15min be reklamos

„Meridianas“ jau dešimtąjį vasaros sezoną pasitiks pakeltomis burėmis

Šeštadienį, 17 val., Klaipėdos miesto simbolis burlaivis „Meridianas“ tradiciškai pakels bures ir paskelbs vasaros sezono pradžią uostamiestyje.
„Meridianas“ vėl kelia bures
„Meridianas“ vėl kelia bures / Bendrovės BEGA nuotr.

Mėgsti keliauti? Dalyvauk konkurse „Kolumbas LT“.

Istoriniu jūrinio paveldo eksponatu tapęs „Meridianas“ po laivo rekonstrukcijos 2012–2013 metais savo burėmis uostamiestį papuoš jau dešimtą vasarą iš eilės. Būtent tiek metų praėjo nuo to, kai „Meridianas“ buvo išgelbėtas nuo sunykimo, atstatytas ir vėl yra atviras visuomenei.

Visą tą laiką miesto simbolis ir toliau yra prižiūrimas bei išlaikomas šio laivo išsaugojimu besirūpinančio uostamiesčio verslininko, Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ valdybos pirmininko Aloyzo Kuzmarskio bei jo šeimos pastangomis.

Šie metai „Meridianui“ yra neeiliniai ne tik dėl jau dešimtmetį puoselėjamos burių pakėlimo tradicijos. Žinia, burlaivis buvo pastatytas Suomijoje, Turku mieste, jo korpusas į vandenį buvo nuleistas 1948 metų birželio 10 dieną, o visiškai „Meridiano“ statyba ir įrengimas buvo baigtas 1948 metų rugpjūčio 30 d., taigi šiemet šis burlaivis mini 75-erių metų sukaktį.

Tokią pačią sukaktį neseniai atšventė ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. Būtent šiai jūrininkus ruošiančiai mokymo įstaigai prieš 75 metus buvo perduotas „Meridianas“ ir 20 metų jis tarnavo kaip mokomasis burlaivis, kuriuo plaukiodami jūrinės praktikos įgijo daugybė jūrininkų bei šiandien žinomų kapitonų. Ši tradicija turi gražią tąsą – visą pastarąjį dešimtmetį „Meridiano“ bures kelia – ir šį šeštadienį tą darys – Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai, o ceremonijoje kasmet gausiai dalyvauja garbūs jūrų kapitonai.

„Meridiano“ burių pakėlimą šį šeštadienį nuo 17 val. tradiciškai yra kviečiami stebėti visi miestiečiai bei miesto svečiai. Šiemet ceremonijos programą papildys renginį vesiantis ir savo dainomis susirinkusius sveikinsiantis operos solistas, grupės „el Fuego“ narys Rokas Spalinskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką