15min be reklamos

„Neakivaizdinio Vilniaus“ pabėgimo planas savaitgaliui į Trakų Vokę

Romantiška kelionė traukiniu, šviežiais kruasanais kvepiantis dvaras, žiedais apsipylęs parkas su pasivaikščiojimo takeliais – kas dar gali savaitgalį Vilniuje paversti ypatingesniu? Norintiems pailsėti nuo urbanistinių peizažų, „Neakivaizdinis Vilnius“ pristato naują maršrutą – „Trakų Vokė. Perlas Vilniaus karūnoje“, rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime spaudai.
Trakų vokė
Trakų vokė

Mėgsti keliauti? Dalyvauk konkurse „Kolumbas LT“.

„Trakų Vokė yra neabejotinai šio vasaros sezono hitas. Ją labai lengva pasiekti autobusu arba traukiniu nuo Vilniaus – kelionė trunka tik apie 20 min. Naujuoju maršrutu po Trakų Vokę tęsiame „Neakivaizdinio Vilniaus“ miesto rajonų studijas, kurias itin pamėgo vilniečiai ir miesto svečiai“, – akcentuoja projekto „Neakivaizdinis Vilnius“ iniciatorė ir koordinatorė, Vilniaus savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.

Nemažai žmonių dažnai suabejoja, ar Trakų Vokė priklauso Vilniui.

„Trakų Vokės pavadinimas daugelį suklaidina. Iš tiesų, Trakų Vokė yra Vilniaus miesto dalis, o ne Trakų. Ji priklauso Panerių seniūnijai. O spėkite, kur įsikūrusi Panerių seniūnijos administracija? Ogi Trakų Vokėje – buvusiose dvaro rūmų arklidėse! Dabar yra pats geriausias metas atrasti Trakų Vokę. Po restauracijos atgimęs dvaras jau sutraukia daug vilniečių ir miesto svečių. Savaitgalį, ypač jei geras oras, prie kruasanų ir kavos čia nusidriekia nemaža eilutė. Dvaras kasdien tik gražėja, jame nuolat vyksta parodos, koncertai, renginiai“, – panirti į dvariško gyvenimo sūkurį kviečia maršruto sudarytojas gidas Andrius Pavelko.

12 iš 14 naujojo maršruto stotelių yra susiję su dvaro sodyba: čia išvysite senesnius už rūmus vartus, sargo namelį su Tiškevičių herbu, grafų šeimos kriptą koplyčioje-mauzoliejuje, neobarokinio stiliaus arklides, vandens bokštą, kuriame kadaise kabojo varpas, požeminiu tuneliu su rūmais sujungtą virtuvės pastatą, kt. Įdomu, kad kadaise Vokės dvaras garsėjo Tiškevičių gaminamais ledais: melioniniais, žemuoginiais, avietiniais, citrininiais, apelsininiais, ananasiniais, kavos skonio.

Pasak A.Pavelko, tenka pripažinti, kad, vienaip ar kitaip, šio Vilniaus rajono gyvenimas sukasi būtent apie dvarą. Tačiau Trakų Vokėje yra keli objektai, kurie nesusiję su juo, bet dėl to yra ne mažiau įdomūs. Pavyzdžiui, vienas jų – meteorologinis radaras, vienas iš dviejų tokios paskirties statinių, esančių Lietuvoje (kitas – Laukuvoje). Dar vienas išskirtinis objektas – geležinkelio tiltas per Vokės upę, aukštesnis už jį Lietuvoje yra tik Lyduvėnų tiltas (Raseinių r.).

Trakų vokė
Trakų vokė

Beje, ne vienas galbūt nėra buvęs Trakų Vokės dvare, tačiau matęs jį kine – filmuose „Jekaterina Didžioji“, „Karas ir taika“, „Laiškai Sofijai“ ar kituose. Maršruto sudarytojas atkreipia dėmesį, jog Tiškevičiai, planuodami rūmų statybą, buvo pasikvietę pasaulinio lygio žvaigždes – architektą Leandrą Markonį, vėliau kraštovaizdžio architektą Eduardą Fransua Andrė, – todėl dvaro rūmų kompleksas yra ne tik išskirtinis, bet ir labai kinematografiškas. Vykstant į Trakų Vokę svarbu viena – palikti namie laikrodį ir nusiteikti ilgesniam pasivaikščiojimui po parką ar dvaro apylinkes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką