15min be reklamos

Lietuvis Šveicarijoje per savaitę išleido vos 40 eurų: „Aš panašiai keliauju jau 5-erius metus“

Šiais brangymečio laikais, kai daugelis net neleidžia sau pasvajoti apie keliones, keliautojas Mykolas Valainis visus nustebino viešai pareiškęs, kad per savaitę Šveicarijoje išleido vos 40 eurų, o pridėjus kelionės bilietus bendras biudžetas siekė vos 100 eurų.
Kelionė į Šveicariją
Kelionė į Šveicariją / Mykolo Valainio nuotr.

Mėgsti keliauti? Dalyvauk konkurse „Kolumbas LT“

„Man keista, kad ši žinia daugelį žmonių taip nustebino. Aš panašiai keliauju jau penkerius metus. Esu išmokęs minimaliomis išlaidomis pasiekti maksimalius įspūdžius“, – „Vakarų ekspresui“ pasakojo M.Valainis.

Mykolo Valainio nuotr. / Kelionė į Šveicariją
Mykolo Valainio nuotr. / Kelionė į Šveicariją

Nors Šveicarija dažnai traktuojama kaip itin brangi šalis, Mykolo pavyzdys rodo, kad išvysti šios šalies grožį galima ir neišleidžiant krūvos pinigų.

Šiemet po Velykų vyras iš Vilniaus autobusu nuvyko iki Rygos, iš ten lėktuvu nuskrido iki Vokietijos, o į Šveicariją ir pačioje šalyje keliavo autostopu.

Nutranzavau apie 1000 kilometrų. Grožėjausi įspūdingiausiu Šveicarijoje Materhorno kalnu, šveicariška tvarka ir nuostabia gamta. O grįždamas dar prasukau pro Vokietijos Alpes. Taigi kelionė buvo ne tik ekonomiška, bet ir labai turininga. Šveicarijoje pavyko sutranzuoti net traukinį“, – juokiasi vyras ir papasakojo, kad vienoje vietoje, atvykęs apžiūrėti gražų slėnį, pamatė tunelį. Per jį, panašiai kaip keltu į Smiltynę, automobilius perveža traukinys.

„Taigi aš susitranzavau automobilį, kuris buvo užkeltas ant traukinio platformos, ir taip autostopu pervažiavau per tunelį“, – paaiškino jis.

Šveicarijoje Mykolui nakvynės nekainavo, nes jis su savimi vežėsi palapinę ir ją statydavo ne kempinguose, o bet kur gamtoje. Teko miegoti ir apleistose pašiūrėse.

„Galima sakyti, kad tuos 40 eurų išleidau maistui, tik dar 2 eurus reikėjo sumokėti už įėjimą į vieną kanjoną. Kalbant apie maistą, šį tą buvau įsimetęs ir iš Lietuvos: grikių, sviesto, kečiupo. Tačiau kelionėse aš neteikiu daug dėmesio maistui, pasigaminu ką nors tik kartais.

Mykolo Valainio nuotr. / Kelionė į Šveicariją
Mykolo Valainio nuotr. / Kelionė į Šveicariją

Tiesa, kai keliauju su vaikais, stengiuosi, kad jiems būtų šilto maisto, tad vežuosi ir dujinę viryklę. Tačiau ilgainiui supratau, kad ji – per didelis balastas. Obuolys, bananas – ir gana. Pasisotinu vaizdais ir įspūdžiais. O be to, taip ir figūra dailėja“, – pasakojo vyras.

Komandines ekspedicijas organizuojantis vyras pasakojo, kad mintis leistis į tokias mažai išlaidų reikalaujančias keliones jam kilo prieš penkerius metus.

„Tiesiog jaučiausi užsisėdėjęs buityje, atrodė, kad trūksta oro“, – kas paskatino leistis ieškoti nuotykių, paaiškino Mykolas.

Į pirmąjį tokį taupų žygį jis leidosi su sūnumi. Tada jie pirmąją naktį praleido tiesiog automobilyje ir kaipmat suvokė, kad be geros palapinės, miegmaišių ir kilimėlių geriau tokių nuotykių nepradėti.

„Iš pradžių keliaudavau po Lietuvą, paskui išdrįsome išvykti ir į kitas šalis. Aš turiu 4 vaikus, tad sugalvojau su kiekvienu iš jų turėti pasimatymą – praleisti kurioje nors šalyje keletą dienų ar savaičių tik dviese. Taip su vaikais aplankėme ir Italiją, ir Ispaniją, buvome ir Kipre“, – kalbėjo keliautojas.

Jis pripažino, kad jo žmonai norisi šiek tiek daugiau komforto, tad keliaujant su žmona tenka labiau paišlaidauti. Ji sutinka miegoti palapinėje, bet prašo bent jau išsinuomoti automobilį.

„Žinoma, taupiai keliaujant būna ir nemalonių situacijų. Susiplanuoji, kad per dieną aplankysi kurią nors vietovę, išeini tranzuoti, bet pradeda žliaugti lietus, šalta, o tau niekas nestoja. Praeina valanda, trys...

Mane svaigina tas laisvės pojūtis, kai esi autonomiškas ir nuo nieko nepriklausai.

Taip, tokios akimirkos tikrai nėra instagraminės. Nepaisant to, toks keliavimo būdas man labai patinka. Mane svaigina tas laisvės pojūtis, kai esi autonomiškas ir nuo nieko nepriklausai“, – kalbėjo Mykolas ir pajuokavo, kad, ko gero, jame yra užsilikę nemažai klajoti mėgusių mongolų-totorių genų.

„Esu laimės kūdikis, nes mano darbas ir hobis yra visiškoje sinergijoje“, – džiaugėsi M.Valainis.

Mykolo Valainio nuotr. / Kelionė į Šveicariją
Mykolo Valainio nuotr. / Kelionė į Šveicariją

Daugiau Mykolo Valainio pasakojimų rasite feisbuke – Viva Natura kelionės.

Mėgstate keliauti? Pasidalinkite savo įspūdžiais su 15min skaitytojais! Savo kelionių istorijas siųskite el.paštu gyvenimas@15min.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką