Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
07 06

Lietuvis nukeliavo į košmariškais orais garsėjančią šalį: kodėl tada čia taip plūsta turistai?

Kaip manote, Islandija populiari atostogų kryptis ar ne? Atrodytų, kad nelabai, tačiau sužinojau, jog visai nemažai žmonių iš mano aplinkos yra joje apsilankę. Ir jei jau mano vengiantis kelionių tėvas Aleksas yra joje buvęs, tai, sakyčiau, Islandija yra visai mėgstama turistų.
Islandija
Islandija / Vaido Mikaičio nuotr.

Taigi, pažiūrėkime, kokia tai sala ir ką joje galima nuveikti. Turbūt niekam nereikia priminti, kad Lietuvos istorijos kontekste Islandija atliko itin svarbų vaidmenį. Nepabijojusi dvesiančios, tačiau vis dar agresyvios Sovietų Sąjungos, pirmoji iš suverenių pasaulio valstybių pripažino atkurtos Lietuvos nepriklausomybę. Už tai mes jai būsime amžinai dėkingi ir nepaliausime jos vardu vadinti savo miestų ir miestelių gatvių, skverų, aikščių ar kt.

Už tai mes jai būsime amžinai dėkingi.

Manau, kad Islandijos vėliava, kartu su Ukrainos, turi puikuotis prie kiekvienos mūsų šalies institucijos pastato bei, pageidautina, ir prie privačių įstaigų. Dar įdomu, kad Islandija priklauso NATO, tačiau neturi savo kariuomenės. Ją nuo piktavalių agresijos saugo JAV ir kitų, įskaitant ir mūsų, NATO šalių pajėgos (dėl to Islandijai pripažinus Lietuvos nepriklausomybę, pūvanti Sovietų Sąjunga tegalėjo tik šnypšti per išpuvusius dantis).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Užsisakykite
15min naujienlaiškius