2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Pilotas atskleidė tikrąją tiesą apie vaivorykštes: „Jos nėra tokios, kokios jums atrodo“

Sužinoję mažai žinomą faktą apie vaivorykštes, daugelis australų liko nustebę. Sunku nemėgti šio spalvingo orų reiškinio, tačiau daugelis nežino, kad vaivorykštė tęsiasi toliau nei puslankio formos lankas, kurį matome nuo žemės.
Vaivorykštė
Vaivorykštė / Shutterstock nuotr.

Greitosios medicinos pagalbos lėktuvo įgulos pareigūnas Steve'as paaiškino, kad iš tikrųjų vaivorykštė yra pilnas ratas ir ją visą galima pamatyti tik iš dangaus, rašoma „Daily Mail“.

Jis pasidalijo kvapą gniaužiančia nuotrauka, kurioje iš viršaus matoma vaivorykštė visu savo grožiu, pribloškianti tūkstančius žmonių.

„Ar žinojote, kad vaivorykštė iš tikrųjų yra pilnas ratas? Paprastai matome tik lanką, nes žemė ir horizontas užstoja likusią apskritimo dalį“, – prie nuotraukos buvo parašyta „Facebook“ įraše.

Vaivorykštė – tai optinė iliuzija, kuri susidaro, kai saulės šviesa į lietų ar vandens lašelius patenka tiksliu 42 laipsnių kampu, rašo „National Geographic“.

Visos vaivorykštės yra pilni apskritimai, kurių centras vadinamas antisoliniu tašku, ir į juos kaip į visumą galima žiūrėti tik iš viršaus.

Kiekvienas ant žemės esantis žmogus matys skirtingą vaivorykštės vaizdą, priklausomai nuo to, kurioje vietoje jis yra. Kiekvienas žmogus matys skirtingą antisolinį tašką ir horizontą.

Žiūrovus nustebino stulbinanti piloto Steve'o nuotrauka ir įdomus vaivorykštės faktas.

„Iš tiesų labai įdomu. Kažkas, ko niekada nežinojau. Nuostabios nuotraukos“, – sakė viena moteris.

„Taip, mes skridome oro balionu Nortame ir matėme apvalią vaivorykštę. Buvau nustebęs“, – sakė kitas.

„Jokio aukso puodo? Bet kokiu atveju norėčiau pamatyti visą gražų ratą. Labai gražu“, – pritarė trečias, o ketvirtas tiesiog pasakė: „Nuostabu!“

„Kartą tai mačiau iš lėktuvo! Buvo beprotiškai šaunu“, – pridūrė dar vienas asmuo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką