Sportas gyvai

Kur keliauti 2017 m.: Živilė Nečejauskaitė ragina nerti į kitokią Aziją

Kasmet naujų metų pradžioje lyg iš gausybės rago pasipila įvairių rekomendacijų, taip pat ir kelionių. Išsirinkti iš šių sąrašų galbūt nėra lengva, tačiau panagrinėti juos verta – galbūt kaip tik juose rasite naują savo svajonių kelionės kryptį. „Pasaulis kišenėje“ tęsia tradiciją ir taip pat siūlo rekomendacijas, kurias parengė pernai jums savo kelionių įspūdžius aprašę rubrikos autoriai.
Ašgabato miestas
Turkmėnijos sostinė Ašgabato miestas / Živilės Necejauskaitės nuotr.

Pirmoji jų – kartu su draugu Gyčiu pusę pasaulio išmaišiusi Živilė Nečejauskaitė. Nors 2016-ieji jai dovanojo mažiau progų keliauti, kelionių troškulys dėl to nė trupučio nesumažėjo. Keliautojos parengtame TOP 5 – jos aplankytos šalys. Tad visos rekomendacijos paremtos asmeniška patirtimi.

Asmeninė nuotr./Živilė Nečejauskaitė
Asmeninė nuotr./Živilė Nečejauskaitė

Iranas

Živilės Necejauskaitės nuotr./Iranietė su galvos apdangalu hidžiabu
Živilės Necejauskaitės nuotr./Iranietė su galvos apdangalu hidžiabu

Vieta po saule, kokių reta. Nors ši šalis gamtos grožybėmis ir nėra apdovanota, tačiau tiesiog užburia savo kultūra ir žmonėmis. Persiško svetingumo galėtų pavydėti kiekviena tauta – čia jus ne tik užkalbins, pavaišins, tačiau neretai ir namų duris pravers. O kur dar didinga persų istorija, magiška architektūra ir „puse pasaulio“ vadinamas įstabusis Isfahanas. Su itin patogiais skrydžiais iš Varšuvos, Iranas tampa vis lengviau pasiekiamu.

Nepalas

Asmeninio albumo nuotr./Nepakartojami Anapurnos kalnyno vaizdai
Asmeninio albumo nuotr./Nepakartojami Anapūrnos kalnyno vaizdai

Aukščiausios pasaulio viršukalnės pasiūlys iššūkių bei nuotykių virtinę ir tikriems kalnų mylėtojams, ir tiems, kas tik pradeda atrasti kopinėjimo malonumą. O kas dar nėra atradę kalnų, pabuvę šių 8 km ir aukštesnių milžinų apsuptyje, tikrai juos pamils.

Kirgizija

Živilės Necejauskaitės/Gyčio Celencevičiaus nuotr./Vakarienė su šeima Pietų Kirgizijoje
Živilės Necejauskaitės/Gyčio Celencevičiaus nuotr./Vakarienė su šeima Pietų Kirgizijoje

Po lietuvaičių žygio dviračiais po Kirgiziją ir ten susukto filmo ši šalis tapo kiek labiau žinoma ir pažįstama mūsų šalyje. Ši, nuostabiais kalnais, kvapą gniaužiančiais slėniais bei žydrais ežerais pasigirti galinti šalis vilioja dar ir kainomis – keliauti ten tikrai pigu. O kur dar atlapaširdžiai kirgizai, kurie mielai vaišina nacionaliniu gėrimu – fermentuotu kumelės pienu kumysu ir valandų valandas pasakoja klajokliškas kalnų istorijas.

Turkmėnija

Živilės Necejauskaitės nuotr./Tradicinis turkmėnų valgis – miežių sriuba
Živilės Necejauskaitės nuotr./Tradicinis turkmėnų valgis – miežių sriuba

Šios Vidurio Azijos diktatūros sostinę Ašchabadą galima drąsiai vadinti viena iš ekscentriškiausių vietų pasaulyje. Balto marmuro namai (beje, paties marmuro šalyje nėra, jis atvežamas net iš Kinijos!), baudos už nešvarius automobilius, arklių ministerija, spalvingos turkmėnės su nacionaliniais rūbais bei papuošalais – tik keli šio miesto atributai. O kur dar beveik visoje šalies teritorijoje nusidriekusi Karakumų dykuma, kurios viduryje, it pragaro vartai, ugnies liežuviais dangų raižo Dervezė krateris.

Tailandas

Šis egzotiškas kampelis daug kam atrodo nepatrauklus dėl daugybės ten plūstančių turistų ir „dirbtinų“ vietinių, kurie tik ir žiūri, kaip kuo daugiau pasipelnyti iš turtingųjų vakariečių. Tačiau tai tik viena Tailando pusė.

Siūlau susipažinti ir su kitokiu Tailandu – užsukti į kokią nors vietos mokyklą ir pasikalbėti su mokytojais, šventykloje pamedituoti su vienuoliais, drąsiai paragauti gatvės maisto kokiame nors užkampyje, kur eilėse rikiuojasi tik vietiniai, aplankyti visai neturistines vietoves.

Man pačiai netikėtai teko atsidurti Nakon Savane, Tailando viduryje esančiame ir niekuo iš pirmo žvilgsnio neypatingame mieste. Tačiau paaiškėjo, kad kinų Naujųjų metų išvakarėse atsiradau didžiausią kinų populiaciją turinčioje vietovėje Tailande, tad ši šventė ten buvo tikrai įspūdingai paminėta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius