2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
11 07

Kinijoje dirbantis Andrius atskleidė, kaip į jį žvelgdavo vietiniai: „Šalia manęs net nesisėsdavo“

Andriaus Litvino kasdienybė skamba išties įdomiai – jis gyvena ir dirba tolimojoje Kinijoje. Į šią didžiulę Azijos šalį jis atvyko dar prieš kovido pandemiją – 2019 m. rugpjūčio pabaigoje – ir per pastaruosius 4 metus nesilankė jokioje kitoje valstybėje. Visgi, bene pats įdomiausias faktas yra tas, kad į Kiniją Andrių atviliojo ne kas kitas, bet daugelio lietuvių taip mylimas krepšinis.
Andriaus Litvino gyvenimas Kinijoje
Andriaus Litvino gyvenimas Kinijoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Apie savo gyvenimą Kinijoje, kinų požiūrį į lietuvius, didžiausius kultūrinius skirtumus, labiausiai įsiminusias šalies vietas ir kitus įdomius dalykus Andrius papasakojo 15min.

– Trumpai prisistatykite: ką veikiate gyvenime, iš kokios Lietuvos vietovės esate kilęs?

– Šiuo metu konsultuoju buvusius Kinijos krepšininkus – kaip vesti ir planuoti treniruotes vaikams. Dauguma jų moko atlikti pratimus, kuriuos pamena iš savo vaikystės ar būna pamatę internete. Čia mažai supratimo apie vaikų raidą pagal amžiaus grupes, kokie etapai ir kur reikia dėti akcentus. Kinams naujiena net toks dalykas, kaip drausmės įsivedimas ir vaikų judėjimo logistika.

Asmeninio archyvo nuotr. / Andriaus Litvino gyvenimas Kinijoje
Asmeninio archyvo nuotr. / Andriaus Litvino gyvenimas Kinijoje

Gimiau Klaipėdoje. Mano tėvas – daugkartinis bokso čempionas, vėliau – treneris. Mama buvo pedagogė. Sukaupta šeimos patirtis ir aštrus gyvenimas mano profesijai tikrai padėjo. Tokia veikla užsiimu jau 6 metus.

– Kas įkvėpė rinktis vaikų krepšinio trenerio profesiją?

– Į šią profesiją atvedė likimas. Kai keliaudamas su kuprine po pasaulį atsitiktinai pamačiau kinus, dirbančius vaikų krepšinio treneriais, man buvo akivaizdu, kad galiu tokį darbą atlikti geriau.

Beje, tikru pedagogu gimstama. Energetine prasme esi donoras savo noru – pedagogai daug daugiau duoda, nei gauna. Kai buvau vaikas, mama sakydavo, kad tai šventa profesija. Pritariu jai!

Man buvo akivaizdu, kad galiu tokį darbą atlikti geriau.

– Kiek laiko gyvenate Kinijoje? Kodėl pasirinkote būtent šią šalį?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką