Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Nuo aukščiausio lauko lifto Europoje – užburiantys vaizdai

Aukščiausias Europos lauko liftas pakelia į svaiginančias aukštumas, nuo kur atsiveria kalnų ir mėlyno ežero vaizdai. Norėtumėte patys tai pamatyti savo akimis? Tuomet po pandemijos planuokite kelionę į Šveicariją.
Hammetschwand liftas
Hammetschwando liftas / „Wikimedia Commons“ nuotr.

Hammetschwando liftas įrengtas ant Burgenstoko (Bürgenstock) kalno šlaito. Liftas lankytojus iš požeminės stotelės į kalno viršūnę 153 metrų aukštyje pakelia per mažiau nei minutę, o tada jau galima gėrėtis žadą atimančia Liucernos ežero panorama. Pakilus į viršų, tilteliu galima nueiti iki kalno.

Liftas pastatytas 1905 m. Jis išgyveno abu pasaulinius karus, atlaikė oro stichijas. Iki šiol jis dėl medžio ir plieno konstrukcijų yra aukščiausias lauko liftas Europoje. Dėl minėtų konstrukcijų ir greičiausias lauko liftas pasaulyje.

Kai liftas buvo įrengtas prieš daugiau nei šimtą metų, kabina buvo pagaminta tiesiog iš medžio ir metalo plokščių. Tuomet pakilti į viršūnę reikėdavo trijų minučių.

Liftas jau išgyveno ne vieną remontą – sutvirtintas plienu, įrengtos stiklo sienos. Jis tapo ne tik saugesnis, bet ir greitesnis. Praėjusiais metais jis vėl buvo uždarytas, dar kartą sutvirtintos jo konstrukcijos. Lankytojai vėl juo gali naudotis nuo birželio.

Nors yra išties saugus, tačiau liftas tikrai ne tiems, kurie bijo aukščio. Bet jeigu išdrįsite nugalėti savo baimę, ši pramoga padovanos vienus gražiausių Šveicarijos Alpių vaizdų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius