Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Pasaulinę turizmo dieną į svečius kviečia Vilnius: drąsiausių lauks net 12 km ilgio žygis tamsoje

700 metų jubiliejų pasitikęs Vilnius kviečia kartu tradiciškai paminėti Pasaulinę turizmo dieną: rugsėjo 23–27 dienomis kiekvienas galės pasijusti laukiamu Lietuvos sostinės svečiu, nemokamai išbandyti įvairias veiklas ir gauti prizų, rašoma „Go Vilnius“ pranešime spaudai.
Vilnius
Vilnius / Gabriel Khiterer nuotr.

Vilnius kvies leistis į naktinį žygį pėsčiomis, skaičiaus „700“ formos trasa Vilniaus centre, atsinešus žibintuvėlius ar girliandas, kad jubiliejinė trasa šviestų iš aukštai. Nemokamos ekskursijos ir muziejų lankymas, orientacinis žaidimas, pasakos apie Vilnių ir intriguojančios Vilnius NATO viršūnių susitikimo istorijos – ruoškitės tapti Pasaulinės turizmo dienos šventės dalimi.

Pasaulinė turizmo diena – tai proga pažinti, žygiuoti ir atrasti

„Nesvarbu, ar Vilniuje gyvenate daugybę metų, ar tik lankotės – Pasaulinės turizmo dienos savaitgalį turistais Lietuvos sostinėje kviečiami tapti visi! Ta proga į 700 metų švenčiantį Vilnių pažvelgsime naujomis akimis ir smagiai leisime laiką amžinai jauname Vilniuje.

Sauliaus Žiūros nuotr. / Vilnius
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vilnius

Vilnius kviečia žaisti, žygiuoti, atrasti, juoktis ir stebėtis, kad kitą kartą, sutikę turistų Vilniuje, įsitikintumėte, kodėl vienąkart apsilankę, jie čia nori sugrįžti dar ne kartą. Turizmo dienai skirtuose renginiuose lauksime ne tik vilniečių, bet ir kitų miestų bei šalių svečių“, – patyrinėti Vilnių ne tik dieną, bet ir naktį kviečia agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Magiška naktis Vilniuje: pėsčiomis per 700 metų

Kada dar klaidžiojote po miegantį miestą šviečiant tik žvaigždėms ir žibintams? Atsineškite žibintuvėlius ir leiskitės į magišką istorijos labirintą – net nepajusite, kaip romantiškai nusiteikę nueisite visus 12 kilometrų „700“ formos trasa Vilniaus centre.

Žygeiviai kviečiami ateiti „apsišvietę“ – nešini žibintuvėliais, lemputėmis ar girliandomis ir apšviesti visą jubiliejinę žygio trasą. Naktinio žygio pradžia – rugsėjo 23 dieną, 20 valandą prie Baltojo tilto, saulei jau nusileidus.

„Go Vilnius“ nuotr. / Vilnius
„Go Vilnius“ nuotr. / Vilnius

Tamsa būna ir jauki, ir romantiška ir paslaptinga, tad sekdami skaičiaus „700“ kontūrais, kitaip pamatysite tiek įprastus, tiek pirmą kartą regimus objektus. Be to, gimtadienio užkandžiais, gėrimais bei pramogomis pasirūpins organizatoriai, tad teliks į atminties skrynelę rinkti įspūdžius ir mėgautis naktiniu žygiu, kuriame laukiami ir mažieji žygeiviai. Maršrutas sukurtas bendradarbiaujant su Gjensidige.

Dalyvavimas žygyje nemokamas, tačiau būtina užsiregistruoti čia.

„Go Vilnius“ nuotr. / Vilnius
„Go Vilnius“ nuotr. / Vilnius

Intriguojančios detalės nemokamose ekskursijose „Nepapasakotos Vilnius NATO viršūnių susitikimo istorijos“

Kelias praėjusios liepos dienas susidomėję stebėjome neeilinį įvykį – NATO viršūnių susitikimą Vilniuje: dėmesį kaustė oficialios naujienos, tačiau smalsumas dar liko iki galo nepatenkintas – juk norėjosi smulkmenų apie susitikimo užkulisius.

„Go Vilnius“ nuotr. / Vilnius
„Go Vilnius“ nuotr. / Vilnius

Ekskursijų metu kartu su gidais keliausite per miesto centre esančias istoriškai svarbias NATO viršūnių susitikimo vietas ir sužinosite įdomių faktų apie įvairius iššūkius, su kuriais susidūrė lietuviai, planuodami didžiausią renginį šiuolaikinėje Lietuvos istorijoje: kaip vyko pasiruošimas ir kaip buvo sprendžiami logistikos galvosūkiai.

Atrask Vilniaus herojus ir būk vienas iš 700 prizų laimėtojų

Vilnių kūrė ir kuria talentingi vilniečiai, tad Pasaulinės turizmo dienos proga bus smagu atrasti ne tik miesto erdves, bet ir tuos, kurie kasdien jas puoselėja ir įprasmina.

Įtraukiančio orientacinio žaidimo „Atrask Vilniaus herojus“ metu susipažinsite su tikraisiais Vilniaus herojais: tai žmonės, be kurių Vilnius nebūtų Vilniumi ir kurių nerasi jokiame kitame mieste. Tačiau jų ieškant reikės gerai pasukti galvą ir kaip reikiant pajudėti, bet už tai laukia netikėtos pažintys, intriguojančios istorijos ir net 700 prizų, pirmiesiems įveikusiems užduotis.

Audriaus Dzimidavičiaus nuotr. / Vilnius
Audriaus Dzimidavičiaus nuotr. / Vilnius

Vilnių galima pažinti ir mažiau tradiciniais būdais – kad ir per pasakas. Gidė, istorijų pasakotoja Vida Norkūnienė, vaikams prisistatanti kaip ponia Vidonija, sau išsikėlė gražią užduotį: rinkti pasakas ir apgyvendinti jas mieste – tad klausytojų laukia 7 nuostabūs pasakojimai apie Vilnių.

Tuo pačiu verta neužmiršti, kad paskutinį mėnesio sekmadienį, rugsėjo 24 dieną galima aplankyti daugelį Vilniaus muziejų nemokamai. Klasikinis ir šiuolaikinis menas, istorijos įdomybės, mada ir dizainas, videoinstaliacijos ir reti eksponatai – muziejai atveria savo lobynus ir vilioja juos atrasti.

Pasaulinė turizmo diena yra švenčiama rugsėjo 27 d., todėl būtent tą dieną kviečiame užsukti į Turizmo informacijos centrą, įsikūrusį Pilies gatvėje, kur lankytojų lauks malonios staigmenos.

Visą Pasaulinei turizmo dienai skirtų renginių programą rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Reklama
„Rimi“ ir toliau mažina kainas pieno produktams – nuo metų pradžios vidutinis pokytis 16-26 proc.
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką