2023 03 17, 19:01

Klausinėjo apie gėjus ir liepė keiktis: nuo tokio rusų pasieniečių elgesio lietuviai liko pašiurpę

Paskutiniame savo tekste pasakojau apie nuotykius iš kelionės po Šiaurės Korėją, o tiksliau – įspūdžius, patirtus kertant šios nestandartinės valstybės sieną. Kaip supratau, jie skaitytojams pasirodė įdomūs, todėl dabar serviruoju dar vieną, ne mažiau įdomią pasienio istoriją, nutikusią prieš pat pandemiją.
Murmansko regionas, Rusija
Murmansko regionas, Rusija / Vida Press nuotr.

Ši istorija skirsis nuo praėjusios tuo, jog ji nutiko ne man, o mano broliui – „Pravalturo“ direktoriui – ir jo bičiuliui Jonui. Ir valstybė bus jau nebe stalinistinė Šiaurės Korėja, tačiau judanti tokios būsenos link – putinistinė Rusijos Federacija. Aišku, prieš pandemiją Rusija dar nebuvo visuotinai laikoma atvira agresore, nors realiai tokia buvo, nes jau buvo užgrobusi Krymą ir vykdė karą Donbase. Tačiau keliauti į ją vis dar buvo galima santykinai normaliai ir buvo gana didelė tikimybė saugiai iš jos sugrįžti.

Taigi, „Pravalturo“ direktorius su Jonu tuomet sugalvojo išskirtinę nesąmonę – šaltą sausį automobiliu pasiekti didžiausią pasaulio miestą už Šiaurės poliarinio rato – Rusijos Murmanską. Kodėl sakau, kad nesąmonė? Ne dėl vietos, nes gal ir visai įdomu patirti, kas per skylė yra Murmanskas, o dėl laikotarpio. Kas keliauja į Šiaurės ašigalį žiemos metu? Tai panašiai, jei vidurvasarį sugalvotum papoilsiauti Egipte.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką