Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvius netrukus stebins naujos skrydžių kryptys: ekspertai prognozuoja aktyvų žiemos sezoną

Kelionių rinka išgyvena tikrą renesansą. Valstybės duomenų agentūros statistika rodo, kad kelionių į užsienį skaičius 2023 m. antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2022 m. laikotarpiu, padidėjo 3,7 proc. Tiek Lietuvos oro uostų, tiek kelionių organizatorių duomenimis, žiemos sezonas bus ne mažiau aktyvus.
Skrydis
Skrydis / 123RF.com nuotr.

Vertinant reguliariuosius ir užsakomuosius skrydžius Lietuvos oro uostuose, šiemet keliautojų skaičius sparčiai didėja ir beveik pasiekė priešpandeminį lygį, rašoma kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ pranešime spaudai.

„Šiais metais stebime toliau augantį tiek reguliarių, tiek užsakomųjų skrydžių keleivių srautą. Bendro keleivių srauto prasme esame labai arti rekordinių apimčių, kurios buvo 2019 metais. Susisiekimas iš Lietuvos oro uostų gerėja, o žiemos sezoną tradicinės oro bendrovės didina skrydžių dažnius“, – komentuoja Tomas Zitikis, Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas.

Lietuvos oro uostų nuotr. / Tomas Zitikis
Lietuvos oro uostų nuotr. / Tomas Zitikis

Keliautojų susidomėjimą žiemos kelionėmis patvirtina ir kelionių organizatoriai. Vertindami išankstinius šaltojo sezono kelionių pardavimus jie pastebi, kad žiemą keliautojai išliks aktyvūs.

„Žmonės įprato keliauti ne tik per vasaros atostogas, bet visus metus. Žiemą vykstama pasilepinti šiltais orais pietų kryptimis, aktyvaus poilsio mėgėjai renkasi vis labiau populiarėjantį slidinėjimą. Mūsų duomenys rodo, kad išankstiniai šaltojo sezono pardavimai yra dvigubai didesni, palyginti su praėjusiais metais“, – kalba Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Dvi keliautojų stovyklos

Pasak Lietuvos oro uostų atstovo T.Zitikio, žiemos sezonas aviacijoje prasideda spalio pabaigoje. Tam laikotarpiui oro bendrovės koreguoja pasiūlą – įprastai daugėja skrydžių slidinėjimo ir piečiau esančiomis kryptims.

„Žiemos sezoną Lietuvos oro uostuose pasitiksime su naujomis tolimojo nuotolio skrydžių reguliariomis kryptimis Vilnius–Tenerifė, Vilnius–Dubajus, Vilnius–Las Palmas, lygiagrečiai grįžta slidinėtojams aktualūs reguliarūs maršrutai“, – sako T.Zitikis.

Shutterstock.com nuotr. / Dubajus
Shutterstock.com nuotr. / Dubajus

I.Aukštuolytė teigimu, dalis keliautojų šaltąjį sezoną nori pabėgti nuo niūrių darganotų orų ir renkasi šiltąsias kryptis. Jie poilsiauti vyksta tiek į Egipto kurortus, tiek į Atlanto vandenyne esančias Tenerifės bei Madeiros salas, kur klimatas švelnus visus metus, tiek į Jungtinius Arabų Emyratus.

„Mūsų šalies gyventojai jau įprato žiemos atostogas leisti labiau šiluma lepinančiuose kraštuose. Į juos išsiruošiama ne tik pailsėti, bet ir sutikti didžiąsias metų šventes kartu su visa šeima. Šiltieji kraštai gali pasiūlyti ir pasyvų poilsį prie baseino, ir kultūrinių objektų lankymą“, – sako I.Aukštuolytė.

O aktyvaus poilsio mėgėjai renkasi slidinėjimo keliones. Lietuviai jau spėjo įvertinti Austrijos kalnų kurortų pranašumus ir suteikiamą komfortą – čia dažniausiai keliautojai traukia sausio ir vasario mėnesiais.

123RF.com nuotr. / Skrydis lėktuvu
123RF.com nuotr. / Skrydis lėktuvu

Valstybės duomenų agentūra nurodo, kad lietuviai vis dažniau keliauja su kelionių organizatoriais. Tai lemia keli veiksniai – reguliariųjų skrydžių tvarkaraštis, kelionių, kai nereikia rūpintis niekuo, poreikis, patogumas, užsakomųjų skrydžių dažnis.

Kelionės su turizmo paslaugų rinkiniu, įsigytu turizmo paslaugas teikiančiose įmonėse, 2023 m. antrąjį ketvirtį sudarė 37,7 proc. visų kelionių, arba 16,8 proc. daugiau nei 2022 m. antrąjį ketvirtį. Panašios prognozės turėtų išlikti ir šaltąjį sezoną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius