Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

„Neduok, Dieve, dar vienos tokios vasaros“: nuo turistų pavargę Barselonos gyventojai kyla į kovą

Nesustojantis turistų srautas taip įpykdė Barselonos gyventojus, kad jie ėmė rengti protestus. Itin populiarus Katalonijos miestas tapo naujausiu Europos miestu, kur turistai pasitinkami priešiškai.
Turistai darosi asmenukę Barselonoje
Turistai darosi asmenukę Barselonoje / 123rf.com

Nuo romantiškų Venecijos kanalų ir senovinių Dubrovniko sienų iki Škotijos salų – turistai tampa tikru košmaru vietos gyventojams, nors ir yra geras darbo ir pajamų šaltinis. Tačiau madingos Barselonos priemiesčio Barselonetos gyventojai jau ne vienerius metus skundžiasi dėl antisocialinio turistų elgesio, įskaitant girtų žmonių šlaistymąsi ir seksą viešose vietose. Be to, atvykstantys turistai pakėlė nuomos kainas ir išstūmė dalį vietos gyventojų.

„Nenorime turistų savo pastatuose“, – tokius užrašus praėjusį savaitgalį galėjo matyti atvykėliai, o kelios dešimtys protestuotojų atėjo į vietos paplūdimį.

Panašūs protestai buvo surengti ir kituose Ispanijos, esančios trečioje vietoje pagal populiarumą pasaulyje, vietose. Pavyzdžiui, šią vasarą Palma de Maljorkoje aktyvistai įpuolė į uostą, paleido raudonų dūmų ir ėmė mėtyti ant restorane valgiusių žmonių konfeti.

Taip pat Barselonoje buvo užpultas ir turistų pilnas autobusas, jo priekinis langas buvo uždažytas. Tai labai išgąsdino atvykėlius.

Ispanijos valdininkai taip pat ėmė spręsti miesto perpildymo problemą. Pavyzdžiui, Balearų salose iki kiek daugiau nei 623 tūkst. apribotas skaičius turistų, kurie vienu metu gali apsistoti viešbučiuose ir teisėtai būstą nuomojančių žmonių namuose.

Padėtis pasidarė tokia sudėtinga, kad net Ispanijos premjerui Mariano Rajoy teko ginti turizmo sektorių, kuriam tenka 11 proc. šalies BVP.

„Niekada nemaniau, kad teks ginti Ispanijos turizmo sektorių. Tai precedento neturintis atvejis“, – sakė jis.

Turizmo sektorius yra svarbus ūkio augimo šaltinis ir už Ispanijos ribų. Pasaulio turizmo organizacijos duomenys rodo, kad kas dešimta darbo vieta pasaulyje yra susijusi su sektoriumi, kuriam tenka 10 proc. pasaulinio BVP.

„Turizmas nėra priešas“, – pabrėžė Pasaulio turizmo organizacijos vadovas Talebas Rifai.

Nuo 1995 iki 2016 metų tarptautinių keliautojų skaičius šoktelėjo nuo 525 mln. iki 1,2 mlrd. žmonių. Daugiausia tam įtakos turėjo atsiradusios pigių skrydžių bendrovės ir augęs turistų skaičius iš besivystančių rinkų, kaip Kinija, Indija bei Persijos įlankos šalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius