15min be reklamos
05 20

Lietuvius pašiurpino itin pavojingas Afrikos miestas: čia geriau nesipriešinti, nes būsi sužalotas

Pietų Afrikos Respublika (PAR) yra išskirtinė šalis pasaulyje ir nepanaši į jokią kitą. Keliaudami, tarkime, po kokį Tunisą, Maroką ar Egiptą, arba Zimbabvę, Zambiją ar Ugandą iš esmės galime laikytis labai panašaus elgesio modelio, o PAR reikalauja visiškai kitokio elgesio, ir namų darbų pasidarymas prieš keliaujant į tą šalį savarankiškai reikalingas labiau nei bet kur kitur. Čia daugiausia kalbu, aišku, apie saugumo situaciją šalyje. Keliaujant joje reikia suvokti kelias pagrindines taisykles, kaip išlikti saugiam. Jas žingsnis po žingsnio čia ir išdėstysiu.
Pietų Afrikos Respublika (PAR)
Pietų Afrikos Respublika (PAR) / Vaido Mikaičio nuotr.

Mėgsti keliauti? Dalyvauk konkurse „Kolumbas LT“

Neseniai esu pasakojęs, kaip mums sekėsi išgyventi viename iš nesaugiausių pasaulio miestu laikomame Johanesburge. Dabar atėjo metas kitam šalies didmiesčiui Keiptaunui, į kurį mes susiruošėme bene žymiausiu Afrikos traukiniu – „Šošoloza“. Šiuo traukiniu Keiptauną turėjome pasiekti maždaug per 18 valandų.

Nors pirmas traukinio įspūdis buvo puikus, kelionės pradžia buvo itin komplikuota. „Šošoloza“ vėlavo išvykti. Mums buvo paaiškinta, kad sugedo lokomotyvas. Kai pajudėjome, susižavėjimas traukiniu vėl ėmė rusenti, bet nerimą kėlė tai, jog judėjome įtartinai lėtai, vis pastoviniuodami, kol per 3 valandas nuvažiavusi apie 100 kilometrų „Šošoloza“ vėl sustojo. Mums sakė, kad kažkur netoliese ant bėgių stovi sugedusi bėgių taisymo įranga, kurią netrukus turėtų nutempti ir kelionė tęstis toliau.

Tas netrukus užsitęsė bent 10 valandų. Per jas spėjome paskaityti, pabendrauti, papietauti, prisigerti, išsiblaivyti, pasikloti lovas ir pamiegoti. Galiausiai apie 3.30 val. ryto traukinio darbuotojai liepė visiems lipti lauk, nes traukinys nebevažiuos, o į Keiptauną mus nuveš autobusai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką