2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
11 05

„Mordoru“ pramintas Šiaurės Korėjos viešbutis-milžinas: kodėl čia niekada nebuvo nė vieno svečio?

Galbūt skamba keistai, bet toli už Žemės rutulio, Azijoje, yra neįtikėtinai brangus viešbutis, kuriame niekada nebuvo nė vieno svečio. Viešbutis „Ryugyong“ buvo pastatytas už 1,6 mlrd. svarų sterlingų (apie 1,8 mlrd. eurų) – gerokai daugiau nei dauguma viešbučių – ir turėjo pradėti priimti svečius prieš 25 metus.
„Ryugyong“ viešbutis, Šiaurės Korėja
„Ryugyong“ viešbutis, Šiaurės Korėja / Vida Press nuotr.

Visgi viešbutis niekada nepriėmė nė vieno turisto ar poilsiautojo. Viešbutis stovi vienoje skurdžiausių pasaulio šalių – Šiaurės Korėjoje, vadinamoje Korėjos Liaudies Demokratine Respublika (dabartinis lyderis Kim Jong Unas), kurioje 60 proc. gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos, rašoma „Daily Star“.

Vida Press nuotr. / „Ryugyong“ viešbutis, Šiaurės Korėja
Vida Press nuotr. / „Ryugyong“ viešbutis, Šiaurės Korėja

Trikampio formos viešbutis dėl savo aukščio ir paprasto eksterjero vienoje uždariausių pasaulio šalių net buvo pavadintas „Mordoru“ ir „Likimo viešbučiu“.

Nepaisant to, kad šalyje trūksta lankytojų, ji vis dar turi neįprastą viešbutį, kurio statyba prasidėjo 1987 m. Viešbutį planuota atidaryti po dvejų metų, tuomet jis būtų tapęs aukščiausiu pasaulyje viešbučiu. Viešbutį planavusių asmenų nelaimei, dabar jis žinomas kaip aukščiausias pasaulyje neužimtas pastatas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką