2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Mažai žinomos, tačiau žadą atimančios ir paslaptingos pasaulio vietos

Daugeliui žinomas danų rašytojas Hansas Kristianas Andersenas yra pasakęs: „Pasaulis kupinas stebuklų.“ Tiesa ta, kad žmogus taip pat yra vienas iš pasaulio stebuklų, svarbi šios žemės dalis, kartu su visata kupinas paslapčių. Įdomu tai, kad apie daugelio stebuklų egzistavimą nieko nežinome. Tik kai kurie pasaulio stebuklai įrašyti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir yra atidžiai saugomi.
Turkmėnistanas, Darvaza kaimas
Turkmėnistanas, Darvaza kaimas / Shutterstock.com nuotr.

Tačiau nei vienas žmogus negalėtų suskaičiuoti, kiek daug įdomių ir vertų išvysti savomis akimis vietų yra šioje žemėje! Vien dėl šios priežasties verta keliauti, o net mažiausias atrastas stebuklas tiek šioje žemėje, tiek savyje, skatins ieškoti ir tyrinėti.

Bolivija: Ujūnio druskožemis

Shutterstock.com nuotr./Bolivija, Ujūnio druskožemis
Shutterstock.com nuotr./Bolivija, Ujūnio druskožemis

Pats didžiausias druskožemis pasaulyje. Čia dangus susilieja su žeme, dėl to ši vieta dar kitaip vadinama „veidrodžiu“. Vaizdas tiesiog užburiantis! Keliautojai dalijasi savo įspūdžiais: „tai fenomenali vieta, kurią reikia aplankyti. Ši plynaukštė, suformuota prieš milijonus metų, sukuria stulbinančią aplinką šiandieniniam turistui.“

Svarbu žinoti tai, kad čia vyrauja du sezonai: lietingasis (trunka gruodžio-balandžio mėnesiais) ir sausasis (nuo gegužės iki lapkričio). Keliautojams patartina vykti sausuoju sezonu, nes lietingu daugelis kelionių yra tiesiog atšaukiamos dėl galimo pavojaus. Taip pat, dėl šios priežasties lietingu sezonu negalėsite aplankyti visų įspūdingų vietų. Įdomu tai, kad druskožemis yra tik viena iš šio regiono lankytinų vietų. Visai netoli galima išvysti dykumas, ugnikalnius, geizerius, karštąsias versmes, tik prieš tai reikėtų užsisakyti pilną 3-5 dienų ekskursiją.

Turkmėnistanas: Darvaza kaimas

Šis gamtinių dujų laukas, žinomas kaip „Durys į pragarą“ arba „Vartai į pragarą“, yra kažkas išties neįprasto. 1971 m. sovietų geologai ieškojo gamtinių dujų, tačiau jų gręžimo įrenginys atsitrenkė į didelį dujomis užpildytą urvą, kuris greitai sugriuvo, su savimi nusinešdamas ir kai kuriuos geologus. Susiformavo maždaug 70 metrų (230 pėdų) pločio ir 20 metrų (65,5 pėdų) gylio krateris, kuris pradėjo skleisti metaną į atmosferą.

Sovietų mokslininkai nusprendė, kad geriausia būtų sudeginti dujas, uždegus kraterį. Tai buvo daugiau nei prieš keturis dešimtmečius, o krateris vis dar dega. Pavadinimas „Derweze“ (Darvaza) turkmėnų kalba reiškia „vartai“, todėl vietiniai gyventojai deginamąjį kraterį pavadino „vartais į pragarą“.

Tanzanija: Natrono ežeras

Shutterstock.com nuotr./Tanzanija, Natrono ežeras
Shutterstock.com nuotr./Tanzanija, Natrono ežeras

Šis ežeras Tanzanijoje yra vienas ramiausių Afrikos ežerų, tačiau kartu ir fantastiškiausių kada nors užfiksuotų nuotraukų šaltinis: čia gyvūnai akimirksniu tampa akmenimis. Šio ežero vanduo yra ypač šarminis – PH vertė siekia net 10,5, dėl to gyvam organizmui, išdrįsusiam prisiliesti prie šio vandens yra nudeginama oda ir jis staiga miršta. Tačiau miršta ne visi, pavyzdžiui: šio ežero šarminiai vandenys palaiko klestinčią flamingų, kurie minta dumbliais, ekosistemą.

Keliautojas Valentinas Riustas teigia, kad „šis ežeras yra toks kruvinai raudonas, toks apleistas, toks priešiškas ir vis dėl to tiek mažai žinomas.“ Norintiems sužinoti, kodėl šis ežeras turi tokią neįprastą spalvą, keliautojas aiškina: „Kadangi druskos lygis Natrono ežere yra labai aukštas, druską mėgstantys mikroorganizmai pradeda klestėti sodriame šarminiame vandenyje ir gaminti šiuos raudonuosius pigmentus. Įdomu tai, kad būtent šie fotosintetiniai raudonieji mikroorganizmų pigmentai suteikia tūkstančiams flamingų, esančių prie Natrono ežero, rožinę spalvą.“ Žinoma, norintiems čia apsilankyti keliautojai pataria tą padaryti iš toli ir, be abejonių, atsisakyti maudymosi šiame ežere.

Portugalija: Kinta da Regaleira

Shutterstock.com nuotr./Portugalija: Kinta da Regaleira
Shutterstock.com nuotr./Portugalija: Kinta da Regaleira

Šis dvaras yra Sintros mieste, Portugalijoje. Tai XX amžiaus pastatas, padalintas į penkis aukštus, turintis puošnų gotikinį fasadą, kerinčius sodus. Taip pat, yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tačiau paslaptingiausia ir įstabiausia šio pastato vieta yra „apverstas bokštas“ arba „šulinys“. Čia užklystantys turistai ragina kuo daugiau skaityti, nepraleisti detalių, nes kiekvienas užrašas turi prasmę. Keliautoja teigia, kad „ši vieta yra be galo graži ir stebuklinga. Sode galite rasti slaptų tunelių, keletą meno kūrinių, fontanų, labirintų. Jei mėgstate keliones, gamtą ir istoriją, tai yra būtent ta vieta, kurią verta aplankyti.“

Įdomu ir tai, kad žmogus, įsigijęs šį unikalų pastatą (Antonio Augusto Carvalho Monteiro) užsakė šio namo ir kraštovaizdžio projektą iš italų dailininko, dizainerio ir architekto Luidžio Manini, kuris su savo skulptorių, amatininkų ir menininkų grupe sukūrė šią magišką ir daugelį keliautojų stebinančią vietą.

Kambodža: Kampong Tumas

Shutterstock.com nuotr./Kombodža, Kampong Tumas
Shutterstock.com nuotr./Kombodža, Kampong Tumas

Tai Kambodžos provincijoje esanti vieta, labiausiai žinoma dėl savo neįprastos Phnom Santuk kalvos. Į viršūnę galima patekti einant akmeniniu taku. Šiuo keliu eidami išvysite daug statulų. Čia pat yra baltos sienos šventykla, daugybė kitų įvairių šventyklų, dievybių skulptūrų, įskaitant keletą Budų, pagamintų iš uolos ir ilgesnių nei 10 metrų aukščio. Įdomu tai, kad šioje vietoje gyvena vienuoliai, o kalva laikoma švenčiausia visoje provincijoje. Kartais čia atliekamos ritualinės apeigos, kurių metu septyni vienuoliai meldžiasi, o keliaujantys piligrimai maloniai kviečiami prisijungti.

JAV: Apaštalų salos Viskonsine

Shutterstock.com nuotr./JAV Mergelių salos
Shutterstock.com nuotr./JAV Mergelių salos

Šis salynas yra paslėptas Viskonsino perlas. Jame yra 21 sala, esanti ant Aukštesniojo ežero, kuris yra maždaug 383 km nuo Mineapolio, Minesotos valstijoje. Čia galima pamatyti visko: nuo spalvingų paukščių, skraidančių virš galvos iki įspūdingų urvų po jūra. Keliautoja Dženifer Bilok pataria pradėti nuo Beifildo, mažo ežerų miestelio, esančio Viskonsine. Tai yra viena judriausių migruojančių paukščių vietų. Čia galite išvysti daugiau nei 300 paukščių rūšių, įskaitant vanagus, erelius, smėlinukus, pelėdas ir žvirblius. Nuo šios vietos galite keltu persikelti į La Ponte Madelinės saloje.

Jei atvyksite į šią salą vasarą, keliautoja D. Bilok pataria užsiimti žvejyba, nardymu, buriavimu ar tiesiog pasivažinėti dviračiais per saugomus miškus. Jei nuspręsite čia apsilankyti žiemą „išsinuomokite snieglentes, slides, sniego motociklą ar šunį ir apžiūrėkite snieguotąjį Nortvudo (Northwood) mišką“. Na, o norėdami pasiekti kitas salas, pireiks užsisakyti privatų laivą, vandens taksi ar kruizą.

KELIONIŲ AKADEMIJA – Ieškantiems egzotinių kelionių

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką