Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Lietuviški audiogidai ir tiksliausios orų prognozės – kokias programėles verta turėti keliaujant?

Įsibėgėjusi vasara vilioja ne tik pramogomis gryname ore, bet ir išvykomis Lietuvoje. Kad kelionės būtų lengvesnės, patariama nepamiršti išmaniojo telefono siūlomų galimybių – specialių programėlių pagalba planuoti maršrutus, sekti orų prognozes, kurios gerokai mažiau klysta, ar įamžinti vasaros įspūdžius.
Pora keliauja
Pora keliauja / 123RF.com nuotr.

„Išmaniosios technologijos gali padėti ne tik kasdienėse situacijose, bet ir planuojant svajonių keliones bei žygius. Programėlių kūrėjai bei patys populiariausių telefonų gamintojai pasirūpina, kad vartotojai turėtų aibę sprendimų, kad tos kelionės būtų lengvesnės ir išmanesnės.

Nuo jų neatsilieka ir Lietuvos auditorijai skirtų ar pritaikytų programėlių kūrėjai – vis daugiau vietinių kelionių planavimo įrankių yra prieinami tiek naršyklėje, tiek ir programėlės pavidalu“, – pranešime žiniasklaidai sako skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė Lietuva“ atstovas Martynas Vrubliauskas.

Pranešimo aut. nuotr./Martynas Vrubliauskas
Pranešimo aut. nuotr./Martynas Vrubliauskas

Patarė, kaip sutaupyti gido ekskursijoms

Planuojantiems keliones Lietuvoje rekomenduojama rinktis ne tik įprastas programėles, kaip navigaciją, žemėlapius ar viešojo transporto programėles, bet ir labiau tikslinius sprendimus.

Pavyzdžiui, keliautojams, ieškantiems vietų apsistoti ir pernakvoti važiuojant kemperiu ar automobiliu, gali praversti programėlė „Park4night“. Joje galima rasti tiek nemokamų, tiek mokamų stovyklaviečių gamtos apsuptyje, skaityti kitų keliautojų atsiliepimus bei patarimus.

Besidairantiems poilsio galimybių pajūryje pravers programėlė „PrieJūros“. Viena iš naudingų jos funkcijų yra vasaros metu pajūryje vykstančių renginių kalendorius bei rekomenduojamų restoranų sąrašas.

„Keliaujant po lankytinas Lietuvos vietas, vertėtų pasidomėti programėlėmis, kuriose integruota audiogido funkcija. Tokių programėlių pagalba galėsite klausytis audiogido pasakojimų, kurie atskleidžia ne tik įdomius faktus, bet ir unikalias lankomų objektų istorijas. Pavyzdžiui, keliaujant po Aukštaitijos regioną galite išmėginti programėlę „VisitAukštaitija“, kurioje rasite 6 maršrutus, apimančius 50 įdomiausių lankytinų vietų“, – pataria M. Vrubliauskas.

Panašią programėlę su audiogido funkcija turi ir Trakų istorijos muziejus. Tuo tarpu sostinės gyventojai ir svečiai gali išbandyti programėlę „Neakivaizdinis Vilnius“ – joje patalpinta daugiau nei 100 istorijos, architektūros, gamtos ar meno maršrutų, kiekvienas jų turi ir audiogidą.

123RF.com nuotr./Turistai
123RF.com nuotr./Turistai

„Besiruošiantiems atrasti neregėtą Lietuvą pravers ir specialios interneto svetainės. Pavyzdžiui, www.lietuvos.dvarai.lt pateikiami visų šalyje esančių pilių ir dvarų sąrašai, informacija apie jų istoriją bei planuojamus renginius. Šioje internetinėje svetainėje taip pat galima planuoti maršrutus arba rinktis iš siūlomų 7 maršrutų po žymiausias pilis bei dvarus“, – vardina specialistas.

Naudingos informacijos apie lankytinas vietas Lietuvoje galima rasti ir www.lietuvon.lt žemėlapyje – jame pažymėta daugiau nei 1300 dėmesio vertų objektų, nuo pažintinių takų iki religinių objektų. Įkvėpimo kelionėms savame krašte galima pasisemti ir www.welovelithuania.lt svetainėje.

Atsakė, kodėl orų programėlės klysta

Kad permainingi orai negadintų nuotaikos, planuojantiems keliones Lietuvoje taip pat praverstų pasidomėti orų prognozių programėlėmis.

„Orų programėlių pasirinkimas yra itin platus, tačiau ne visos jos veikia identiškai – skiriasi naudojami duomenų šaltiniai, prognozavimo modeliai, informacijos atnaujinimo dažnis ar tikslumas. Dažniausiai orų programėlės naudoja skirtingų meteorologijos stočių, radarų ar palydovų duomenis, tačiau orų prognozių tikslumą gali nulemti ir tai, ar duomenys yra analizuojami programėlei dedikuotos meteorologų komandos ar tiesiog imami iš viešai prieinamų interneto šaltinių“, – pabrėžia M. Vrubliauskas.

123RF.com nuotr./Turistai
123RF.com nuotr./Turistai

Pasak jo, vienos tiksliausių orų programėlių laikomos „AccuWeather“, „The Weather Channel“ ir „WeatherBug“. „Samsung“ ir „iPhone“ telefonuose integruotos gamyklinės orų programėlės taip pat yra patikimos, tačiau didesniam jų tikslumui reikėtų įjungti tam tikrus nustatymus. Kaip tai padaryti ir kas palengvintų kelionių planavimą su išmaniuoju telefonu, bendrovė dalinasi specialioje kampanijoje „Profų Vasara“.

„Į vieną vietą surinkome aktualiausius patarimus ir naudingiausias programėles planuojantiems keliones šią vasarą – nuo patarimų kelionėms su dviračiu iki kaip tausoti telefono bateriją kelionių metu ar įamžinti kokybiškas nuotraukas. Tikime, kad kelionės tikrai gali būti lengvesnės ir išmanesnės su ekspertų patarimais“, – sako M. Vrubliauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi