15min be reklamos

Pirmą kartą Kretingoje – tradicijas puoselėjančių žemaičių sueiga

Gegužės 20-ąją (šeštadienį) visų, besidominčių tradiciniais amatais ir norinčių puoselėti kultūrinį paveldą, keliai veda į Kretingą. Čia pirmą kartą miesto istorijoje vyks Žemaitijos etnografinio regiono tradicinių amatų centrų sueiga „Darbs meistra kuolėj“.
Kretinga
Kretinga / Gyčio Juodėno nuotr.

Mėgsti keliauti? Dalyvauk konkurse „Kolumbas LT“

Sueigoje laukia ne tik galimybė pasiklausyti aktualių mokslinių pranešimų, bet ir graži bendrystės šventė – visi sueigos dalyviai galės stebėti tradicinių amatų demonstracijas, ragauti, žaisti, dainuoti ir palepinti save išskirtiniais, tradiciniais pirkiniais.

Visas reginys vyks Kretingos muziejaus (Vilniaus g. 41, Kretinga) erdvėse. Nuo 11 val. visi smalsuoliai laukiami buvusiame dvaro malūne. Čia vyks konferencija, kurią moderuos TV laidų vedėja, etnokultūros specialistė Loreta Sungailienė. Klausytojų laukia 4 pranešimai – apie tautinio paveldo situaciją bei iššūkius, Žemaitijos tautinį kostiumą, Žemaitijos kulinarinį paveldą ir nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvado svarbą.

Nuo 14 val. visas Akmenos upės slėnis prie Kretingos muziejaus pavirs tradicijų sala – savo veiklas ir amatus pristatys Klaipėdos, Šiaulių rajonų, Platelių dvaro sodybos, Švėkšnos ir Kretingos muziejaus tradicinių amatų centrai, taip pat dalyvaus Kretingos rajono tautodailininkų klubas „Verpstė“, Kretingos rajono kultūros centro liaudies muzikos kapelos. Bus galima ne tik stebėti tradicinių amatų centrų veiklas, bet ir įsigyti tradicinių dirbinių ir produktų.

Ši sueiga patiks ne tik besidomintiems tradicijomis, bet ir norintiems tiesiog gerai ir kokybiškai praleisti laiką. Į kūrybiškas veiklas šeimoms kvies Kretingos Simono Daukanto progimnazijos ir Kretingos meno mokyklos, Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus bendruomenės. Mažiesiems sueigos dalyviams tikrai patiks „Gyvūnėlių pievelė“ – savo žvėrinčių į šventę atveš pramogų kompleksas HBH. Sueigą vainikuos lietuvių folkloro grupės „Atalyja“ koncertas.

„Žemaitijos etnografinio regiono tradicinių amatų centrų sueigoje susitiks praeitis ir rytdiena. Susitiks tam, kad pamatytume, jog tradicijos, papročiai, senieji amatai ir menai yra atpažįstami ir šiuolaikinio žmogaus tėkmėje. Renginių metu dalyviai turės galimybę kurti ateities miesto dėlionę, lipdyti senovines puodynes, tapyti, žaisti, pažinti gyvūnus. Tikime, kad sueigoje mūsų vaikai, šeimos, seneliai patirs šokio, muzikos ir kitų senųjų menų prisiminimo arba atradimo džiaugsmą“, – sakė viena iš sueigos organizatorių, Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Asta Pocienė.

„Kviečiame šventės dieną visus aktyviai dalyvauti, susėsti ant atsineštų pledų, pasidalinti sumuštiniais ar vandens gurkšniu bei jausmu, kad esame vienos bendruomenės, vieno krašto žmonės“, – pažymėjo A.Pocienė.

Žemaitijos etnografinio regiono tradicinių amatų centrų sueigą „Darbs meistra kuolėj“ rengia Kretingos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyrius kartu su Kretingos muziejumi bei Kretingos rajono kultūros centru.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką