Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Painiava Vilniaus oro uoste – iškaboje prašo tik ID kortelės, o, pasirodo, tinka ir pasas

Į 15min kreipęsis gyventojas piktinasi Vilniaus oro uoste egzistuojančia painiava – prie automatinių patikros vartelių iškaba aiškiai skelbia, kad tinka tik asmens tapatybės kortelė. Tačiau, pasirodo, tinka ir pasas. Daugelis su pasu keliaujančių keleivių to nežino ir laukia eilėse, kur juos tikrina pasieniečiai.
Patikros varteliai Vilniaus oro uoste
Patikros varteliai Vilniaus oro uoste / 15min skaitytojo nuotr.

15min skaitytojas atsiuntė nuotrauką iš Vilniaus oro uosto, kurioje virš automatinių pasienio patikros vartelių parašyta „Lietuvos Respublikos Asmens tapatybės kortelė“, o angliškai užrašas skelbia „tik Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė“. Pasirodo, tinka ne tik kortelė, tačiau daugelis to nežino.

„Kaip suprastumėte, jei oro uoste prie automatinių pasų kontrolės vartų būtų parašyta „tik su LR tapatybes kortele“? Tikriausiai, pažodžiui. O jei turėtumėte tik pasą, o ID kortelės ne? Tikriausiai stotumėte į eilę, kurioje pasus tikrina pasienietis. Taip, kaip elgiasi dauguma lietuvių, kai buvo įdiegta automatinė patikra. Pasirodo, oro uosto kalboje žodis „tik“ nereiškia to, ką reiškia lietuvių kalboje. Nes jų automatiniuose vartuose galioja ir pasai. Jau tuoj bus metai, kai šis užrašas klaidina keleivius“, – toks gyventojo skundas pasiekė redakciją.

Lietuvos oro uostų atstovas žiniasklaidai Tadas Vasiliauskas patvirtino, kad skaitytojas teisus, – automatiniais Vilniaus oro uosto patikros varteliais gali naudotis Europos Sąjungos (ES), Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Šveicarijos piliečiai, kurie turi tapatybės dokumentą su skaitmeniniu lustu ir ten esančiais biometriniais duomenimis.

„Tai reiškia, kad visais varteliais naudotis gali tiek turintys pasą, tiek kortelę. Svarbu, kad dokumentas turėtų reikiamus duomenis. Vilniaus oro uoste veikia 10 automatinių pasienio patikros vartelių, kurie dar vadinami „ABC varteliais“ (angl. „Automated Border Control“), kurie keleivių kelionę mūsų oro uoste padarė dar patogesnę. Šeši varteliai stovi oro uosto atvykimo salėje, o keturi – išvykstant“, – sako T.Vasiliauskas.

Į Lietuvą atvykstančių ne ES piliečių patikra ir toliau vykdoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos postuose.

T.Vasiliauskas pripažįsta, kad užrašas gali klaidinti, ir žada jį pakeisti. Esą dabartinis ženklinimas virš patikros vartelių buvo derinamas su VSAT atstovais ir jie išreiškė norą parodyti, kad šiais patikros vartais gali naudotis ir Lietuvos piliečiai, turintys identifikacijos kortelę su reikiamu duomenų lustu.

„Svarbu priminti, kad praeiti tokio tipo patikrą tik su identifikacine kortele kituose oro uostuose, kurie taip pat yra įdiegę automatinius patikros vartelius, dažniausiai techniškai nėra įmanoma, todėl norėta tai akcentuoti būtent Vilniaus oro uoste. Mes pabrėžiame, kad bet kuriais pasienio patikros varteliais gali naudotis visi keleiviai, turintys tinkamus dokumentus. Labai dėkojame keleiviui už pastabą ir ženklinimą pakoreguosime, kad jis būtų lengviau suprantamas“, – sako T.Vasiliauskas.

Automatiniai varteliai leidžia patikros procedūras pereiti gerokai greičiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką