15min be reklamos
2023 02 04, 21:00

Lietuvis – apie Alepą Sirijoje: „Jis, kaip ir sugriautas Mariupolis, jau yra praeities miestas“

Neseniai internete pastebėjau, kad pavieniai keliautojai jau pradeda žvalgytis į Siriją. Dėl to kažkiek nustebau, nes žinome, kas yra Sirija. Tai šalis, kur jau apie dešimtmetį vyksta didesni ar mažesni pilietinio karo veiksmai, esamam diktatoriui visomis jėgomis bandant išsilaikyti valdžioje. Pagal tai, kaip mažai dabar pas mus rašoma apie Siriją, reikia manyti, kad šiandien šalyje yra kiek ramiau.
Vaido Mikaičio kelionė į Siriją
Vaido Mikaičio kelionė į Siriją / Vaido Mikaičio nuotr.

Be to, teko girdėti, jog Rusijos kariai, padėję Sirijos diktatoriui Basharui al Assadui išsilaikyti valdžioje ir aktyviai dalyvavę kariniuose veiksmuose, buvo išsiųsti į Ukrainą, tai gal ir natūralu, kad Sirijoje dabar ramiau. Visur yra ramiau, kur nėra rusų. Dėl to atsinaujinęs keliautojų dėmesys Sirijai liudija, jog šalis grįžta į įprastą gyvenimą.

Tai būtų džiugu, nes, išskyrus diktatorių, Sirija yra puiki šalis, o jos žmonės svetingi ir draugiški. Taip sakau, nes prieš karą pats keliavau joje ir patyriau geriausius įpūdžius. Labiausiai patiko Alepo miestas, į kurį mes atvykome traukiniu iš Stambulo. Alepas yra antras pagal dydį Sirijos miestas, kuris labai nukentėjo per karą. Man jo istorija šiek tiek priminė Ukrainos Mariupolio istoriją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką