15min be reklamos
2023 01 18, 12:23

Meksikoje už rūkymą viešoje vietoje grės kalėjimas: kur dar rūkaliams galioja griežti įstatymai?

Meksikoje visiškai uždrausta rūkyti visose viešose vietose, įskaitant viešbučius ir paplūdimius. Anksčiau draudimas rūkyti galiojo tik viešajame transporte, baruose, darbo vietose ir restoranuose. Tačiau nuo sausio 15 d. Vyriausybė išplėtė teisės akto taikymo sritį ir jį įtraukė į visas vidaus ir lauko viešąsias erdves, pavyzdžiui, viešbučius, kurortus, paplūdimius, parkus ir visas vietas, kur gali susirinkti vaikai.
Rūkymas paplūdimyje
Rūkymas paplūdimyje / 123RF.com nuotr.

Vienintelė teisėta vieta, kur Meksikoje galima rūkyti tabaką, yra privatūs namai arba privačios lauko erdvės, rašoma „Euronews“.

Šalyje dabar galioja vienas griežčiausių pasaulyje kovos su tabaku įstatymų. Pasak „Reuters“, rūkantiems turistams už rūkymą viešoje vietoje gresia baudos nuo 46 iki 277 eurų. Be to, atsisakiusiems laikytis draudimo gali grėsti iki 36 valandų kalėjimo.

Vienintelė teisėta vieta, kur Meksikoje galima rūkyti tabaką, yra privatūs namai arba privačios lauko erdvės.

Taip pat sugriežtintos elektroninių cigarečių ir garintuvų taisyklės. Šių prietaisų Meksikoje negalima importuoti, parduoti ar naudoti viešose vietose.

Kur dar turistai turėtų saugotis draudimų rūkyti?

Meksika nėra vienintelė šalis, kurioje galioja griežti rūkymo įstatymai. Airijoje, Graikijoje, Vengrijoje ir Maltoje jau galioja panašūs apribojimai.

Praėjusiais metais Kosta Rika taip pat uždraudė rūkyti visose viešose vietose, įskaitant barus, restoranus ir autobusų stoteles. Galioja taisyklė, kad jei nepažįstamam žmogui tenka patirti pasyvų rūkymą, tikriausiai ten negalite rūkyti.

Tačiau net jei rūkymas viešose vietose yra teisėtas, daugelyje šalių yra tam tikros konkrečios vietos, kuriose už rūkymą gali būti skiriama bauda.

Vida Press nuotr. / Rūkanti moteris
Vida Press nuotr. / Rūkanti moteris

Kai kuriuose miestuose, pavyzdžiui, Barselonoje, taip pat uždrausta rūkyti paplūdimiuose, kad būtų užkirstas kelias cigarečių nuorūkų šiukšlinimui. Praėjusių metų liepos 1 d. draudimas buvo įvestas daugiau nei 100 iš 3514 šalies paplūdimių, įskaitant Kosta del Solį ir Balearų salas.

Populiarus Prancūzijos slidinėjimo kurortas Les Žė taip pat uždraudė rūkyti visoje bendro naudojimo teritorijoje, kad cigarečių nuorūkos neterštų aplinkos.

Kuriose šalyse galioja griežti elektroninių cigarečių įstatymai?

Visiems, kurie mano, kad gali išvengti apribojimų vengdami cigarečių, taip pat yra šalių, kuriose galioja griežtos taisyklės, taikomos garintuvams ir elektroninėms cigaretėms.

Kolumbijoje ir Irane garinimas viešose vietose yra neteisėtas. Turkijoje draudžiama įsigyti elektroninę cigaretę. Už elektroninės cigaretės laikymą Singapūre gresia 1395 eurų bauda.

123RF.com nuotr. / Pinigai
123RF.com nuotr. / Pinigai

Australijoje norint turėti elektroninių cigarečių, kuriose yra nikotino, reikia turėti receptą – jei būsite pagauti, jums gali būti skirta didžiulė bauda. Kai kuriose valstijose už elektroninių cigarečių skysčio, kuriame yra nikotino, įvežimą netgi skiriamos laisvės atėmimo bausmės.

Kai kurios šalys, įskaitant Argentiną, Braziliją ir Nepalą, taip pat visiškai uždraudė elektronines cigaretes ir garintuvus. Katare garinimas uždraustas nuo 2014 m., o už įstatymo pažeidimą gresia iki 2467 eurų bauda arba trys mėnesiai kalėjimo.

Tailande elektronines cigaretes vartojantiems turistams gresia iki 10 metų laisvės atėmimo arba 30 000 batų (836 eurų) bauda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką