2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Lietuviai parasparnių maršrutinių skrydžių čempionatą surengė Ukrainos kalnuose

Lietuvos parasparnių sporto meistrai antrąjį rugpjūčio savaitgalį varžėsi Ukrainos Karpatų kalnuose surengtame atvirajame Lietuvos parasparnių maršrutinių skrydžių čempionate. Varžybose dalyvavo rekordinis skaičius lietuvių parasparnininkų – 30. Iš jų 8 sportininkai išsirikiavo pirmajame nugalėtojų dešimtuke.
Lietuvos parasparnių maršrutinių skrydžių čempionatas Ukrainoje
Lietuvos parasparnių maršrutinių skrydžių čempionatas Ukrainoje / LSPSF archyvo nuotr.

Lietuvos sklandyklių ir parasparnių sporto federacijos (LSPSF) prezidento Vytauto Skruibio teigimu, Ukrainoje suorganizuotas Lietuvos parasparnių maršrutinių skrydžių čempionatas lietuviams sportininkams buvo itin sėkmingas.

„Donatas Adžgauskas tapo bendros įskaitos nugalėtoju, o Egidijus Slavinkas pasipuošė bronzos medaliu. O geriausia tai, kad pirmajame dešimtuke net 8 lietuviai! Taip pat vienintelė mūsų delegacijos moteris, Rasa Grigoraitienė, aplenkė visas savo konkurentes ir išplėšė pergalę moterų klasėje“, – lietuvių sportininkų pasiekimais džiaugėsi LSPSF prezidentas V.Skruibis.

LSPSF archyvo nuotr./Lietuvos parasparnių maršrutinių skrydžių čempionatas Ukrainoje.
LSPSF archyvo nuotr./Lietuvos parasparnių maršrutinių skrydžių čempionatas Ukrainoje.

Čempionatas Ukrainoje surengtas Lietuvos 100-mečio proga

„Idėja surengti čempionatą Ukrainoje kilo praėjusiais metais Karpatų kalnuose vykusiose varžybose. Tąkart pamanėme, kad sąlygos čempionatui puikios, ir norėjome palaikyti Ukrainą, susiejome čempionatą su mūsų valstybės 100-mečiu.

Čempionatas vyko kartu su Ukrainos analogišku čempionatu. Simbolinė varžybų reikšmė – kartu su kenčiančia Ukraina paminėti Lietuvos 100-metį – buvo akcentuota ir pasirengime. Juk kažkada buvome bendra valstybė, o dabar Ukraina kenčia nuo to paties, kaip ir mes kentėme“, – apie simbolinę čempionato Ukrainoje prasmę kalbėjo V.Skruibis.

LSPSF archyvo nuotr./LSPSF prezidentas V.Skruibis kelia Lietuvos trispalvę
LSPSF archyvo nuotr./LSPSF prezidentas V.Skruibis kelia Lietuvos trispalvę

Sportininkai parsivežė ir pergales, ir neužmirštamus išgyvenimus

Egidijus Slavinskas, varžybose užėmęs 3-iąją vietą, teigė išgyvenęs ir džiaugsmą dėl medalio, ir gailestį dėl draskomos valstybės.

„Nesitikėjau tokio gero rezultato, nes pirmą kartą skridau toje vietoje ir dalyvavo daug gerų, patyrusių lietuvių pilotų. Nustebino ukrainiečių nenoras kalbėti rusų kalba – teko mokytis ukrainiečių. Labai įstrigo išgirsta frazė iš kieme laksčiusių mažamečių vaikų: „Davaijte igrat voinu Ukraina protiv Rosii!“ („Pažaiskime karą Ukraina prieš Rusiją!“ – 15min) Tai mane sukrėtė, kaip ir beprotiškas tų žmonių svetingumas, patriotiškumas. Parsivežiau ir pergalės džiaugsmą, ir savotišką gailestį tiems žmonėms“, – pasakojo E.Slavinskas.

„Davaijte igrat voinu Ukraina protiv Rosii!“ („Pažaiskime karą Ukraina prieš Rusiją!“ – 15min).

Bendros įskaitos nugalėtojas Donatas Adžgauskas į Ukrainą vyko tiesiai iš Italijos.

„Į čempionatą vykau iš karto po varžybų Italijoje, kur pasirodžiau taip pat stipriai. Labiau tinkančios oro sąlygos leido tikėtis išnaudoti savo pranašumus ir svajoti apie pirmą vietą.

Antras likęs Ukrainos čempionas Vitalii Umanskyi buvo labai stiprus varžovas ir, manau, mes pagerinome vienas kito rezultatus dėl aršios konkurencijos.

Ukrainoje pradžiugino puikus oras ir gražūs vaizdai ore. Karpatų kalnai labai žali, neaukšti. Gamta graži, neišdžiūvusi, daug upelių, krioklių bei didesnių upių slėniuose. Iš oro vaizdai neįkainojami“, – įspūdžiais dalijosi pergalę iškovojęs D.Adžgauskas.

Svarbiausias kriterijus varžyboms – kalnai

Lietuvos parasparnių maršrutinių skrydžių čempionatai vykdomi tik kalnuose. V.Skruibio teigimu, vieta varžyboms pasirenkama atsižvelgiant į įvairius faktorius, tokius kaip meteorologinės sąlygos vietovėje, varžybų kaštai bei bendras varžybų kalendorius.

„Sprendimai priimami po ilgų derinimų įvertinant varžybų kaštus – kelionės, pragyvenimo, startinio mokesčio išlaidas, atstumą, transporto rūšis ir daug kitų veiksnių. Karpatų kalnai atitiko visus kriterijus“, – teigia V.Skruibis.

Pastaraisiais metais parasparnininkų varžybos vyko Slovėnijoje ir Makedonijoje. Lietuvoje surengti tokio čempionato galimybių nėra dėl per lygaus reljefo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką