15min be reklamos
2012 07 25, 18:22

Londono gatvės prieš Olimpinę karštligę: lietuvės žvilgsnis per kameros skylutę

Londonas jau skaičiuoja paskutines ramesnes didmiesčio gyvenimo dienas prieš Olimpines žaidynes. Čia kasryt žmonės traukdavo į darbą, gerdavo kavą, skaitydavo rytinius laikraščius. Artėjant svarbiausiam pasaulio sportiniam įvykiui, Londone vis daugiau apsaugos, kareivių, sporto sirgalių ir turistų. Vietiniai, atvirkščiai, traukia atostogauti kuo toliau nuo šurmulio, nes senasis Didžiosios Britanijos sostinės gyvenimas išgaravo kaip sapnas. Liko jis tik Bertos Tilmantaitės nuotraukų albume. „Pasaulis kišenėje“ kviečia pasižvalgyti po „ikiolimpinį“ Londono gyvenimą.
Vakarinės šviesos. Centras.
Vakarinės šviesos. Centras. / Bertos Tilmantaitės nuotr.

Įvadas į foto-albumą 

Geriausias būdas atrasti ir pažinti miestą – jame pasiklysti. Visada mėgaujuosi valandomis klaidžiojimų siauriausiomis miestų gatvėm, kavos gėrimu bet kurioje, pakeliui pasitaikiusioje kavinėje, užkandžių kramsnojimu parkeliuose ir trumpais pasišnekučiavimais prasilenkiant su tų miestų gyventojais ar keliauninkais. 

Nuvargusi išsitraukiu žemėlapį ir susirandu jame save, apžiūriu, kur buvau nuklydus ir kaip grįžti namo (pas draugus, į hostelį ar „couchsurferius“). Grįžusi, į užduotą klausimą „Tai kur šiandien buvai, ką matei?“, atsakau „Nežinau“.  

Dažniausiai tokios dienos būna smagiausios, įdomiausiais ir geriausiai supažindinančios su miestu. Jos visada pralenkia lankytinų vietų ir įvairiausių „privalomų pamatyti“ įžymybių apžiūrėjimą ir „kultūrinimąsi“ muziejuose bei galerijose, nes įdomiausia galerija – gatvės.

Galeriją žiūrėkite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką