2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Lietuvos rekordas – didžiausias labirintas, kuriame galima ir pasiklysti

Registruotas naujas Lietuvos rekordas: Didžiausias Lietuvoje labirintas. 3,831 ha ploto, 2,272 km takų ilgio labirintas suformuotas kukurūzų lauke Skapiškių k. Anykščių r. esančiame „Labirintų parke“ 2021m. rugpjūtį. Labirinto autorius – Deividas Dilys.
Naujas Lietuvos rekordas – kukurūzų labirintas
Naujas Lietuvos rekordas – kukurūzų labirintas / Pranešimo autorių nuotr.
Temos: 2 Kelionės Pramogos

Šis labirintas, rašoma pranešime, tiek savo plotu, tiek takų ilgiu pranoko 2009 m. Lietuvos rekordu registruotą kitą labirintą (1,8 ha ploto, apie 2 km takų ilgio, Užukampio k., Trakų r.).

„Kukurūzų labirintas „Labirintų parkui“ turi ypatingą simbolinę reikšmę – tai yra pirmasis labirintas, nuo kurio prieš daugiau nei dešimtmetį parko įkūrėjui Deividui Diliui kilo idėja sukurti visą Labirintų parką“, – „Rekordų akademijai“ pasakojo įmonės atstovai.

Mintis siekti Lietuvos rekordo taip pat kilo Deividui. Aišku, be kolektyvo pagalbos tai nebūtų pavykę: sklypo matavimai, labirinto braižymas, tikslus labirinto perkėlimas iš popieriaus lapo į beveik 4 ha dydžio kukurūzų lauką, takų lyginimas ir pritaikymas lankytojams vaikščioti – visa tai yra visos komandos darbas.

Registruoti rekordą nebuvo lengva

Pateikus „Rekordų akademijai“ paraišką registruoti Lietuvos rekordą, paaiškėjo, jog iki rekordo trūksta ...500 m. labirinto takų. Taigi, labirinto kūrėjams teko skubiai priimti sprendimą, ar planus siekti rekordo perkelti kitiems metams, ar ...pjauti papildomus takus.

„Vienas kolegų tvirtai tarė – darom!“ – įspūdžiais dalijosi „Labirintų parko“ marketingo vadybininkė Julija Vaidakavičienė. Na, ir lyg tyčia prasidėjo lietingos dienos... Laiko laukti saulėtų dienų nebuvo, tad rekordui pasiekti reikalingi metrai (672 metrai, tiek net nereikėjo!) buvo pjaunami merkiant lietui ir neskaičiuojant laiko. Lietuvos rekordas pasiektas, jis bus publikuojamas knygoje „Įdomiausi Lietuvos rekordai“, kuri pasirodys prieš Kalėdas.

Kaip gimsta labirintai?

Labirintų kūrimo procesas iš pirmo žvilgsnio gana paprastas: pirmiausiai kyla idėja. Tuomet ji virsta piešiniu, brėžiniu. Na, o tada belieka jį iš popieriaus lapo „perkelti į realybę“: laukas ir takai kruopščiai sužymimi kuoliukais, o pats takas pjaunamas rankomis, dažniausiai trimeriu. Takai sulyginami, kad klientams būtų patogu vaikščioti.

Pasiklydę labirinte

Pasiteiravus, ar dažnai tenka gelbėti labirinte pasiklydusius lankytojus, „Labirintų parko“ atstovai neslepia: „Iš tiesų, pirmosiomis kukurūzų labirinto atidarymo dienomis smalsuoliai, neperskaitę saugumo informacijos, kad be žemėlapio žengti į labirintą yra draudžiama, drąsiai nerdavo į labirintą. Net nepagalvodami, kad jis yra beveik 4 ha dydžio!“

Na, o po kurio laiko, pavargę nuo klaidžiojimo, skambindavo, prašydami personalo pagalbos. Per bene dešimtmetį įmonės veiklos kuriozų būta išties nemažai – „gal dėl įdomaus žmonių mąstymo, gal dėl nepakankamų gebėjimų suprasti žemėlapį“.

Veidrodžių, juostelių ir... meditacinis labirintai

Be labirinto rekordininko šiuo metu „Labirintų parke“ yra kanapių, karklų, juostelių, veidrodžių bei meditacinis-energetinis labirintai, pasakojama pranešime spaudai.

Veidrodžių labirintas – tai begalybės iliuziją sukeliantis labirintas, kur sunku rasti taką, nes aplink – vien lankytojo atspindžiai. Išėjimą galima rasti tik rankomis tikrinant, kur yra veidrodis.

Pranešimo autorių nuotr./Veidrodžių labirintas
Pranešimo autorių nuotr./Veidrodžių labirintas

„Einant šiuo labirintu visur, kur tik akys aprėpia, matosi tavo atvaizdas. Todėl čia turėtų patikti net ir mokslinės fantastikos gerbėjams – juk ne kaskart gali aptekti į patalpas, kur aplinkui gali matyti begalybę savo paties kopijų“, – intriguoja įmonės atstovai.

Juostelių labirinte išėjimo tenka ieškoti klaidžiojant tarp daugybės kabančių spalvotų juostelių. Matomumas jame – ne toliau savo nosies. Iriesi rankomis, skleisdamas juosteles ir tikėdamasis, kad jau radai kelią link išėjimo ir staiga vėl atsiduri aklavietėje. Nors labirintas yra nedidelis, tačiau rasti išėjimą pasiseka tikrai ne kiekvienam – dažniausiai atsitinka taip, kad nežinia kokiu būdu atsirandi ne labirinto pabaigoje, o grįžti į jo pradžią.

Meditacinis-energetinis labirintas – klasikinis, juo einant neįmanoma paklysti, nes išsirangęs takas nuveda į centrą. Tikima, kad einant juo ir koncentruojantis į žingsnius randami atsakymai į sudėtingiausius gyvenimiškus klausimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką