškų keliautojų iš Lietuvos / 123rf.com

Kai kurie jų Azijoje praleidžia keletą savaičių, kiti – pusmetį ir ilgiau. Nemaža dalis jų savo patyrimais ir atradimais dalinasi internete – rašo tinklaraščius arba kelia nuotraukas į „Instagram“.

„Pasaulis kišenėje“ kviečia pamėgti ir sekti keletą jų.

Tailandiečiai

Simonos ir Tomo Kupečių nuotr./Simonos darbo „kabinetas“ Koh Phangan saloje
Simonos ir Tomo Kupečių nuotr./Simonos darbo „kabinetas“ Koh Phangan saloje

Simona ir Tomas Kupečiai bei du šaunūs jų dvynukai jau ne pirmus metus namais vadina ne Vilnių, bet Tailandą. Krabi regione įsikūrusi šeima neplanavo čia užsibūti, tačiau galiausiai pasidavė likimui ir liko: Tomas tapo nardymo instruktoriumi ir dabar kviečia saugiai nerti visus, kurie atvyksta į Tailandą (pasak jo, jei nenardei Tailande, vadinasi jame net nebuvai). Vaikai keliauja į tarptautinę mokyklą ir mokosi daugiakultūrinėje aplinkoje. O Simona vos spėja priimti naujas turistų iš Lietuvos grupes.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tailande gyvenanti Kupečių šeima: „Išvykome ieškoti laimės tiesiogine to žodžio prasme“

Kadangi gyvena pakankamai sėsliai, bet dėl darbo puikiai žino turistinė regiono ir visos šalies potencialą, Tomas ir Simona yra tikri lobynai tiems, kurie ieško konkrečios informacijos apie tai, ką veikti, kur gyventi, nuomotis motorolerį ir panašiai, Tailande. Daugelį patarimų jie jau surašė į savo tinklaraštį Tailandieciai.lt

Kelionraštis

Ingridos Virkšaitės nuotr./Straipsnio autorė Singapūre
Ingridos Virkšaitės nuotr./Straipsnio autorė Singapūre

Tokių porų kaip Juozapas Žygas ir jo draugė Ingrida Virkšaitė, jau pusmetį keliaujantys po Aziją, netrūksta. Tačiau kai kuriais atvejais jie neprilygstami. Pavyzdžiui, ar daug žinote lietuvių, kurie Laosą išmaišytų ne mašina, viešuoju transportu ir net ne autobusu, bet... dviračiais? O Juozapas ir Ingrida būtent taip ir padarė.

Jau ir iki Azijos pora spėjo pakeliauti ir visada laikosi vieno principo: keliauti kuo pigiau, o jei tik įmanoma – praktiškai nemokamai. Tai neįmanoma, sakysite. Klystate... Būtent apie pigų ir kartais ekstremalų keliavimą bei tokių kelionių metu patirtus nuotykius ir pasakoja Ingrida savo tinklaraštyje „Kelionraštis“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Singapūras – nykštukas liūto kailyje

No Plan

Asmeninė nuotr./Viktorija, „Noplan“ tinklaraščio autorė
Asmeninė nuotr./Viktorija, „Noplan“ tinklaraščio autorė

„Kartais pats geriausias planas – neplanuoti“, – taip savo planą iškeliauti į Pietryčių Aziją lakoniškai apibūdina Viktorija. 100 pasaulio šalių svajojanti aplankyti lietuvė į paskutinę kelionę leidosi viena.

Apie tai, ką šioje solo kelionėje patyrė (šiuo metu Viktorija jau grįžusi į Lietuvą), ji ir pasakoja tinklaraštyje „Noplan“.

Tailandan.lt

K.Žukausko nuotr./Internetinis žemėlapis Tailandan.lt labiausiai skirtas žiemoti į Krabi regioną atvykstantiems lietuviams
K.Žukausko nuotr./Internetinis žemėlapis Tailandan.lt skirtas žiemoti į Krabi regioną atvykstantiems lietuviams

Pabėgti nuo lietuviškos žiemos nusprendęs Karolis Žukauskas ilgai nesirinko – su šeima iškeliavo ten, kur jau yra buvęs – į Tailandą. Ir vos spėjęs susirasti laikinus namus pradėjo keliauti – tiek po patį Tailandą, tiek gerokai toliau (kartu su sūnumi išmaišė net Australiją!).

Pasivažinėjimų po Tailandą rezultatas – įdomus ir nuolat atnaujinamas interneto žemėlapis Tailandan.lt Jo principas panašus kaip ir Karolio jau anksčiau sukurto ir sėkmingiausių 2016 m. turizmo projektų nominuoto žemėlapio Lietuvon.lt

TAIP PAT SKAITYKITE: Lietuvon.lt autorius Karolis Žukauskas sukūrė naują žemėlapį – Tailandan.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvio verslas, stebinantis drąsiu pažadu: „Valyti iš tiesų gali būti tikras malonumas!“
Karaliaus dovaną – ladaną – atranda vis daugiau lietuvių
Reklama
Laiku kreipęsis dėl erekcijos ir prostatos sutrikimų vyras gali išvengti infarkto ar net vėžio?
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką