-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pažinkite nepaprastą povandeninį pasaulį: įspūdingiausios nardymo vietos

Tamsiai mėlynas vanduo, aplink zujančios įvairiaspalvės žuvys, tolumoje rymantys koralai.
Įspūdingiausios pasaulio vietos nardymui
Įspūdingiausios pasaulio vietos nardymui / Shutterstock nuotr./15min koliažas

Nardymas – tai aistra, kuri užplūsta visą kūną vos po pirmojo bandymo. Tai pomėgis, kuris taip įtraukia, jog nardymo entuziastai neįsivaizduoja ramių atostogų gulinėjant paplūdimyje ir maudantis jūroje. Jie trokšta adrenalino, įstabių povandeninio pasaulio vaizdų. Jei ir jūs esate nardymo aistruolis, o galbūt visą gyvenimą svajojote pasidairyti po povandeninį pasaulį, tačiau iki šiol nesiryžote, skiriame jums straipsnį apie įspūdingiausias pasaulio nardymo vietas.

Barracuda Point, Sipadano sala, Malaizija

Shutterstock nuotr./Sipadano sala
Shutterstock nuotr./Sipadano sala

Malaizija, tai šalis, kuri labai skiriasi nuo kitų šio regiono valstybių. Keliautojai čia plūsta dėl daugiaamžės kultūros, tropinių miškų, nepakartojamos architektūros, šiuolaikiškos infrastruktūros, pagarbaus požiūrio į turistus, balto ir minkšto smėlio paplūdimių, bei, žinoma, nardymo.

Įstabaus grožio povandeniniu pasauliu gali pasigirti Sipadano salai priklausantis Barracuda Point kampelis, kuris neabejotinai patenka į geriausių pasaulio nardymo vietų dešimtuką. Tik panėrus čia galima pamatyti dešimtis vėžlių, keistųjų jūros šikšnosparnių, aštriadančių barakudų, kiek baugiai atrodančių kūjaryklių. Nepaprasto grožio povandeninis pasaulis čia tiesiog hipnotizuoja.

Blue Corner, Palau

Shutterstock nuotr./„Blue Corner“
Shutterstock nuotr./„Blue Corner“

Dar viena nardytojų itin giriama vieta, kuri, neabejotinai, užimta vienas iš aukščiausių pozicijų pasaulyje – Blue Corner – mėlynasis kampelis priklausantis Palau salų valstybei. Jei esate drąsuolis, kurio tikslas – pamatyti kuo daugiau ryklių – į šią vietą rekomenduojama vykti kovo ir balandžio mėnesiais. Jei rykliai nėra jūsų prioritetas, vykite čia nardyti vasaros mėnesiais. Pamatysite jūrinių vėžlių, pelėdinių rajų, barakudų, rifinių raguotinių, žuviuką Nemo primenančių šeriadantinių žuvų. Neįkainojama viso gyvenimo patirtis.

Jongala, Australija

Shutterstock nuotr./Jongala
Shutterstock nuotr./Jongala

Australija – šalis, į kurią plūsta nardymo entuziastai iš viso pasaulio! Pasakiško grožio povandeninio pasaulio vietų čia tiek daug, jog drąsiai galime teigti, jog Australija – tikras rojus nardymo aistruoliams.

Jongalos krantas – kupinas gyvybės. Po vandeniu galima išvysti egzotiškiausių jūros gyvūnų, pavyzdžiui, jūrinių gyvačių. Ar žinotumėte, kaip reaguoti į tokį padarą? Patariama išlikti ramiems ir jokiu būdu gyvatės neliesti. Reikia leisti jai ramiai praplaukti. Nardydami Jongaloje jūs pamatysite rajų, jūrinių vėžlių, bukasnukių ir tigrinių ryklių. Taip pat gėrėsitės milžiniškais smulkių žuvelių būriais, aštuonkojais ir nepaprasto grožio koralais. Įdomu dar ir tai, jog kadaise šioje vietoje įvyko laivo avarija, todėl nardydami pamatysite ne tik povandeninės gyvūnijos pasaulį, bet ir laivo liekanų.

Didžioji Žydroji skylė, Belizas

Shutterstock nuotr./Didžioji Žydroji skylė
Shutterstock nuotr./Didžioji Žydroji skylė

Galbūt esate ekstremalių pojūčių gerbėjas ir visada svajojote panardyti Karibų jūroje? Jei taip, privalote nuvykti į tolimąjį Belizą! Vos 70 kilometrų nuo Belizo miesto galima aptikti narų-ekstremalų traukos centrą – Didžiąją Žydrąją skylę. 300 metrų pločio ir net 108 metrų gylio apskritimo formos smegduobė – žymiausiais atolas visame Belizo barjeriniame rife. Šią vietą itin išgarsino prancūzų jūrininkas, okeanografas, režisierius ir fotografas Žakas Ivas Kusto, kuris Didžiąją Žydrąją skylę įvardijo kaip vieną iš geriausių pasaulio nardymo vietų.

Didžioji Žydroji skylė gali pasigirti krištolo skaidrumo vandeniu, todėl nardytojai džiaugiasi, jog matomumas čia itin geras. Panėrus pasitinka povandeninių gyvūnų gausa: spalvingosios papūgžuvinių šeimos žuvys, Belizo barjerinio rifo rykliai, keistosios lūpažuvinės ir kt. Žadą atimantis vaizdas!

Liberty, Balis

Shutterstock nuotr./„Liberty“
Shutterstock nuotr./„Liberty“

Kasmet į Balį plūsta vis daugiau turistų iš viso pasaulio! Juos traukia nepaprasto grožio atogrąžų džiunglės, įspūdingos šventyklos, laiptus į dangų primenančios ryžių terasos, puikūs smėlio paplūdimiai, tinkantys tiek tiems, kurių prioritetas – ramus poilsis palmės pavėsyje, tiek tiems, kurie neįsivaizduoja savo laisvalaikio be vandens sporto, mat Balis gali pasigirti paplūdimiais, kuriuose gaudyti bangas – tikras malonumas. Į Balio salą plūsta ir nardytojai, mat čia jiems tikrai yra ką veikti.

Liberty, tai vieta, kurioje paskendęs JAV karinis laivas. Todėl, nardydami šioje vietoje, jūs patirsite tikrą egzotiką: stebėsite laivo nuolaužas, tarp kurių plaukioja retos ir labai spalvingos žuvys. Nardymo entuziastams būtų tikra nuodėmė nepasigrožėti šiuo povandeniniu pasauliu.

Shark ir Yolanda rifai, Egiptas

Shutterstock nuotr./Yolanda rifas
Shutterstock nuotr./Yolanda rifas

Turistams iš Lietuvos ne paslaptis, jog Egiptas gali pasigirti neįtikėtino grožio povandeniniu pasauliu. Vos ne kiekvienas geresnis pajūryje įsikūręs viešbutis siūlo galimybę drauge su instruktoriumi panerti į Raudonosios jūros gelmes ir pasigrožėti neįtikėtinu vandens gyvūnų ir augalų pasauliu.

Bene įspūdingiausia Raudonosios jūros vieta, kurią nardymo entuziastai įtraukia į geriausių pasaulio nardymo vietų dešimtuką – Shark ir Yolanda rifai. Plaukiodami tarp jų nardytojai regi tiek spalvų, jog drąsiai galime teigti, kad raibsta akys. Raudonosios jūros povandeninis pasaulis iš tiesų nepaprastas!

Richelieu Rock, Tailandas

Shutterstock nuotr./„Richelieu Rock“
Shutterstock nuotr./„Richelieu Rock“

Į Tailandą keliautojai plūsta dėl įvairių priežasčių. Čia žavi viskas: draugiški žmonės, išskirtinis kraštovaizdis, įspūdingos šventyklos, plaukiojantys turgūs, nepaprasto grožio kurortai. Nardymas Tailande iš tiesų populiarius. Vis dėlto mes norėtume išskirti vieną nardymo vietą, kurioje povandeninis pasaulis tiesiog užburia.

Richelieu Rock – nardytojų itin pamėgta vieta, esanti Andamanų jūroje, maždaug 200 kilometrų atstumu į šiaurės vakarus nuo Puketo salos. Tikriausiai jau net neverta vardyti žuvų rūšių, kurias galima aptikti nardant Richelieu Rock vietoje. Galite būti tikri, jog vaizdai čia – svaiginančio grožio.

Cod Hole, Australija

Shutterstock nuotr./„Cod Hole“
Shutterstock nuotr./„Cod Hole“

Jau buvome užsiminę, jog Australija – tikras nardytojų rojus. Norėtume išskirti dar vieną nardymo vietą, į kurią plūste plūsta daugybė nardytojų iš viso pasaulio. Tai – Code Hole, priklausanti Didžiajam barjeriniam rifui.

Šioje vietoje galite pamatyti iki 40 įvairiaspalvių koralų rūšių. Ypač gausu krevečių, krabų, jūros žvaigždžių, moliuskų, jūros sraigių. Cod Hole plaukioja labai daug menkių, kurių vardu ir pavadinta ši Didžiojo barjerinio rifo vieta. Įspūdinga!

Tubbataha rifas, Filipinai

Shutterstock nuotr./„Tubbataha“ rifas
Shutterstock nuotr./„Tubbataha“ rifas

Nardymo entuziastai pripažįsta, jog dar vienas puikus pasirinkimas norintiems pasigrožėti nepaprastu povandeniniu pasauliu – kelionė į Filipinus. Tubbataha – garsiausias šios šalies rifas, galintis pasigirti ypač retomis žuvų rūšimis.

Tai, jog šis rifas – viena nuostabiausių nardymo vietų pasaulyje, pripažino ir JAV televizijos transliuotojas CNN, kuris apie Tubbataha sukūrė specialių reportažą. Beje, turime pridurti, jog rifas yra saugomas UNESCO.

Sodwana įlanka, PAR

Shutterstock nuotr./„Sodwana“ įlanka
Shutterstock nuotr./„Sodwana“ įlanka

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) nardymas – populiari pramoga. Dauguma šalies paplūdimių, nuo pat Keiptauno iki Kvazulu Natalio, puikiai tinkami įsimintinai pažinčiai su egzotišku povandeniniu pasauliu. Visgi mes norime išskirti unikalią vietą, kurią nardymo aistruoliai įvardija kaip geriausią pasirinkimą PAR. Tai – Sodvanos įlanka. Ji – gana siaura, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, jog negali pasigirti įstabiu povandeniniu pasauliu.

Esame tikri, jog panirę pamatysite galybę spalvingų žuvų. O jei pasisieks, pro jus praplauks kiek kraupiai atrodanti buriažuvė. Tik nepanikuokite ir leiskite jai ramiai patraukti savais keliais.

Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius