Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

Palangoje atvertas netradicinis pasakų parkas

Palangoje šeštadienį atidarytas lietuviškų pasakų parkas, lankytojus viliojantis ne tik itin jaukia aplinka, žaismingomis skulptūromis, bet ir netradiciniais sprendimais – pasakas čia galima ne tik „pačiupinėti“, bet ir išgirsti.
Palangoje atvertas netradicinis pasakų parkas
Palangoje atvertas netradicinis pasakų parkas / J.Vanagės nuotr.

Šįkart visuomenei pristatytos keturios pirmosios skulptūros, o rudenį parkas bus papildytas šešiomis naujomis.Kad itin gražioje vietoje, pušyne ties Birutės parku ir meno bei pramogų klubu „Kupeta“ esanti kone du hektarus apimanti naujoji laisvalaikio praleidimo erdvė būtų patraukli visokio amžiaus lankytojams, pirmiausia buvo sutvarkyta infrastruktūra – pakloti nauji takai, įrengtas apšvietimas, pasirūpinta mažąja infrastruktūra.

Kuriant lietuviškų pasakų parką, darbo turėjo ne tik miesto tvarkytojai, bet ir atraktyvias skulptūras kūrę menininkai – šiems teko ieškoti sprendimų, sujungsiančių šiuolaikinį meną su šimtmečius menančia liaudies kūryba.

Lydint pantomimos aktoriams bei spalvotiems fejerverkams, šeštadienį parke visuomenei pristatytos menininkų Andriaus Petkaus (pasaka „Lapė ir ąsotis“), Algio Kasparavičiaus („Seku seku pasaką“), Gedimino Mažinto („Pupa“) bei Rolando Šmito („Saulė ir Mėnulis“) skulptūros, sukurtos lietuviškų pasakų motyvais.

Kiekviena iš jų galima ne tik grožėtis, bet ir „išbandyti“ – laipioti, sukioti atskiras skulptūrų detales ar kitaip žaisti. Pasak šio projekto meninės dalies kuratoriaus A.Petkaus, kuriant skulptūras didelis dėmesys skirtas ne tik jų atraktyvumui, bet, svarbiausia – meninėms išraiškoms. „Todėl neabejoju, kad parkas bus įdomus ne tik vaikams, bet ir jų tėvams ar seneliams – juk kiek vienas nori sugrįžti į vaikystę“, – sakė A.Petkus.

Vaikus itin pradžiugino ir naujojo parko išskirtinumas – ties kiekviena skulptūra įrengta informacinė lentelė, kur galima ne tik perskaityti pasaką, bet ir, paspaudus specialų mygtuką, išgirsti ją sekamą Ingos Valinskienės balsu.

Kol kas vaikus dominančios istorijos bus pasakojamos tik lietuviškai ir angliškai, ateityje pasakos bus įgarsintos ir dar keliomis užsienio kalbomis. Prie Savivaldybės iniciatyvos įkurti dar vieną šeimoms patrauklią poilsio erdvę, noriai prisijungė ir verslininkai – lėšų skulptūros sukurti skyrė viešbučiai „Palanga“, „Kerpė“, „Palangos vėtra“, sveikatos centras „energetikos“ bei restoranas „A-petit“.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, kuriant lietuviškų pasakų parką siekta ne tik visuomenei, ypač – šeimoms su vaikais pasiūlyti dar vieną atraktyvią laisvalaikio praleidimo erdvę, bet ir skatinti lietuvybę – klausydamiesi įgarsintų pasakų, vaikai susipažins su lietuvių liaudies kūryba.

„Prieš keletą mėnesių į mane kreipėsi menininkas A.Petkus su siūlymu įgyvendinti įdomų projektą – Palangą papuošti 3 D piešinių. Tada ir pasiūlėme sukurti skulptūras lietuviškų pasakų parkui.

Viską padarėme per keturis mėnesius, o kaip pavyko, įvertins parko lankytojai“, – sakė Š. Vaitkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką