2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Moderniausi pasaulio miestai

Pašėlęs gyvenimo ritmas, puiki infrastruktūra, inovacijos, technologiniai pasiekimai – tokie yra moderniausi pasaulio miestai. Juose gausu įvairiausių sektorių: gamybos, paslaugų, turizmo. Žavi šiuolaikiški pastatai, įdomūs urbanistiniai sprendimai. Apie inovatyviausius pasaulio miestus norime papasakoti šiek tiek daugiau. Dėl šios priežasties, prieš jūsų akis – dešimties moderniausių pasaulio miestų sąrašas. Susipažinkite.
Honkongas
Honkongas / „Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr.

1. Tokijas, Japonija

Kylantys dangoraižiai, triukšmingos gatvės, kulkos greičiu skriejantys traukiniai, technologijomis paremti verslai, robotika – toks yra Tokijas. Nors Japonijos sostinėje gausu ir šimtmečius skaičiuojančių šventyklų, stūkso didingi imperatoriškieji rūmai ir yra daug kitų, praeitį menančių atributų, visgi, šiandien miestas užtikrinai žvelgia į priekį – čia vyksta galingiausių pasaulio lyderių susitikimai, steigiasi naujausiomis technologijoms paremtos įmonės.

2020 metais Tokijuje vyks Olimpinės vasaros žaidynės. Iki to laiko, miestas ketina dar labiau patobulėti. Jau dabar pradėti paruošiamieji darbai, kurių metu bus nutiesta nauja geležinkelio linija, jungianti du oro uostus. Stengiamasi kuo operatyviau sumažinti būsimų kelionių trukmę. Taip pat patvirtintas naujas olimpinio stadiono projektas, siekiama, jog 2020 metais po miestą važinėtų taksi automobiliai be vairuotojų. Tokijas ryžtingai žengia į priekį, todėl šis miestas tikrai vertas būti moderniausių pasaulio miestų sąraše.

Shutterstock.com nuotr./Tokijas
Shutterstock.com nuotr./Tokijas

2. Dubajus, JAE

Dubajus – be galo modernus Jungtinių Arabų Emyratų miestas, kurį drąsiai galime įvardinti kaip Vidurinių Rytų technologinį (ypatingai IT) centrą. Čia steigiasi išmaniausi verslai, kuriamos šiuolaikinius standartus atitinkančios programinės įrangos.

Dubajuje gausu tviskančių dangoraižių, verslo ir prekybos centrų, pramogų. Šiame mieste be galo svarbi ir turizmo industrija, todėl svečius iš užsienio bandoma prisivilioti net tik puikiu klimatu, idiliškais paplūdimiais ir aukščiausiu aptarnavimo lygiu, tačiau ir kasdieniu patogumu. Ką turime omenyje? Pavyzdžiui, „išmaniąsias palmes“. Tai – palmės formos technologiniai konstruktai, kurių galima aptikti visame mieste. Juose yra telefonų įkrovikliai, usb jungtys, wi-fi ryšys. Beje, šiuo metu Dubajuje vykdomas projektas „Išmanusis Dubajus“, kuriuo siekiama kasdienę aplinką paversti kuo labiau išmania, padedančia taupyti laiką.

Shutterstock.com nuotr./Dubajus
Shutterstock.com nuotr./Dubajus

3. Singapūras

Turtingas, šiuolaikiškas, kosmopolitiškas, pritaikytas turistų poreikiams – toks yra Singapūras. Tai – miestas-valstybė, kuriame susipina daug skirtingų kultūrų, todėl Singapūras neretai įvardijamas kaip vartai taip Vakarų ir Rytų.

Singapūro ekonomika paremta turizmu, mat kasmet į šį miestą atvyksta daugiau keliautojų nei čia gyvena vietinių gyventojų. Turistus žavi spindintys dangoraižiai, unikalieji super-medžiai, puikūs prekybos ir pramogų centrai, aukštas paslaugų lygis. Žinoma, ne visi svečiai iš užsienio į Singapūrą vyksta turizmo tikslais. Dauguma jų šį miestą aplanko dėl verslo susitikimų, mat Singapūre gausu pasaulinio lygio įmonių ar jų franšizių. Beje, naujausias Singapūro tikslas – tapti pasaulio atsinaujinančių energijos išteklių sostine. Puikus užmojis, tiesa?

Shutterstock.com nuotr./Singapūras
Shutterstock.com nuotr./Singapūras

4. Niujorkas, JAV

Niujorkas – tai miestas, kurio gyvenimo tempas visada be galo greitas. Čia gausu verslo centrų, parduotuvių, restoranų, kavinių, teatrų, galerijų, muziejų, vyksta daug renginių. Miestas apjungia įvairiais kultūras, industrijas, verslo sektorius, pramogas. Visgi, tikrai ne paslaptis, jog Niujorkas – tai miestas, kuriame sparčiai vystomos ir technologijos. „Silikono alėja“ (ang. Silicon Alley) – tai metonimija, nusakanti Manhetene veikiančių informacinių technologijų, naujųjų medijų, kūrybinių industrijų, finansinių technologijų bei informacinių technologijų sektorių. Šis sektorius į miesto finansus atneša milijardines pajamas. Tad ne veltui Niujorką įtraukėme į šį, moderniausių miestų, sąrašą.

Shutterstock.com nuotr./Niujorkas
Shutterstock.com nuotr./Niujorkas

5. Londonas, Didžioji Britanija

Londonas – labai solidus ir karališkas miestas. Čia gausu įspūdingų pastatų, tiltų, didžiuliais fondais galinčių pasigirti muziejų ir galerijų, istorinių vietų. O taip pat – verslo centrų, pasaulinio lygio įmonių, prekybos tinklų ir pan. Londonas – tai miestas, kuriame sparčiai vystoma technologinė raida, ypač – multimedijų dizaino sferoje. Tai įvairiapusiškas ir dinamiškas didmiestis, kuriame tradicijos susilieja su šiuolaikiniu gyvenimu tempu. Gal dėl to Londonas toks įdomus tiek keliautojams, tiek užsienio investuotojams.

Shutterstock.com nuotr./Londonas
Shutterstock.com nuotr./Londonas

6. Honkongas

Honkongas – tai vienas iš labiausiai išsivysčiusių ir modernių pasaulio regionų. Čia džiugina ne tik įspūdingi dangoraižiai bei išskirtinio grožio uostas, tačiau ir vietinės valdžios požiūris į inovacijas, mokslą ir technologijas. Klausiate, koks gi tas požiūris? Ogi, labai paprastas – argumentuotos mokslo ir technologijų idėjos – finansuojamos. Kasmet, Nuo 2011-ųjų metų, moksliniams tyrimams ir taikomajai veiklai skiriama daugiau nei 1,8 milijardo dolerių suma. Įspūdinga, tiesa? Ne veltui, Honkonge savo atstovybes turi daug stambių tarptautinių kompanijų, bankų. Žemas korupcijos lygis, palanki mokesčių sistema, geros sąlygos privačiam verslui – Honkongas neabejotinai patenka į moderniausių pasaulio miestų sąrašą.

Shutterstock.com nuotr./Honkongas
Shutterstock.com nuotr./Honkongas

7. San Fransiskas, JAV

Apie vieną JAV miestą šiame straipsnyje jums jau pasakojome. Tačiau į šį sąrašą negalėjome neįtraukti ir dar vieno – San Fransisko. Tai – labai liberalus miestas, kurio gyventojai nebijo kalbėti svarbiomis temomis apie žmonių teises, lygybę. Vienas iš modernaus miesto požymių, tiesa?

San Fransiske telkiasi ir daug pasaulinio lygio įmonių. Savo biurus čia turi tokios kompanijos kaip Facebook, Google, Apple, eBay, Tesla Motors ir kt. Tad nenuostabu, jog San Fransisko miestas pripažįstamas kaip vienas iš pasaulio lyderių.

Shutterstock.com nuotr./San Fransiskas
Shutterstock.com nuotr./San Fransiskas

8. Seulas, Pietų Korėja

Pabuvoję JAV, vėl grįžkime į Aziją. Pietų Korėjos sostinė Seulas – tai metropolis, kuriame gyvena 10 milijonų žmonių! Miestas gali pasigirti istorinio palikimo ir šiuolaikiško pasaulio darna. Čia žavi įstabūs karališki rūmai, o tuo pačiu – milžiniški dangoraižiai. Subtilios budistų šventyklos ir modernūs verslo centrai.

Seulas gali didžiuotis puikia transporto infrastruktūra, spaudos ir tekstilės pramone, elektronika, automobilių industrija, plieno ir geležies pramone. Čia įsikūrusios tokių prekės ženklų, kaip Samsung ar LG, būstinės. Beje, Seulas, kaip ir Dubajus, pretenduoja tapti „išmaniąja sostine“.

Shutterstock.com nuotr./Seulas
Shutterstock.com nuotr./Seulas

9. Stokholmas, Švedija

Švedijos sostinė Stokholmas – tai miestas, kuris išsidėstęs 14-oje salų, o šias salas jungia net 57 tiltai. Daug vandens, žalios miesto erdvės ir gražūs pastatai – štai kas išskiria Stokholmą iš kitų miestų. Bet tai dar ne viskas. Stokholmą galime drąsiai įvardinti kaip vieną iš moderniausių pasaulio miestų. Klausiate, kodėl? Pirmiausia dėl to, jog jau dabar jis įvardijamas kaip Europos startup‘ų sostinė. Čia suteikiamos puikios sąlygos pradėti naujus verslus, tobulinti idėjas. Be to, Stokholme savo būstines turi tokios pasaulinio lygio įmonės kaip Skype, Spotify ar Torrent. Šis miestas gali pasigirti stabilia ekonomika, aukštos kokybės mokslo įstaigomis. Ne veltui, jis pritraukia daug užsienio investuotojų.

Shutterstock.com nuotr./Stokholmas
Shutterstock.com nuotr./Stokholmas

10. Torontas, Kanada

Torontas – didžiausias Kanados miestas. Kosmopolitiškas, pasižymintis kultūrine įvairove, apsuptas įstabaus grožio gamtos – tai epitetai, kurie puikiai apibūdina Toronto žavesį. Visgi, šis miestas gali didžiuotis ir aukštos kokybės verslo sektoriais, kurie jį iškelia į moderniausių pasaulio miestų sąrašus.

Nors Kanados sostinė – Otava, Torontą neabejotinai galime įvardinti kaip šalies verslo ir finansų sostinę. Čia įsikūrę daugelio bankų ir didelių kompanijų centriniai ofisai. Išvystyta mašinų, naftos, chemijos pramonė. Didelis dėmesys skiriamas aplinkosaugai, ekologijai. Tai miestas, patrauklus tiek gyvenimui jame, tiek darbui. Ne veltui, čia steigiamos pasaulinio lygio įmonės.

Shutterstock.com nuotr./Torontas
Shutterstock.com nuotr./Torontas

Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką