2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kovo 11-ąją žygeiviai pasitiks plaukdami baidarėmis

Pirmosios šio pavasario dienos nelepina šiluma, tačiau kovas – jau tinkamas metas pradėti savaitgalio žygius, įsitikinę vieną jų organizuojančios „Alfa renginiai“ savanoriai.
Kovo 11-ąją žygeiviai paminės plaukdami Akmena
Kovo 11-ąją žygeiviai paminės plaukdami Akmena

Kovo 6-8 dienomis jie kviečia į Pagramančio regioninį parką. Tauragės rajone esančiame parke surengta išvyka skirta paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – kovo 11-ąją.

Vieną svarbiausių Lietuvos valstybės švenčių žygeiviai atšvęs plaukdami baidarėmis Akmenos upe ir žingsniuodami pėsčiomis regioninio parko takais.

Kaip pasakojo pažintinio žygio organizatoriai, savaitgalio išvyka prasidės penktadienį, kovo 6 dieną, Pagramančio miestelyje. Atvykusiųjų lauks vakaro žaidimai, kurie padės geriau pažinti žygio dalyvius, vienišiams – atrasti savo kompaniją, kurios tvirtumą jau šeštadienio rytą galės išmėginti plaukdami Akmenos upe.

Akmena – upė ekstremalių pojūčių ieškantiems vandens keliautojams. Ji prasideda aukščiausio Žemaitijos kalno Medvėgalio papėdėje, o prie Pagramančio įteka į Jūros upę. Šia upe galima plaukti bet kuriuo metų laiku, o anksti pavasarį sudėtingumu dažnai primena kalnų upę.

Tačiau išsigąsti nereikėtų – patyrę žygio rengėjai įsitikinę, jog su profesionalia kompanija net ir „žali“ baidarininkai sėkmingai įveiks Akmeną.

Sekmadienį prasidės lengva mankšta kojoms. Keliautojai leisis į edukacinį žygį po Pagramančio apylinkes, aplankys žymias Pagramančio vietoves – Gudlaukio ąžuolą, Matiškių piliakalnį, Jocių – Alangos atodangą, Dotus, Šaukėnų kapinyną.

Akmena patinka ekstremalių pojūčių ieškantiems vandens keliautojams. Anksti pavasarį sudėtingumu ji dažnai primena kalnų upę.

Taip pat lankysis medžio drožėjo Nerijaus Alšausko sodyboje, kur apžiūrės jo įdomius, šmaikščius drožinius, autorius papasakos apie šį amatą.

Po to jo paties iš šieno pastatytoje pavėsinėje keliautojai degustuos šeimininko pagamintą naminę girą. Po pietų visi sugrįš į Pagramančio miestelį.

Visą detalesnę informaciją apie šį renginį galite rasti organizatorių „Facebook“ paskyroje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką