Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Pasisveikinimo bučiniais apdovanojanti Andalūzija: čia teks ruošti skruostus!

Bent jau man labiausiai trikdantis susitikimo momentas tarpkultūrinėje aplinkoje – tinkamas pasisveikinimas. Pamojuoti ranka ar ją ištiesti? Linktelti galvą – kiek ilgai ir kiek žemai? Tapšnoti per petį ranka ar paglostyti? O bučiuotis? Kiek kartų ir nuo kurio žando pradėti?
Pasisveikinimo bučiniais apdovanojanti Andalūzija
Pasisveikinimo bučiniais apdovanojanti Andalūzija / Laimos Druknerytės / Virgenextra.lt nuotr.

Ispanijos pietuose esantis Andalūzijos regionas – ypatingas. Apie jo lankytinas vietas, kultūrą, tradicijas, papročius ir gastronomiją Virgenextra.lt pasakoja ten gyvenantys Laima Druknerytė ir Mindaugas Stongvilas. Įkvėpimų kelionėms ne tik iš Andalūzijos taip pat ieškokite šio puslapio Facebook ir Instagram paskyrose.

Anksčiau susitikę prancūzai šalies šiaurėje bučiuodavosi pakštelėdami į žandus du kartus. Šalies pietuose – pakšėdavo net tris arba ir visus keturis kartus.

Ispanams, kaip ir italams, pakakdavo dviejų. Skirtumas tas, kad ispanai pradėdavo bučiuotis dešiniais žandais, o italai – kairiaisiais.

Laimos Druknerytės / Virgenextra.lt nuotr. / Pasisveikinimo bučiniais apdovanojanti Andalūzija
Laimos Druknerytės / Virgenextra.lt nuotr. / Pasisveikinimo bučiniais apdovanojanti Andalūzija

Andalūzai dažniausiai susitikimus pradeda bučkiais į abu žandus, skambiai sučepsint lūpomis. Niekas nesmerks, jeigu bučiuodamiesi Andalūzijoje susipainiosite žanduose, – svarbiau prisiminti, kad nereikia laižytis, o įsisiurbimas į lūpas gali būti taip pat neteisingai suprastas.

Bučiuotis rekomenduojama ne su visais sutiktais. Pulti į glėbį atstačius lūpas laišką atnešusiam paštininkui ar kasininkei prekybos centre gal ir nereikėtų. Banko tarnautojui, policininkui ar padavėjui restorane geriau mandagiai linktelėti galvą.

Bučiuotis rekomenduotina atėjus į svečius.

Bučiuotis skruostais padoru su naujais pažįstamais, ypač jei jiems jus pristato draugai. Bučiuotis rekomenduotina atėjus į svečius. Bučkiu jus gali sutikti ir pirmą kartą matomas asmuo, jei prieš susitinkant su juo bendravote laiškais ar kalbėjotės telefonu.

Laimos Druknerytės / Virgenextra.lt nuotr. / Pasisveikinimo bučiniais apdovanojanti Andalūzija
Laimos Druknerytės / Virgenextra.lt nuotr. / Pasisveikinimo bučiniais apdovanojanti Andalūzija

O jei jus pasitikdama į glėbį puolė nedidelio šeimos viešbučio, pensiono ar posados šeimininkė – vadinasi, jos manymu, esate geras žmogus ir jai patikote iš pirmo žvilgsnio.

Taigi – prieš vykstant į Andalūziją treniruokimės: atstatome lūpas, pradžioje suglaudžiame dešinius, po to kairius žandus, neužmirštame porą kartų čeptelėti – MUA!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius