2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Paskelbtos laimingiausios pasaulio šalys

Jungtinės Tautos ką tik paskelbė laimingiausių pasaulio šalių sąrašą. Pirmoje vietoje liko ta pati šalis, o Lietuva šiame reitinge pakilo šiek tiek aukščiau.
Helsinkis, Suomija
Helsinkis, Suomija / 123RF.com nuotr.

Pandemija atnešė ne tik skausmą ir kančias, bet ir padidėjusią socialinę paramą bei geranoriškumą. Kovojant su ligų ir karo negandomis, ypač svarbu prisiminti visuotinį laimės troškimą ir žmonių gebėjimą susitelkti vienas kito paramai, rašoma „World Happiness Report“ pranešime.

Šiemet sukanka 10 metų, kai buvo paskelbta pirmoji „Pasaulio laimės indekso“ ataskaita („World Happiness Report“). Šioje ataskaitoje, remiantis pasaulinės apklausos duomenimis, pateikiama informacija apie tai, kaip žmonės vertina savo gyvenimą daugiau nei 150 pasaulio šalių.

Penktus metus iš eilės Suomija tapo laimingiausia pasaulio šalimi. Šiemet jos rezultatas gerokai lenkia kitas į dešimtuką patekusias šalis.

Danija ir toliau užima antrąją vietą, o Islandija, iš praėjusių metų ketvirtosios vietos, šiemet pakilo į trečiąją. Šveicarija yra ketvirta, po jos seka Nyderlandai ir Liuksemburgas. Dešimtuką užbaigia Švedija, Norvegija, Izraelis ir Naujoji Zelandija.

Laimingiausių šalių dešimtukas:

1. Suomija

2. Danija

3. Islandija

4. Šveicarija

5. Nyderlandai

6. Liuksemburgas

7. Švedija

8. Norvegija

9. Izraelis

10. Naujoji Zelandija

Lietuva sąraše užėmė 34 vietą (pernai buvome 38), Estija užėmė 36, o Latvija – 42.

Pačiame reitingo dugne atsidūrė nuo konfliktų ir didelio skurdo kenčiančios šalys. Štai Afganistano gyventojai savo gyvenimo kokybę vertina tik 2,4 balo (iš 10 galimų). Tai akivaizdžiai primena, kokią materialinę ir nematerialinę žalą daugeliui daro karas ir kokią didelę reikšmę žmonių gerovei turi taika ir stabilumas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką